Draugus vienijantis ,,FUTBOLIUKAS“
2012-03-28
Draugus vienijantis ,,FUTBOLIUKAS“

Daugelį metų A. Baranausko vidurinės mokyklos pradinių klasių mokytojas ir lopšelio–darželio „Spindulėlis“ priešmokyklinio ugdymo pedagoges sieja graži ir šilta partnerystė. Ne kartą organizuoti bendri jų ugdytinių susitikimai, kultūriniai ir pažintiniai renginiai.

Dar kovo mėnesio pradžioje darželio priešmokyklinio ugdymo ,,Aitvarėlių“ ir ,,Bitelių“ grupių vaikai kartu su juos ugdančiomis pedagogėmis keliavo į A. Baranausko vidurinę mokyklą, kur didžiulėje sporto salėje susitiko su 1 A ir 1 B klasių mokinukais ir jų mokytojomis. Priešmokyklinukai pakvietė savo draugus pirmokus dalyvauti projekte ,,Futboliukas“.

,,Futboliuko“ projektas buvo įgyvendinamas visą mėnesį. Kiekvieną antradienį darželinukai keliavo į didžiulę mokyklos sporto salę, ten kartu su pirmokėliais spardė kamuolį, žaidė sportines estafetes, mokėsi dainuoti ,,Futbolistų“ dainą. Projektas baigėsi kovo 27 d. A.Baranausko vidurinės mokyklos sporto salėje įvykusiu turnyru ,,Draugystės futboliukas“, sukvietusiu per 70 mažųjų futbolo entuziastų, juos ugdančius pedagogus ir palaikyti atėjusius šeimų narius. Visus susirinkusiuosius pasveikino renginio vedančioji darželio auklėtoja Raimonda Juknevičiūtė ir linksmasis Spindulėlis. Paskatinti Spindulėlio, vaikai ir svečiai entuziastingai bei darniai sudainavo ,,Futbolistų dainą“, ,,Bitelių“ grupės mergaitės sušoko sportinį, ,,Aitvarėlių“ grupės vaikai - smagų šokį su kamuoliais, o 1a klasės šokėjos - nuotaikingą šokį su kaspinais. Šventės dalyvius pasveikino iš Vilniaus atvykęs svečias, Lietuvos futbolo federacijos projektų vadybininkas Vaidotas Rastenis, A. Baranausko vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Aldona Petrokienė ir lopšelio–darželio ,,Spindulėlis“ direktorė Diana Čereškienė.

Futboliuko turnyre dalyvavo net 8 jaunųjų futbolo entuziastų komandos: 4 priešmokyklinukų (,,Saulės zuikučiai“, ,,Blyksniai“, ,,Drakonai“, ,,Saulutės“) ir 4 pirmokų (,,Žaibai“, ,,Transformeriai“, ,,Žvaigždutė“, ,,Greituoliai“). Jaunieji futbolininkai atskleidė bendrų    treniruočių metu savo naujai įgytus gebėjimus, varžydamiesi tarpusavyje. Savo komandas šūksniais, plojimais ir nuotaikingais plakatais palaikė energingai nusiteikę sirgaliai. Buvo išaiškinti pirmokų ir priešmokyklinukų komandų nugalėtojai. Jais tapo ,,Žaibai“ ir „Blyksniai“. Susirungę tarpusavyje, po pratęsimo taiklesni buvo „Blyksniai“.

Po ilgų ir garbingų rungtynių visos komandos išsirikiavo ir su džiaugsmu priėmė jiems skirtus apdovanojimus. Lopšelio–darželio ,,Spindulėlis“ direktorė Diana Čereškienė finale žaidusioms komandoms įteikė taures, o kiekviena žaidėjų komanda gavo diplomus su sportiškomis nominacijomis.

Po varžybų LFF atstovas Vaidotas žaidėjams negailėjo pagyrimo žodžių jauniesiems sportininkams, visus juos apdovanojo futbolo federacijos sertifikatais, liudijančiais apie dalyvavimą projekte, Lietuvos automobilių kelių direkcijos skirtais šviečiamaisiais prizais, knygutėmis, kamuoliais. Taip pat padėkos raštus įteikė, šventę vaikams organizavusiems darželio bei mokyklos darbuotojams. Spindulėlis džiaugėsi puikiu jaunųjų futbolininkų žaidimu ir visus turnyro dalyvius apdovanojo saldžiais prizais.

Šis projektas tapo ne tik puikia vaikų sveikatinimo, bet ir bendravimo priemone – draugystės tiltu tarp Anykščių lopšelio – darželio ,,Spindulėlis“ ir Antano Baranausko vidurinės mokyklos pradinių klasių bendruomenių.

Spindulėlis ir Raimonda skelbia pradžią
Turnyro organizatoriai ir svečiai iš LFF
Šokėjos
Nuostabūs sirgaliai