Smagi išvyka
2015-10-09
Smagi išvyka

Saulėto spalio 9 dienos ryto ypač laukė „Pelėdžiukų“, „Boružiukų“, „Bitelių“ ir „Pieštukų“ grupių vaikučiai, nes didžiuliu autobusu vyko į smagią kelionę po Anykščių apylinkes.

Pirmiausiai vaikai kartu su auklėtojomis aplankė R. Vitkaus naminių gyvūnų ūkį. Čia jie susipažino su gražuoliais žirgais ir jų trenere, susidraugavo su smalsuolėmis ožkomis ir avelėmis, o ypač žavėjosi viena smaliže ožkele, kuri nesibodėjo ir vaikų kišenėse lauktuvių paieškoti. Su vaikais skubėjo pasisveikinti ir skardžiabalsės žąsys, ir smalsuolis veršiukas, ir ištikimas šio ūkio sargas šuo Rudis. Vaikai į svečius atvyko ne tuščiomis, jie atvežė įvairiausių sodo ir daržo gėrybių, bandelių ir duonos, tad buvo labai smagu, kai ūkio gyventojai mielai tomis gėrybėmis vaišinosi.

Atsisveikinę su ūkio šeimininkais ir gyventojais, vaikai vyko į AB „Anykščių kvarcas“ priklausantį kvarcinio smėlio karjerą. Čia juos pasitiko šios išvykos iniciatorius „Pelėdžiukų“ grupės ugdytinės Liepos tėtis. Jis vaikams papasakojo, kaip išgaunamas kvarcinis smėlis ir kad iš jo gaminamas stiklas. Vaikai tyrinėjo kvarcinio smėlio savybes, laipiojo smėlio kalnais, stebėjo didžiulę ir galingą karjere dirbančią techniką. Liepos tėtis kiekvienai grupei atminimui įteikė po nuostabią J. Junevičiaus fotografijų knygą „Kvarcinio smėlio raštai“.

Nuoširdžiai dėkojame Liepos tėčiui už puikią idėją ir džiaugiamės galėję ją taip greit įgyvendinti. Patirti įspūdžiai ilgam nuguls į vaikų atmintį, o savo emocijas ir potyrius jie perteiks piešinėliuose.