Gandro diena
2015-03-26
Gandro diena

Kovo 25 d. – Gandro diena. Nuo seno tikima, kad šią dieną į Lietuvą parskrenda gandrai ir išvaiko paskutinius žiemos ledus. Tikėta, kad pirmą kartą pamatytas gandras gali daug nulemti: jei pamatai skrendantį – viskas puikiai ir sparčiai seksis visus metus, jei pamatai tupintį – viskas šiemet eisis iš lėto.

Tądien visi lopšelio–darželio vaikai irgi pamatė Gandrą: jis (neformaliojo ugdymo pedagogė Neringa Pavilanskienė) „atskrido“ į darželio kiemą ir visus pasveikino su pavasariu. Radęs vėjo išdraskytą lizdą, Gandras šiek tiek nuliūdo, bet geraširdžiai vaikai pasisiūlė padėti: išsibėgiojo visi po kiemą, pririnko daugybę šapų ir padėjo lizdą suremontuoti. O kad pavasaris sveikatingas būtų, gandras pakvietė vaikus kartu pasimankštinti, paskui savo padėjėjus pavaišino gandriškomis vaišėmis – žaliomis „varlėmis“. Dar kartą pasidžiaugė gandras atnaujintu lizdu, padėkojo vaikams už pagalbą jį remontuojant, ir išskrido sau pačios ieškoti.