Saugaus eismo šventė „Mes geri Amsiaus draugai!“
2015-09-17
Saugaus eismo šventė „Mes geri Amsiaus draugai!“

Rugsėjo 17 d. rytą Bitelių“, „Boružiukų“, „Pieštukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai, pasipuošę šviesoforo spalvų emblemomis, rinkosi į šią vasarą atnaujintame mūsų darželio saugaus eismo kiemelyje, kur vyko Saugaus eismo šventė „Mes geri Amsiaus draugai“. Į svečius dviračiu atvažiavo Zuikutė Paikutė, kuri visai nemokėjo kelių eismo taisyklių. Vaikams, nesėkmingai bandžiusiems Zuikutę išmokyti saugiai reikia elgtis gatvėje, teko į pagalbą kviestis policijos draugą Amsių, kuris geriausiai iš visų žino kelių eismo taisykles bei kantriai jų moko kitus.

Visi vaikai Amsių pasveikino smagia skanduote:

Kai mes einam į darželį,

Atidžiai apžiūrim kelią.

Mums pažįstami gerai

Perėjos, kelių ženklai!

Amsiaus esame draugai –

Saugūs kelyje vaikai!

Amsius darželinukams ir Paikutei papasakojo apie saugų elgesį kelyje, paaiškino, kaip taisyklingai ir atidžiai pereiti gatvę, mokė, kuria kelio puse važiuoti dviračiu, paspirtuku ar svingiu Saugaus eismo kiemelyje ir įspėjo, kad nė vienas, šiukštu, šiukštu nevažiuotų į tikrą gatvę. Vaikams buvo priminta, kam reikalingas šviesoforas, ką reiškia jo spalvos, ir kad tamsiu paros metu būtina naudoti atšvaitus ir saugos liemenes, o keliaujant į darželį automobiliu, sėdėti vaikų amžiui pritaikytose kėdėse bei segėti saugos diržus.

Smagiai su vaikais „pasivažinėjęs“ spalvotais autobusiukais Amsius atsisveikino ir  kiekvienai grupei įteikė po ūgio matuoklę ir knygelę „Saugokime vieni kitus kelyje“.

Tikimės, kad atnaujintame ir naujomis priemonėmis praturtintame Saugaus eismo kiemelyje vaikai žaisdami mokysis saugaus eismo taisyklių, ugdysis atsakingumą už savo ir kitų saugumą gatvėje.

Šis renginys - tai viena šiais metais darželyje įgyvendinamo gyventojų saugumo stiprinimo programos projekto „Aš noriu būti saugus! O tu?“ priemonių.