Šventė „Sveikas, rugsėji!“

   Šiandien visi darželį lankantys vaikai, juos atlydėję tėveliai bei  pedagogai dalyvavo nuotaikingoje šventėje „Labas, rugsėji!”. Kieme susirinkusius šventės dalyvius linksmino po vasaros atostogų į darželį užsukusi Kakės Makės draugė Takė (logopedė Jolanta) ir jos bičiulis Liūtas (visuomenės sveikatos priežiūros specialistas Domas). Vaikai dalyvavo Takės spėlionių žaidime, pūtė muilo burbulus, šoko, šėliojo bei vaišinosi Liūto iš Afrikos atvežtais egzotiniais vaisiais.

 
Skelbiama atranka laisvai darbo vietai užimti

Anykščių vaikų lopšelis-darželis "Spindulėlis" skelbia atranką valytojo pareigoms užimti nuo 2019 m. rugpjūčio 12 dienos. Darbo pobūdis - patalpų valymas. Darbo sutartis neterminuota, darbo laikas - 20 valandų per savaitę, darbo grafikas - nuo 13.30 val.  iki 17.30  vall., jis gali būti darinamas. Darbo užmokestis - 277,50  eurų per mėnesį, mokama 2 kartus per savaitę.

  Pretendentai kvieičmi siųsti CV el. paštu  spindulelis@res.lt  iki 2019 m. liepos 26 d.. Atrinkti pretendentai bus kviečiami pokalbiui. Informacija teikiama el. paštu spindulelis@res.lt.  Kontaktinis asmuo - direktorė Diana Čereškienė.

 
„Boružiukų“ šeimų piknikas Anykščių šilelyje

  Karštą birželio pavakarę „Boružiukų“ grupės vaikai iškeliavo į Anykščių šilelį. Vos įžengus į paslaptingą mišką, vaikus apgobė maloni vėsa, rodos, kepinančio karščio kaip nebūta. Siauru takeliu vienas paskui kitą keliauti tikras smagumėlis, o kur dar nuostabūs paukščių balsai ir nosį kutenantys miško kvapai. Keliauninkus miške pasitiko pelytės (Luko ir Mato mamytės), Vilkas pilkas (Luko tėvelis), Kiškienė ir Kiškutė (Adelės mama su sesute Gabriele) ir net iš Afrikos atklydęs Liūtas (Adelės tėvelis). Visi „žvėrys“ vaikus nustebino smagiomis dovanomis: morkomis, šilauogėmis, sausainiais... O kai kartu su sutiktais „žvėreliais“ vaikai pasiekė Dainuvos slėnį, keliauninkai krykštė iš laimės, nes ten jų laukė artimieji.

 
OP OP – Į VASARĄ!!!

   Šiandien – paskutinė mokslo metų diena darželį lankantiems priešmokyklinukams, o ir kiti darželį lankantys vaikai bei dalis darbuotojų pradeda vasaros atostogas. Smagias vasaros ir atostogų sutiktuves šventėme dideliuose spalvinguose batutuose.

   Saugios, linksmos, kupinos ir poilsio, ir pramogų vasaros!!!

 
Pramoga „Spalvų žaidimai“

  Birželio 5 –osios rytas „Smalsiukų“ grupės vaikams prasidėjo spalvotais žaidimais, bandymais, staigmenomis ir dovanomis. Vaikai kartu su pedagogais kūrybingai pasveikino atėjusią vasarą. Jie atliko bandymus su pekino kopūsto lapais, saldainiukais-žirniukais, sprendė užduotį su spalvotais kamuoliukais, kūrė trijų skonių ledus iš popieriaus, „važiavo“ traukinuku, žaidė su balionais. O pramogos pabaigoje auklėtojos Angelė ir Vida vaikams įteikė visų metų jų pačių rankomis atliktų dailės darbelių albumus bei padovanojo spalvingas popierines kirmėlytes ir balionus.

 
Šventė „Darželi, lik sveikas“

 Šiandien priešmokyklinukai atsisveikino su darželiu. Kartu su priešmokyklinio ugdymo pedagogėmis Tatjana ir Lina vaikai susirinko į paskutinį jiems Ryto ratą: dainavo labiausiai patikusias daineles, šoko nuotaikingus šokius, deklamavo pačias nuoširdžiausias eiles. Į šventę susirinkusius vaikus ir jų šeimų narius linksmino nenuorama Spindulėlis (auklėtoja Audronė).

 
„Pieštukų“ grupėje svečiavosi klounas

  Lietingą gegužės 28 dieną „Pieštukų“ grupę lankančius vaikus pralinksminti sumanė tikras klounas: kartu su vaikais burtažodžio pagalba atvėrė stebuklingą lagaminą, kuriame surado grojantį šuniuką, mįslių knygelę. Įminę visas knygelėje surašytas mįsles, visi šėliojo, žaidė smagius žaidimus. „Pieštukų“ grupė skambėjo nuo vaikučių juoko ir krykštavimų.

