Sveikatingumo šventė „Rudens gėrybių fiesta“
2012-10-04
Sveikatingumo šventė „Rudens gėrybių fiesta“

Rudenėjančio dangaus skliaute nušvitusi saulutė malonia šiluma glamonėjo spinduliečius, spalio 4 d. popietę atskubėjusius į darželio kieme vyksiančią sveikatingumo šventę.

Visus susirinkusius linksmino Kiškis Piškis (meninio ugdymo mokytoja Virginija Gindrėnienė) ir Meškutė Lepečkutė(auklėtoja Raimonda Varnaitė). Kiškis, padedamas vaikų, ilgai žadino per anksti žiemos miegu prisnūdusią meškutę, o jai nubudus visi kartu mankštinosi.

Staiga Lepečkutė paprašė vaikų padėti pasiruošti žiemai atsargas, mat ji prisipažino tingėjusi ir per vasarą to padaryti nespėjusi. Vaikai noriai sutiko ir suskubo rinkti rudens gėrybes sveikatingumo stotelėse. Mažiesiems spinduliečiams smagu buvo lenktyniauti „Ežio sode“ renkant obuolius, „Kiškio darže“ ridenti kopūstus, „Pelėdos mokykloje“ mėtyti kaštonus į pintines, „Meškučio takelyje“ šokinėti per įvairiausias daržovių kliūtis, spėlioti daržovių ir vaisių, buvusių „Voverės slėptuvėje“, pavadinimus juos tik apčiuopus, „Laputės miške“ rinkti klevo lapus ir verti ant vytelių.

Vaikai aplankė visas stoteles, atliko visas jiems tekusias užduotis, pririnko pilnas pintinėles rudens gėrybių, ir jas sunešė meškučiui. Lepečkutis džiaugėsi mažųjų draugų dovana ir atsidėkodamas kiekvienai vaikų grupei padovanojo po įspūdingai didelį obuolį, kurio viduje mažieji smalsuoliai surado kamuolį.

Ši šventė priminė vaikučiams senas geras tiesas:

1. Tingėti negražu!

2. Sportuoti, aktyviai judėti, valgyti vaisius ir daržoves labai sveika!

3. Padėti draugui nelaimėje būtina!

Sveikatingumo šventė „Rudens gėrybių fiesta“ apvainikavo visas šią savaitę lopšelyje-darželyje įgyvendinto projekto „Spinduliuko sveikuoliuko šalyje“ metu organizuotas sveikatinančias veiklas. O pats projektas – tai dar viena iš Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Užaukime sveiki ir stiprūs“ veiklų.

Į smagią popietinę mankštą pamažu įsijungia ir Meškutė, ir darželio mažiausieji
Laputės miške "pieštukai" veria lapus ant vytelių
Ir "pelėdžiukai" skuba pririnkti kuo daugiau lapų minkštam Meškutės guoliui
Smagu keliauti meškučio takeliu
Ežio sode prikritusius obuolius nesunku surinkti netgi patiems darželio mažiausiems "aitvariukams"
Pelėdos mokykloje "smalsiukams" puikiai sekasi mėtyti į taikinius kaštonus
"Boružiukai" bando atspėti, kas paslėpta Voverės slėptuvėje
"Bitukams" smagu iš Kiškio daržo ridenti kopūstus
Meškučio dovanos
O "obuolyje", pasirodo, slėpėsi kamuolys.