Knygnešio diena
2016-03-16
Knygnešio diena

   Kovo 16-oji Lietuvoje minima kaip KNYGNEŠIO DIENA, kada pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Šiandien „Boružiukų“ grupės vaikai keliavo į Vaikų biblioteką su svarbia misija – trumpam tapo knygnešiais, nes į biblioteką „pasisvečiuoti“ nešė didžiulę knygą, sukurtą visų mūsų darželį lankančių vaikučių. Kūrybinio projekto „Mano Lietuvėlė“ veiklose gimę darbai, kuriuose jie išreiškė pačius šilčiausius jausmus savo gimtinei – Lietuvėlei sutilpo 142 puslapių knygoje.

   „Boružiukai“ visas bibliotekos darbuotojas pasveikino su šia išskirtine joms data ir padovanojo puokštę įvairiaspalvių pačių rankomis pagamintų tulpių. Bibliotekos šeimininkės jaunuosius knygnešius pakvietė į knygų saugyklą, kur vaikus pasitiko „knygnešys“ Raimondas Guobis, šiandien švenčiantis savo gimtadienį. „Man garbė gimti Knygnešio dieną“ – kalbėjo jis. Vaikai pasveikino jubiliatą sudainuodami gimtadienio dainą ir įteikė puokštę gėlių. „Knygnešys“ išraiškinga kalba vaikams papasakojo apie tai, kaip knygnešiai lietuvių kalbos draudimo metais platindavo knygas, kaip jas slėpdavo vežimuose po šienu ar net įsiūdavo rūbuose ir kaip tėveliai pasislėpę, tamsiais vakarais mokė vaikus lietuviško rašto. Ne mažiau vaikus sudomino ir „knygnešio“ sekama dar negirdėta jiems legenda apie Lietuvos atsiradimą. Pasirodo, Dievui patiko mažas, žalias žemės lopinėlis ir jis jame nusprendė apgyvendinti žmones. Jis iš dangaus į žemę paleido lietų, o lietaus lašeliai pasiekę žemę virto žmonėmis... Legendos jis nebaigė, tad atsisveikindamas vaikams palinkėjo ją susapnuoti ir nupiešti.

   „Boružiukų“ viešnagė Vaikų bibliotekoje bei pažintis su šviesuoliu „knygnešiu“ Raimondu Guobiu įvėpė juos dar labiau didžiuotis tuo, kad esame lietuviai ir padėjo suprasti, kokia brangi mums gimtoji kalba.  

Priedai:
Nuorodos