  Dėkojame Mato močiutei už nuotaikingą ir smagią pramogą.

 
Viešnagė limuzinų ūkyje

  Gegužės 24 d. mūsų ugdytiniai ir tėveliai išsiruošė į Vytauto tėvelių Limuzinų ūkį. Kartu su tėveliais vaikai apžiūrėjo ūkyje naudojamą techniką, galėjo pasėdėti didžiuliame kombaine, traktoriuose. Vytauto tėtis vaikams papasakojo apie limuzinų veislės gyvulius, jų gyvenimo būdą, mitybą. Vaikai turėjo galimybę pastebėti ūkyje auginamas vištas, džiaugėsi gūžtose suradę kiaušinių, iš kurių mamos kepė kiaušinienę ant laužo. Kol kepė kiaušinienė, tėveliai su vaikučiais žvejojo. „Pieštukų“ grupės bendruomenė dėkoja Vytauto tėveliams už puikią viešnagę jų ūkyje.

 
„Pelėdžiukų“ grupės bendruomenės projektas „Pavasariniai žiedai“

  Projekto įgyvendinimo metu vaikai susipažino su pavasarį gėlyne, miške, pievoje žydinčiomis gėlėmis. Vaikučiai kartu su auklėtojomis gėlytes stebėjo darželio gėlyne ir pievelėje, o su tėveliais – miške, sode, miesto gėlynuose. Grupėje „pražydo“ emocijų gėlė. Daug įvairiaspalvių žiedų „išsiskleidė“ parodoje „Gėlės-Žemės šypsenėlės“, kuri eksponuojama darželio koridoriuje.

 
Priešmokyklinukai susitiko su būsimomis mokytojomis

  Šiandien, gegužės 16 d., „Bitelių“ grupę lankantys priešmokyklinukai, lydimi priešmokyklinio ugdymo mokytojos Tatjanos, A. Baranausko mokykloje susitiko su būsimomis mokytojomis Gražina V. ir Raimonda B. Jos padėjo vaikams susipažinti su šios mokymo įstaigos aplinka, parodė vaikams valgyklą, sporto salę, biblioteką, klases, žaidimų erdves, papasakojo apie savo darbą. Pasikalbėję su čia dirbančiomis valytoja ir budinčiąja vaikai sužinojo, kad mokykloje dirba ne tik mokytojai.

  Džiaugiamės, kad visi būsimi pirmokai nekantrauja ir nori kuo greičiau pradėti lankyti mokyklą.

 
„Bitelių“ grupės vaikai lankėsi SPA

  Vakar, gegužės 15 dieną, „Bitelių“ grupės vaikai lankėsi Medos mamos darbovietėje – SPA VILNIUS Anykščiai. Medutės mama vaikams pirmiausiai pristatė įvairių profesijų darbuotojus, dirbančius šiame centre, o paskui, pasiskirstę į tris grupes, vaikai lankėsi SPA centre, viešbutyje ir restorane, kur susidomėję klausėsi SPA darbuotojų pasakojimų, apžiūrėjo baseiną, treniruoklių salę, ragavo mineralinio vandens. Po ekskursijos Medutės mama visus vaikučius pavaišino pienišku kokteiliu ir sausainiais.

  Dėkojame Medos mamytei už šiltą ir nuoširdų priėmimą.

 
Edukacinė valandėlė saugaus eismo kiemelyje

  Gegužės 14 dienos popietę „Pieštukų“ grupės vaikučiai skubėjo į darželyje įrengtą saugaus eismo kiemelį. Čia juos pasitiko Matuko senelis, dirbantis policijos pareigūnu. Jis vaikams papasakojo apie policininkų darbą, susipažindino su amuniciją, išpildė vaikų norą rankose palaikyti, paliesti policijos darbe naudojamas specialiąsias priemones, pademonstravo, kaip veikia automobilio sirenos. Matuko senelis priminė vaikams saugaus eismo taisykles, pamokė, kaip saugiai elgtis gatvėje, paaiškino, kad paspirtuku galima važiuoti tik kelkraščiu, šaligatviu arba dviračių taku.

 Auklėtojos ir vaikai dėkoja Matuko seneliui Arūnui, inicijavusiam šią edukacinę valandėlę.

 
„Pieštukų“ grupės vaikų šeimų išvyka į žirgyną „Vilartas“.

   Gegužės 10 dieną Pieštukų“ grupės vaikučiai, lydimi tėvelių, vyko į Niūronyse įsikūrusį žirgyną „Vilartas“. Vaikučius sutiko ir visas žirgų paslaptis išpasakojo miela žirgyno šeimininkė Vilmantė. Vaikus ji supažindino su visais žirgyno gyventojais, papasakojo, kaip reikia jais rūpintis, ką jie mėgsta, kokie „aprėdai“ jiems reikalingi, aprodė, kokius apdovanojimus yra gavę žirgai ir jų šeimininkai. O vaikai į Žirgyną atvyko ne tuščiomis, žirgams atvežė įvairiausių skanėstų – duonutės, obuolių, morkų -, jais patys vaišino žirgyno gyventojus. Paskui vaikai jodinėjo ant arkliukų ir smagiai važinėjosi gražia karieta. Šią išvyką iniciavo Urtė ir jos mama.

