Šventėme užgavėnes
2012-02-21
Šventėme užgavėnes

Rodos, dar nespėjome pasidžiaugti visomis žiemos teikiamomis pramogomis, o kalendorius jau mena: šiandien - Užgavėnės. Visi mūsų darželio vaikai, po saldaus popietės miegelio pasistiprinę skaniais mieliniais blynais, kupini jėgų ir energijos, apsirėdę ožiukais, velniukais, čigoniukais ir kitokiais Užgavėnių veikėjais,  rinkosi lopšelio–darželio kieme, kur jų laukė linksmybės.

Nepabūgę gąsdinančios pūgos, susirinkusieji linksmomis dainomis ir šokiais varė žiemą iš kiemo. Su didžiuliu susidomėjimu vaikai stebėjo Lašininio ir Kanapinio varžytuves: vieni palaikė Kanapinį, kitiems buvo gaila Lašininio, tačiau, kaip ir dera žiemos pabaigtuvių šventėje, nugalėjo Kanapinis. Netrukus liepsnose paskendo Gavėnas, o kartu su juo sudegė ir vaikučių piešti ,,blogiukai“. Kanapinis visiems šventės dalyviams palinkėjo sulaukti gražaus ir šilto pavasario, o smagiosios „gaspadinės“ pavaišino saldžiais riestainiais.

Į namus vaikučiai grįžo kupini įspūdžių, vildamiesi, kad žiemužė tikrai jau nebegąsdins speigais, bet dar kurį laiką leis jiems mėtytis sniego gniūžtėmis, lipdyti senius besmegenius ar statyti sniego tvirtoves, smagiai važinėtis rogutėmis  nuo kalniukų.