Vyko gerosios patirties sklaidos diena
2015-03-01
Vyko gerosios patirties sklaidos diena

2015 m. vasario 26 d. mūsų darželyje vyko Anykščių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų gerosios patirties sklaidos diena „Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas šiandien: iššūkiai ir galimybės“. Renginyje dalyvavo beveik 30 mūsų rajono pedagogų, pasiruošusių pristatyti savo gerąją profesinę patirtį bei išgirsti naujų idėjų.

Renginys prasidėjo atviros veiklos „Smalsiukų“ grupėje, kurią šiuolaikinių technologijų patalpose organizavo neformaliojo ugdymo mokytoja Loreta Daugėlienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Angelė Kraponienė ir logopedė Jolanta Kesylienė, stebėjimu bei aptarimu.

Anykščių r. Traupio pagrindinės mokyklos mokytoja Lina Godzevičienė pasidalino ankstyvojo prancūzų kalbos ugdymo ikimokyklinėje grupėje ypatumais.

Anykščių lopšelio-darželio „Žilvitis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Neringa Tumėnienė kartu su darželio pedagogų komanda parengė ir pristatė vaizdo pranešimą „Valdorfo virusas“, kuris, pasak pranešėjos, darželyje „paplito“ įsteigus Valforfo pedagogikos koncepcijos nuostatomis veiklą organizuojančią grupę. Lopšelio-darželio „Zilvitis“ auklėtoja Danguolė Sunklodienė pristatė mėgiamą dailės šaką karpinius bei jos panaudojimo ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme galimybes.

Anykščių vaikų lopšelio-darželio „Žiogelis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vita Čypienė pristatė savo kaip grupės auklėtojos gerąją patirtį taikant inovatyvius aktyviuosius metodus, lemiančius ugdymo(si) sėkmę, o auklėtoja Bronė Kiškienė papasakojo apie grupės vaikų ugdymo gamtoje plėtojant visas jų kompetencijas galimybes ir sėkmes.

Anykščių vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ direktoriaus pavaduotoja Kristina Stumbrienė pristatė lopšelio-darželio patirtį organizuojant ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pavėžėjimą, o auklėtoja Nijolė Burneikienė pasakojo apie darželyje įkurtą netradicinę erdvę – Nykštukų kepyklėlę, ir joje organizuojamų pedagogų veiklų ypatumus.

Anykščių vaikų lopšelio-darželio „Spindulėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Juodviršienė pristatė darželyje įgyvendinamą ilgalaikį projektą „Mokomės saugoti savo žaliąją žemę“ ir dvi 2014 m. įgyvendintas jo veiklas: projektą „Auginu pats“ ir „Mes mokomės rūšiuoti“.

Džiaugiamės, kad jau antrus metus mūsų darželio pedagogų organizuojamas patirties sklaidos renginys sulaukė daug besidominčiųjų ir dėkojame visiems, pasidalinusiems savo atradimais ir diegiamomis inovacijomis.