 
Mūsų darželio ugdytinių komanda – rajono mažojo futboliuko žaidynių nugalėtoja

  Vakar Anykščių vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ pedagogai miesto stadione organizavo dešimtąsias rajonines mažojo futboliuko rungtynės „Kojos, vartai, kamuoliukas – mano draugas futboliukas!“. Mūsų darželį atstovavo trys jaunųjų futbolininkų komandos: „Leopardai“ (Gabija, Vainius, Kajus, Vilius), „Žaibai“ (Silvija, Daugirdas, Vakaris, Orestas) , „Drakonai“ (Gaudrė, Oskaras, Lukas ir Mangirdas). Vaikams puikiai sekėsi žaisti: viena komanda namo parvežė nugalėtojų taurę, kita laimėjo trečiąją vietą! Dėkojame neformaliojo ugdymo pedagogui Mariui treniravusiam mūsų darželio jaunuosius sportininkus ir tikimės, kad šių vaikų laukia dar daug smagių akimirkų futbolo aikštėje.

 
Velykinė pramoga

   Balandžio 23 dienos rytmetį darželio kieme vyko Velykinė pramoga. Vaikučius aplankė trys Kiškiai – auklėtojos Angelė, Dalia ir Vida. Kiškiai kartu su vaikais žaidė žaidimą ,,Rido rido ridada“, šoko ,,Ančiukų šokį“, padėjo kiškiams numarginti kiaušinius, dėliodami ant jų ornamentus iš akmenukų, kamštelių, kankorėžių, pagaliukų, rideno margučius ir surengė jų parodą darželio kieme.

 
Velykinis Futboliuko turnyras
   Balandžio 18 d. neformaliojo ugdymo mokytojas Marius "Bitelių" ir "Boružiukų" grupių vaikams organizavo Velykinį futboliuko turnyrą. Smagiose varžybose dalyvavo keturios jaunųjų futbolininkų komandos   „Žemė", „Liepsna", „Žvaigždė", „Žalgiris". Po smagių varžybų vaikai buvo apdovanoti diplomais.
 
 
Penkiamečių komanda dalyvavo „Lietuvos mažųjų žaidynės 2019“ finaliniame etape Panevėžyje

 Mūsų darželio bendruomenė dalyvauja didžiausiame šalyje ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtame sporto ir fizinio aktyvumo projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“, kurį jau kelintus metus organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

  2019 m. balandžio 13 d. Panevėžyje Aukštaitijos sporto komplekse vyko trečias finalinis etapas, kuriame, šią teisę iškovojo tapę antrojo etapo nugalėtojais, dalyvavo „Boružiukų“ grupės ugdytiniai Agneta, Adelė, Gaudrė, Kajus, Lukas, Oskaras ir Mangirdas, juos lydėjo neformaliojo ugdymo mokytojas Marius ir auklėtoja Irena, bei tėveliai, broliai, sesės. Renginyje dalyvavo net 24 aukštaitijos regiono ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniai.

 
Viktorina „Garsų ir žaidimų šalis“

  Keturi paprastai linksmi priešmokyklinukai – Meda, Gabija, Vilius ir Vainius – šiandien nuo ankstyvo ryto buvo sunerimę: jų laukė žinių patikrinimas Anykščių rajono ugdymo įstaigų priešmokyklinukų viktorinoje „Garsų ir žaidimų šalis“. Viktorina vyko Anykščių lopšelio-darželio „Žilvitis“ salėje ir priminė „Auksinio proto“ mūšį televizijoje. Vaikai turėjo žinoti raidžių vardus, sugalvoti žodžių, prasidedančių tuo garsu, mokėsi apibendrinti sąvokas ir sukūrė darbelį iš popieriaus apie Velykų puotą. Po to šoko, vaišinosi ir, aišku, gavo apdovanojimą – dovanų kuponą apsilankymui Anykščių švietimo pagalbos tarnyboje esančiame sensoriniame kambaryje. 

                                                                                       Logopedė Jolanta

 

 
Skelbiama laisva darbo vieta

Anykščių vaikų lopšelis-darželis „Spindulėlis“ skelbia atranką mokytojo padėjėjo pareigoms užimti nuo 2019 m. balandžio 10 d.

Pareigybės grupė – kvalifikuotas darbuotojas. Pareigybės lygis – C.

Darbo sutartis neterminuota. Darbo krūvis – 1 etatas. Darbo laikas – 40 valandų per savaitę pagal patvirtintą darbo grafiką. Darbo užmokestis mokamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymu.

Darbo pobūdis – pagalba pedagogams, veikla su specialiųjų poreikių vaikais.

