Vaikų Velykėlės
2012-04-13
Vaikų Velykėlės

Saulėtą ir pavasariškai šiltą balandžio 12 d. rytą lopšelio-darželio kieme vaikai šventė Vaikų Velykėles.

Bobutė (meninio ugdymo mokytoja Virginija Gindrėnienė) ir Diedukas (auklėtoja Vida Bražiūnienė) visus susirinkusius pasveikino su atgimstančia gamta, sugrįžusais paukšteliais ir gražiausia pavasario švente šv. Velykomis. Iš miško atstriksėjęs Velykų Kiškutis (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Tatjana Jatkūnienė) linksmai traukė dainą ,, Pavasaris, pavasaris, saulutė taip šviesi...“, o, pamatęs tiek gražių, linksmų ir šventiškai nusiteikusių darželinukų, nepaprastai apsidžiaugė.

Svečias patogiai įsikūrė vaikučių būryje ir kartu su jais klausėsi Bobutės ir Dieduko pasakojimo apie tai, kaip atsirado šv. Velykų šventė. Ir staiga - visų nustebimui - kiškutis pradėjo gailiai verkti. Pasirodo, jis nuliūdo dėl to, kad nespėjo nudažyti savo Didžiojo Velykų Kiaušinio, kurį buvo sumanęs padovanoti vaikams. Visi susirinkusieji kaip įmanydami stengėsi pralinksminti kiškutį: šokinėjo, trepinėjo, mediniais šaukštais nešė margučius ir juos dėjo į didžiules kiškio kišenes, šoko lietuvių l. ratelį ,,Zuikeli, puikeli“. Velykų kiškutis kiek pralinksmėjo, tačiau vis dar nerimavo, kad nenudažytas Didysis Velykų Margutis. Diedukas ir Bobutė pakvietė visus šventės dalyvius padėti svečiui išmarginti kiaušinį pačių vaikučių, jų tėvelių, sesučių, broliukų, senelių ir močiučių išpuoštais mažais velykiniais kiaušinėliais. Apsidžiaugė kiškutis ir pasiūlė mainus: ,,jūs man kiaušinėlį – aš jums saldainėlį ir kompaktinį diską ,,Garny, garny, pasuk ratą!“.

Smagūs buvo mainai, patenkintas buvo ir Kiškutis, ir vaikai!.

Ilgai triūsė Velykų Kiškutis su talkininkais, kol išpuošė Didijį Velykų Margutį...

Tai džiaugėsi lopšelio – darželio vaikučiai po pietų miegelio pamatę tokį gražų Didijį Velykų Margutį

Šiuo renginiu lopšelio–darželio bendruomenė palaikė „Naisių vasaros“ iniciatyvą tęsti gražią lietuvišką tradiciją - švęsti Vaikų Velykėles ir dalyvauti Didžiojo Margučio aplikacijos kūrime.

Diedukas ir Bobutė
Keliaujame į šventę
Ko verkė Velykų Kiškutis?
"Zuikeli, puikeli..."
Linksmos rungtys
Velykų Kiškio bėda - nemargintas margutis
Ar tikrai visiems kiaušinio margintojams dovanų užteks?
Velykų Kiškučio dovanos
Didysis Velykų Margutis