Projektas „Mokausi saugoti savo žaliąją Žemę“
2014-03-24
Projektas „Mokausi saugoti savo žaliąją Žemę“

   Kovo 17-21 dienomis lopšelio–darželio bendruomenė įgyvendino projektą „Mokausi saugoti savo žaliąją Žemę“, skirtą Žemės dienai paminėti. Dalyvaudami šio projekto veiklose, vaikai sužinojo apie atliekų rūšiavimo naudą gamtai ir žmogui, sužinojo, kaip rūšiuojamos atliekos, mokėsi tausoti ir puoselėti aplinką.

  Tą savaitę kiekvienoje grupėje įsikūrė trys „stebuklingos“ dėžės, kurių kiekviena mėgsta „valgyti“ ne bet ką. Įdomu - ką? Štai mėlynai apsirėdžiusi dėžė – su užrašu „Popierius“ itin mėgsta laikraščius, žurnalus, rašomąjį popierių, vokus, skrajutes, žaliai pasipuošusi dėžė su užrašu „Stiklas“ – stiklainius, stiklinius butelius, nereikalingus stiklo indus, stiklo duženas, geltonai dėžei su užrašu „Plastikas“ labai patinka plastikiniai buteliai, polietileno maišeliai ir plėvelė, konservų dėžutės, skardinės nuo gėrimų ir kt.

O kai dėžės „prisisotina“, visą jų turinį vaikai gali išnešti į kieme įsikūrusius atliekų rūšiavimo konteinerius. Žaisdami, skaitydami knygeles, žiūrėdami pažintinius filmus vaikai ne tik patys išmoko rūšiuoti buitines atliekas, bet kartu su Kiškiu (auklėtoja Irena Juodviršienė) paaiškino ir Vilkui (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Tatjaną Jatkūnienė), kad negalima šiukšlinti gamtoje ir kad šiukšles būtina rūšiuoti

    Vaikams parūpo sužinoti, kur toliau keliauja jų išrūšiuotos šiukšlės, tad kovo 21 d., penktadienį, žingeidžių vaikų būrys įspūdingo dydžio autobusu vyko į pažintinę-mokomąją ekskursiją, kurios metu aplankė Anykščių komunalinį ūkį, Didelių ir pavojingų atliekų priėmimo ir saugojimo aikštelę, UAB „Anykščių vandenys“ valymo įrenginius. Išvykos metu vaikai sužinojo, kur keliauja perdirbamos atliekos, kur iš namų reikia išvežti senus televizorius, kompiuterius, skalbimo mašinas ir kt. buitinę techniką, kur nuteka buityje panaudotas vanduo ir kas su juo atsitinka paskui ir t.t. Taip vaikai dar kartą įsitikino, kad labai svarbu rūšiuoti atliekas, kad jas perdirbus galima panaudoti dar kartą ir taip sutaupyti žemės išteklius. Ekskursiją apvainikavo išvyka prie Puntuko akmens: vaikai su pedagogais gyva grandine apjuosė galiūną Puntuką ir pasižadėjo globoti, saugoti ir puoselėti savo žaliąją Žemę.

   Įgyvendindama šį projektą lopšelio–darželio bendruomenė išmoko puikią pamoką, šiandien ją garsiai skelbia visiems: „Žemė - tai visų mūsų namai. Rūšiuodami atliekas rūpinamės savo namais ir savo ateitimi!“.

   Rūšiuokite ir Jūs! Drauge saugokime mūsų žaliąją Žemę!

Priedai:
Nuorodos