 
Paminėjome Žemės dieną

   Šiandien lopšelio-darželio grupių vaikus kieme pasitiko Saulytė (auklėtoja Raimonda ) ir Lietutis (auklėtoja Lina). Lietutis pasveikino kiekvieną vaikutį „palaistydamas“, o saulytė – „paglostydama“ švelniais spindulėliais. Vaikai pasakojo, kaip reikia globoti ir saugoti Žemę, kad joje būtų gera gyventi. Saulytė ir Lietutis kartu su vaikais žaidė smagius muzikinius žaidimus, o vėliau didžiulį Žemės kamuolį siuntė per visų rankas su nuoširdžiausiais vaikų palinkėjimais žaliuoti, žydėti ir niekad neliūdėti. Šventės pabaigoje vaikai papuošė Žemę spalvingais piešiniais, o juos sukūrė ant darželio kiemo šaligatvių plytelių.

 
„Lietuvos mažųjų žaidynės 2019“ II etapas

  Kovo 21 d. Anykščių lopšelio-darželio „Žilvitis“ pedagogai A. Vienuolio progimnazijos sporto salėje organizavo projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2019“ II etapo festivalį. Renginyje dalyvavo visų keturių miesto lopšelių-darželių sportininkų komandos, o mūsų darželį atstovavo „Boružiukų“ grupės ugdytiniai Gaudrė, Adelė, Agneta, Oskaras, Lukas, Mangirdas. Mūsų darželio jaunieji sportininkai – tikri šaunuoliai: jie rungtynėse užėmė pirmąją vietą, buvo apdovanoti diplomais, knyga, žaidynių marškinėliais bei skanėstais. Balandį ši sportiška komanda vyks į Panevežyje organizuojamą „Lietuvos mažųjų žaidynės 2019“ III etapo festivalį. Sveikiname puikiai renginyje pasirodžiusius mūsų jaunuosius sportininkus bei dėkojame juos parengusiam treneriui Mariui.

 
Projektas „Laimingas vanduo“

   Boružiukų“ grupės vaikai ir jų auklėtojos dalyvauja VšĮ „Open Minds“ ir asociacijos „Gyvoji planeta“ inicijuotame projekte „Laimingas vanduo“. Šio projekto tikslas – ugdyti pilietišką, atvirą ir draugišką gamtai asmenybę. „Boružiukai“ globoja netoli darželio tekančią upę Šventąją. Šiandien darbštieji vaikai valė upės pakrantę bei dovanojo jai sukurtus lašelius (Žemės meną) iš pakrantėje rastos gamtinės medžiagos.

 
Susitikimas su rašytoju Linu Bitvinsku

   Vakar „Bitelių“ grupės ugdytiniai, pasipuošę tautiniais rūbais keliavo į miesto biblioteką, kur susitiko su anykštėnu, „Šilelio“ redaktoriumi, rašytoju Linu Bitvinsku. Rašytojas susirinkusiems vaikams pristatė savo eilėraščių rinkinį „Kodėl miške švilpauti negalima“. Jis papasakojo, kodėl toks knygelės pavadinimas, kas yra Miškinis, Babaušis, Maumas, o A. Baranausko pagrindinės mokyklos trečiokai paskaitė jiems labiausiai patikusias eiles. Labdaros ir paramos fondo atstovė „Švieskime vaikus“ kiekvienam renginio dalyviui padovanojo po šį poezijos rinkinį.

 
Vandens paslaptys

  Šiandien sveikatos priežiūros specialistas Domas „Bitelių“, „Smalsiukų“, „Boružiukų“ ir „Pieštukų“ grupių vaikams organizavo edukacines valandėles „Vandens paslaptys“. Jų metu Domas su vaikais diskutavo, kam vanduo reikalingas, kiek jo žmogus sunaudoja buityje, kaip jis svarbus sveikatai, kokios būsenos jis gali būti ir kt. Vėliau sveikatos specialistas demonstravo įdomius eksperimentus, kurie vaikams atskleidė unikalias vandens savybes. Šios veiklos skirtos tarptautinei Vandens dienai paminėti.

 
Šventinis rytmetys „Dainuojam ir šokam Lietuvėlei“

  Šiandien ,,Boružiukų“ ir „Bitelių“ grupių vaikai dalyvavo šventiniame rytmetyje „Dainuojam ir šokam Lietuvėlei“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti. Šventiškai pasipuošę ir pakiliai nusiteikę vaikai pasakojo, kokia graži ir brangi jiems Lietuva. Šiandien skambiausias dainas, linksmiausius šokius ir gražiausias eiles vaikai dovanojo savo Tėvynei.

