Sveikatinančios veiklos gamtoje
2014-06-25
Sveikatinančios veiklos gamtoje

Laikas, kurį vaikai praleidžia gamtoje, yra labai vertingas: gamta sudaro galimybę vaikų fizinėms galioms plėtotis, yra geros sveikatos puoselėtoja, nes čia vaikai ilsisi, žaidžia bendrauja; gamta – priemonė vaikų dvasingumui ugdyti, svarbu, kad vaikas išgirstų jos kalbą, garsus, muziką, matytų jos grožį; gamta – neišsenkantis šaltinis, iš kurio vaikas semiasi įkvėpimo kūrybinei veiklai, idėjų žaidimams, saviraiškai; gamta – priemonė pažinti pasauliui, kuriame vaikai pamato, kaip ji svarbi žmogui ir kaip ją reikia pažinti ir saugoti.

  Išnaudodama puikią mūsų darželio gamtinę aplinką, neformaliojo ugdymo mokytoja Vaida Zlatkutė birželį Anykščių Šilelyje ir jo prieigose, Šventosios upės pakrantėje vaikams organizavo netradicines valandėles. Jų metu vaikai susipažino su dažnai mūsų aplinkoje augančiomis jonažolėmis, kraujažolėmis, gysločiais, juos tyrinėjo, susipažino su gydančiomis savybėmis, ieškojo informacijos „Vaistinių augalų enciklopedijoje“. Prisirinkę įvairių žolelių, iš jų kūrė menines kompozicijas, vaškinėmis kreidelėmis perkėlė jų grožį ant popieriaus lapų. Valandėlių metu vaikai susidraugavo net su dilgėle!. Vaikai džiaugėsi ne tik išmokę glostyti pikčiurną dilgėlę, bet ir pajutę keisto augalo lipiko savybes, kuris prie vaikų drabužėlių ir rankų tiesiog prilipo.

  Taip žaismingai susipažįstant su gamta, formuojasi vaiko asmenybė, pagarba gyvybei, pažinimo ir atradimo džiaugsmas, stiprėja mažojo žmogaus ryšys su gamta.

 

Priedai:
Nuorodos