Paminėta Pasaulinė pirmosios pagalbos diena
2014-09-10
Paminėta Pasaulinė pirmosios pagalbos diena

Rugsėjo 12 d. – Pasaulinė pirmosios pagalbos diena. Ta proga rugsėjo 10 d. priešmokyklinių „Bitelių“ ir „Smalsiukų“ grupių vaikus aplankė jaunieji Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos komiteto nariai, moksleiviai Vaidas, Skaistė ir Eglė. Svečiai vaikams papasakojo, kas yra Raudonasis kryžius, mokė vaikus elgtis užspringus, susižeidus, skęstant, kilus gaisrui, aiškino, kaip galima išvengti nelaimių, o joms ištikus skambinti telefonu 112. Vaikai ne tik klausėsi vyresniųjų pamokymų, bet ir dalijosi savo patyrimais bei išgyvenimais apie draugus ar artimuosius ištikusias nelaimes.

Susitikimo pabaigoje moksleiviai priešmokyklinukams padovanojo šratinukus ir lipdukus su Raudonojo Kryžiaus logotipais, o vaikai svečiams įteikė padėkos dovanėles.

Pasaulinės pirmosios pagalbos dienos paminėjimo renginių organizavimo tikslas — pakelti visuomenės sąmoningumą,  supratimą apie savalaikio pirmosios pagalbos suteikimo nukentėjusiajam būtinumą, pagerbti savanorius, kurie moko pirmosios pagalbos teikimo įgūdžių, kad būtų išsaugotos žmonių gyvybės.