 
„Sveikatiados“ iššūkis

  Šiandien visuomenės sveikatos priežiūros specialistas Domas „Pieštukų“, „Boružiukų“, „Smalsiukų“ ir „Bitelių“ grupių vaikams organizavo edukacines valandėles apie vaisių ir daržovių naudą vaikų sveikatai. Jų metu vaikai aiškinosi, kodėl svarbu valgyti vaisius ir daržoves, kokių naudingų medžiagų jos turi, kokią vietą užima sveikos mitybos piramidėje, kokiomis skonio savybėmis pasižymi ir kurių reikia suvalgyti daugiau. Domas vaikams pasiūlė atlikti užduotėles, kurių metu vaikai pademonstravo, kaip moka skirti vaisius ir daržoves. O štai „Bitelių“ grupės vaikus sveikatos priežiūros specialistas pakvietė dalyvauti „Sveikatiados“ iššūkyje – „400 gr. daržovių ir vaisių kasdien!“. O kad vaikams būtų aišku, kiek tai yra, Domas ant svarstyklių pasvėrė atitinkamą kiekį vaisių ir daržovių. Vaikai iššūkį priėmė, tad belieka laukti rezultatų!

 
Linksmosios Užgavėnės

   Šių metų Užgavėnės buvo be sniego, bet tai nesugadino žiemos išvarymo šventės. Ryte vaikai vaišinosi kartu su tėveliais keptais Užgavėnių  blynais, piešė savo „blogiukus“, puošėsi pačių pasigamintomis kaukėmis ir keliavo į kiemą, ten stebėjo Lašininio (auklėtoja Raimonda) ir Kanapinio (auklėtoja Daiva) dvikovą. Palaikant vaikų šūksniams kovą, kaip ir dera, laimėjo Kanapinis. Lašininiui susirinkus į kelionės krepšį visus vaikų „blogiukus“ teko keliauti į šiaurę ir laukti kitos žiemos. O Kanapinis didžiuodamasis savo pergale kvietė vaikus trypti, instrumentais groti ir gamtą iš miego žadinti. O štai „Aitvarėlių“ grupės vaikučiai šiek tiek prisibijo baisių kaukių, tad su auklėtojomis kepė Užgavėnių blynelius, patys valgė, kaimynus vaišino ir dar tėveliams paragauti paliko. Ir štai kokie vaikų įspūdžiai po Užgavėnių šventės: man patiko:

 
„Spindulėliui“ 33 – eji!

   Šiandien linksmasis Spindulėlis (auklėtoja Audronė) visus darželio vaikučius sukvietė į lopšelio-darželio 33 – ojo gimtadienio šventę. Į menų salę sugužėjusius vaikus linksmino dainavimo studijos „Svirplys“ jaunosios dainininkės ir nuoširdusis Meškinas (grupės vadovas Romas Trijonis) iš Šiaulių. Vaikai buvo ne tik klausytojai, bet ir aktyvūs šio koncerto dalyviai: grojo dūdelėmis bei marakasais, linksmai „valė“ dantukus, energingai šoko nuotaikingoje gimtadienio diskotekoje. Po smagaus koncerto vaikai Spindulėliui padovanojo puokštę balionų bei Gimtadienio knygą, į kurią sudėjo savo piešinius ir nuoširdžiausius palinkėjimus. Na o Spindulėlis, šventės dalyviams įteikęs po apelsinu kvepiančią šypsenėlę, pavasario  „išskrido“ žadinti.

 
Edukacinės valandėlės „Kaip taisyklingai valyti dantukus“

   Šiandien sveikatos priežiūros specialistai  Domas ir Monika „Boružiukų“, „Bitelių“, „Smalsiukų“ ir „Pieštukų“ grupių vaikučius mokė kaip taisyklingai valyti dantukus: supažindino su pagrindinėmis ir pagalbinėmis dantų valymo priemonėmis, pamokė šluojamųjų, sukamųjų ir vertikalių dantukų valymo judesių, paaiškino, kaip svarbu išvalyti ne tik visus dantukus, bet ir liežuvėlį. Vaikučiai ant muliažų galėjo pademonstruoti dantukų valymo įgūdžius bei parodyti, ką išmoko šiandien. Visi vaikai Domui ir Monikai davė pažadą valyti dantukus kasdieną ryte ir vakare.

 
Projektas „Lietuva, tu – mūsų širdyse“

  Vasario 11-20 d. lopšelio-darželio bendruomenė įgyvendino projektą „Lietuva, tu – mūsų širdyse“ skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 101 metinėms pažymėti. Darželyje pedagogų ir specialistų organizuojamos veiklos – šventinės mankštos, edukacinės valandėles, žaidimai, dainos ir šokiai, kūrybiniai projektai – buvo skirti šiai sukakčiai. O štai „Bitelių“, „Boružiukų“ bei „Pieštukų“ grupių vaikučiai sukūrė atvirukus-sveikinimus ir juos padovanojo Jurzdiko mikrorajono, kuriame yra mūsų darželis, gyventojams. Vasario 14 d. visi darželį lankantys vaikai susibūrė į kiemą ir sveikino Lietuvėlę „pražydindami sniegą“ vėliavos spalvų tulpėmis. Visi šiomis dienomis vaikų sukurti dailės darbeliai suguls į parodą „Mūsų Lietuvėlė“.

