Vaikų saviraiškos diena „Senolių išmintis - gaivi versmė vaikams“
2013-03-22
Vaikų saviraiškos diena „Senolių išmintis - gaivi versmė vaikams“

Ketvirtadienio rytmetį lopšelyje–darželyje vyko Anykščių miesto ikimokyklinio amžiaus vaikų saviraiškos diena „Senolių išmintis - gaivi versmė vaikams“, skirta Tarmių metams pažymėti. Etnokultūrinėje veikloje dalyvavo po vieną visų keturių miesto lopšelių-darželių 6–7 metų vaikų ir juos ugdančių pedagogų komandą.

Visus svečius pasitiko šaunios „gaspadinės“ (pedagogės Dalia Šimkienė, Tatjana Jatkūnienė, Angelė Kraponienė, Irena Juodviršienė, Virginija Gindrėnienė), palydėjo juos į salę, kur visi kartu klausėsi lietuvių liaudies dainų, žaidė lietuvių liaudies ratelius ir žaidimus, tarmiškai improvizavo pasakas be galo, spėjo paukščių balsų pamėgdžiojimus, minė mįsles, drauge smagiai traukė nuotaikingą Anykščių krašto liaudies dainą „Šoka varla par kemelį" patys sau pritardami įvairiausiais "instrumentais". Renginio pabaigoje visi dalyviai atliko kūrybinę užduotį – papuošė „gaspadinių“ padovanotus kuparėlius, kuriuose, sakė, laikysią brangiausius jiems turtus: svajones, šypsenas, gražius prisiminimus...

Po smagių užduočių vaikai buvo apdovanoti linksmais saulės spindulėliais, vaišinosi prie „gaspadinių“ padengtų stalų

Renginio metu darželio salėje buvo eksponuojamos dvi parodos – Anykščių miesto ikimokyklinio amžiaus vaikų dailės darbų paroda „Molio pasaka“, kurioje savo nuostabius darbelius pristatė saviraiškos dienoje dalyvavę vaikučiai ir jų pedagogai, bei senovinių rakandų ir rankų darbų paroda „Iš senolių gryčios“. Jas apžiūrėjo visi renginio dalyviai bei lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenės nariai.

Paroda "Iš senolių gryčios"
Paroda "Molio pasaka"
Kūrybinė užduotis
Lopšelio-darželio "Spindulėlis" komandos pasakos be galo inscenizacija