 
Grūdiniai produktai – sveikatai palankios mitybos pagrindas

   Šiandien sveikatos priežiūros specialistas Domas „Boružiukų“ ir „Bitelių“ grupių vaikus pakvietė į edukacines valandėles „Grūdiniai produktai – sveikatai palankios mitybos pagrindas“. Jos metu vaikai sužinojo, kad grūdiniai produktai yra pagrindinis mūsų energijos šaltinis, o juose gausu ne tik angliavandenių ar baltymų, bet ir maistinių skaidulų bei mineralinių medžiagų. Kad mityba būtų kuo labiau vertingesnė, būtina valgyti viso ar pilno grūdo produktus: makaronus, duoną, grikių, ryžių, avižų pilno grūdo kruopų košes. Dar vaikai sužinojo, kad šie produktai gaunami perdirbant pilnus grūdus, kuriuose yra visos grūdo dalys, ko tikrai nėra įprastuose grūdiniuose produktuose. Domas paskatino vaikus ne tik darželyje, bet ir namuose valgyti kuo daugiau pilno ar viso grūdo produktų.Šios edukacinės valandėlės – tai vienos iš daugelio respublikinio projekto „Sveikatiada“ veiklų.

 
Projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2019“ I etapas darželyje

   Lietuvos Tautinis Olimpinis Komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) jau keletą metų vykdo projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės “, kurios vyksta 3 etapais. Šio projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų aktyvumą tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus. Jau antrus metus iš eilės mūsų darželis įsijungia į šio aktyvų sportą propaguojantį projekto veiklas.

 
Edukacinės valandėlės

   Šiandien visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gintarė „Boružiukų“ ir „Bitelių“ grupių vaikams organizavo edukacines valandėles „Triukšmas mums kenkia“. Jų metu vaikai susipažino su ausies sandara, sužinojo kaip taisyklingai jas plauti ar valyti. Visi kartu aiškinosi, kokie triukšmo šaltiniai, kaip jie kenkia žmogaus klausai ir kokią stebuklingą galią turi tyla. Klausydamiesi stebuklingų gamtos garsų – lietaus šniokštimo, upelio čiurlenimo, vėjo švilpimo, paukštelių čiulbėjimo – vaikai susikaupę spalvino mandalas, o vėliau kartu su

 
Edukacinės valandėlės „Kad akytės būtų sveikos“

   Šiandien visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gintarė „Smalsiukų“, „Pieštukų“, „Boružiukų“ ir „Bitelių“ grupių vaikams organizavo edukacines valandėles „Kad akytės būtų sveikos“. Vaikai žaidimų pagalba įsitikino, kad labai svarbu turėti sveikas akis, ir sužinojo, kaip reikia jas prižiūrėti, kas kenkia ir kas jas saugo. Vaikus ypač nustebino žinia, kad akelės turi raumenis, kuriuos reikia mankštinti. Specialistė vaikus pamokė keletą akių mankštos pratimų. Valandėlių pabaigoje Gintarė vaikams pasiūlė atlikti po kūrybinę užduotėlę bei kiekvienam padovanojo po akių mankštų lankstuką.

 
Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

Šiandien lopšelio – darželio bendruomenė dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ skirtoje  Laisvės gynėjų dienai paminėti. Jos metu lygiai 8.00 valandą visuose languose buvo užgesinama šviesa ir  dešimčiai minučių  uždegamos atminties žvakutės, kurios mums visiems priminė dramatiškas dienas, kai atsikūrusi Lietuvos valstybė ir jos piliečiai apgynė savo nepriklausomybę.

 

  

 
Projektas „Kuriame muzikinę pasaką kartu“

   Vienas iš daugelio būdų lavinti vaikus yra muzikinių pasakų kūrimas - pasakų, dainų, teatro ir improvizacijos derinys. Ši įvairiapusė veikla padeda atsiskleisti vaikų kūrybiškumui, ugdo kalbinius gebėjimus ir lavina vaizduotę, puoselėja muzikinį skonį. Šio metodo veiksmingumu galėjome įsitikinti šiandien, nes  meninio ugdymo mokytoja Gitana ir darželio auklėtoja Irena visus darželį lankančius vaikučius sukvietė į muzikinį projektą "Kuriame muzikinę pasaką kartu“ . Šios veiklos metu visi vaikai, nuo mažiausio iki didžiausio, ne tik smagiai praleido laiką, bet pademonstravo savo kūrybiškumą, muzikinius ir improvizacijos gebėjimus, patyrė smagumą veikti vienoje didelėje komandoje siekiant bendro tikslo – sukurti pasaką.

 
Ado piešinių paroda „Automobilių parkas“

   Vaikai darželyje turi daug veiklos: šoka, dainuoja, vaidina, stato, konstruoja, lipdo, piešia... „Bitelių“ grupę lankantis Adas labiausiai mėgsta piešti. Kviečiame pasigrožėti, kokią įstabių mašinų kolekciją laisvalaikiu nupiešė mūsų Adas. Ados piešinių paroda eksponuojama darželio koridoriuose, o jos atidaryme dalyvavo mama, tėtis ir mažoji sesė.

 
Koncertas „Muzikos garsais – į vaikų širdis“

  Penktadienį, gruodžio 7 dieną, mūsų darželyje svečiavosi Ukmergės meno mokyklos dainininkės ir jų mokytojos. Jaunosios atlikėjos lopšelio-darželio vaikų muzikinę patirtį praturtino nuostabiomis advento ir kalėdinėmis dainomis, jaunos pianistės atliekamais kūrinėliais bei muzikine pasaka. Darželio vaikai viešnioms negailėjo aplodismentų ir padovanojo po pačių darytą saulės spindulėlį. Mes labai džiaugiamės užsimezgusia draugyste su Ukmergės meno mokykla ir tikimės, kad dar ne kartą susitiksime.

 

https://animoto.com/play/tBe1XvhLEJyxlgWbrH0ukg

 

 
Pramoga „Šypsokimės vieni kitiems!“

 Šiandien tarptautinė - Draugo diena. Šia proga lopšelyje-darželyje svečiavosi Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro teatro studijos „Žiogelis“ jaunosios artistės su mokytojomis. Jas į pramogą „Šypsokimės vieni kitiems“ pakvietė priešmokyklinio ugdymo „Bitelių“ grupės vaikai ir pedagogai. Jaunosios artistės vaikus pradžiugino nuostabiu šokio spektakliu. O štai „Bitelių“ grupės vaikai viešnias pasveikino nuotaikingomis dainelėmis ir saulėtomis šypsenomis. Dainos, šokiai, rateliai ir žaidimai suartino mokinukes ir būsimus pirmokėlius. Tikimės, kad tai ne paskutinis jų susitikimas.  

 

https://animoto.com/play/KIf3jQnrlxZFF4puadxArQ

 
Mugė "Kalbos žaidimai praktikoje"

  „Bitelių“ grupę lankančių vaikų komanda vakar dalyvavo Anykščių vaikų lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ vykusioje mugėje „Kalbos žaidimai praktikoje“. „Bitukai“ mugėje „pardavė“ du savo sukurtus žaidimus. Vaikams jie padeda įsiminti raides, išgirsti garsus žodžiuose, juos perskaityti. Po to vaikai sekė pasaką be galo, kūrybiškai pakeisdami pabaigą. Šis žaidimas sudomino visus, nes pasakos pabaiga gali būti ir linksma, ir juokinga. Tam reikia tik išradingumo ir mokėjimo rimuoti. Kūrybiniame procese dalyvavo ir kurti mokėsi mugėje ir dalyvaujantys vaikai, ir jų auklėtojos. Žaismingai pralėkė laikas, nes visos penkios dalyvaujančios komandos žaidė vis naujus ir naujus žaidimus. Renginys baigėsi nuotaikingu šokiu-žaidimu ir vaišėmis.Vaikai su auklėtoja Tatjana ir logopede Jolanta išskubėjo į darželį pasidalinti įspūdžiais ir pažaisti. Juk mugėje ir jie „nusipirko“, tik įdomu ką?

 
„Pelėdžiukų“ grupės vaikų projektas ,,Darbščios rankelės, miklūs piršteliai“

   Vaikų kalbos raida pasižymi tam tikru nuoseklumu, todėl ją pradėti ugdyti reikia jau ankstyvajame amžiuje. Kad lavėtų kalba, reikia nuolatos mankštinti vaiko pirštukus. Įgyvendindamos projektą, auklėtojos Dalia ir Vida surado įvairių būdų ir metodų vaikų smulkiajai motorikai lavinti. Vaikai piešė pirštukais, vėrė makaronų bokštelius, žaidė akmenukais, atliko pirštukų mankštelę su kankorėžiais, žaidė pirštukų žaidimus, lipdė iš plastilino, raižė smėlyje, putose, statė bokštelius, piramides.

   Vaikų rankų smulkiosios motorikos lavinimo užduotys padėjo vaikams susikaupti, išlaikyti dėmesį, lavinti mąstymą, atmintį.

 
Protų mūšis „Viskas apie sveikatą“

   2018-11-20 mūsų lopšelyje-darželyje vyko Anykščių miesto lopšelių-darželių pedagogų ir specialistų Protų mūšis „Viskas apie sveikatą!“. Mūšyje dalyvavo keturios komandos po šešis asmenis: „Eglutė žalioji“, „Geležinė sveikata“, ,,Žilvitukai“ ir „Sveikatos spindulys“. Dalyviai savo žinias apie sveikatą pademonstravo atsakydami į 42 klausimus ir atlikdami praktinę užduotį. Komandos pasirodė puikiai, tačiau, kaip ir dera protų mūšyje, nugalėtojas vienas. Juo tapo Anykščių vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ komanda „Žilvitukai“. Visiems dalyviams buvo įteiktos Anykščių visuomenės sveikatos biuro ir mūsų darželio įsteigtos dovanos, o komandai nugalėtojai prizas – „Sveikatos taurė“.

 
Sveikatingumo projektas „Sveiki dantukai – linksmi vaikiukai“

   Lapkričio 5 – 16 dienomis „Boružiukų“, „Bitelių“, „Pieštukų“ ir „Smalsiukų“ grupių vaikai kartu su pedagogais įgyvendino projektą „Sveiki dantukai – linksmi vaikiukai“. Pedagogams talkino visuomenės sveikatos biuro specialistė Gintarė Rudokienė, ji vaikams organizavo edukacinių valandėlių ciklą „Teisingai prižiūrėkime savo dantis“. Veiklų metu vaikai sužinojo, kokie yra dantys, kas jiems kenkia ir kas sveika, kaip juos prižiūrėti, kaip taisyklingai valyti. Gintarė vaikams padovanojo po „Dantų valymo kalendorių“. Vaikai mokėsi ir gilino žinias apie dantis ir jų priežiūrą žaisdami stalo žaidimus, žiūrėdami mokomuosius filmukus, atlikdami lavinamąsias užduotėles, piešdami, kurdami dantukų istorijas ar dainuodami „Dantukų dainelę“. Šis projektas – viena iš daugelio visuomenės sveikatos projekto „Užauginkime sveiką vaiką!“ veiklų.

 
Edukacinės valandėlės „Sveikas maistas – sveikas vaikas“

  Spalio 16 ir 23 dienomis Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Gintarė „Pieštukų“, „Boružiukų“ ir „Bitelių“ grupių vaikams organizavo edukacines valandėles „Sveikas maistas – sveikas vaikas“. Jų metu vaikai kartu su specialiste aiškinosi, kas yra sveikas maistas, kodėl reikia sveikai maitintis, aptarė Maisto pasirinkimo piramidę. Vaikai savo žinias apie sveiką mitybą pademonstravo atlikdami užduotį „Sveikų pietų lėkštė“. Šis edukacinių valandėlių ciklas – tai viena iš visuomenės sveikatos projekto „Užauginkime sveiką vaiką!“ veiklų.

 
Kviečiame apžiūrėti parodas

   Lopšelio-darželio kieme vyksta rudeninių kompozicijų „Rudenėli, tu, gražus“. Ją inicijavo „Boružiukų“ grupės vaikai, o prie jos prisijungė ir kitų grupių ugdytinių šeimos, kurioms patinka kūryba iš gamtinės medžiagos.  Pačią idėją kurti rudenines kompozicijas pasiūlė „Boružiukų“ grupės ugdytinis Mantvydas su savo mamyte. O štai lauko dailės galerijoje galite pamatyti „Bitelių“ ir „Boružiukų“ grupių vaikų dailės darbų parodą „Medžiai puošiasi“, kurioje vaikai atskleidė medžių grožį rudenį.

 
Pramogėlė „Raudona ir sveika“

Antradienio popietę į svečius pas „Pelėdžiukų“ grupės vaikučius nešini įvairiomis rudens gėrybėmis atskubėjo Kiškis ir Žvirblis. Visi šios grupės vaikai jau pažįsta raudoną spalvą, žino, kad valgyti vaisius ir daržoves sveika. Svečiams paprašius, jie į krepšelį surinko tik raudonus vaisius, uogas, daržoves, ragavo juos. Paskui kartu žaidė ratelį, deklamavo eilėraštukus „Obuoliukai“ ir „Pomidoras“. Kiškio pintinėlėje vaikai surado daug raudonų obuolių: iš mažiukų jie sudėjo linksmą veiduką, nes patys labai linksmi, o dideliais vaišinosi.

 
Sporto pramoga „Lenktyniaujam ir draugaujam“

   Šiandien neformaliojo ugdymo mokytojas Marius „Bitelių“ ir „Boružiukų“ grupių vaikams organizavo smagią sportinę pramogą „Lenktyniaujam ir draugaujam“. Marius vaikams savo jėgas išbandyti pasiūlė trijose estafetėse, jose vaikai galėjo pademonstruoti savo greitumą, šoklumą, kamuolio varymo gebėjimus bei greitą orientaciją. Vaikai ne tik išbandė savo fizines galias, bet ir patyrė daugybę džiugių emocijų. Pramogos pabaigoje treneris vaikus apdovanojo diplomais. Ši pramoga – viena iš daugelio Visuomenės sveikatos projekto „Užauginkime sveiką vaiką“ veiklų.

 
Saugaus eismo šventė „Amsius ir vaikai – geriausi draugai!“

   Spalio 9 d. saulėtą rytą „Pieštukų“, „Bitelių“ ir „Boružiukų“ grupių vaikai rinkosi mūsų darželio saugaus eismo kiemelyje, kur vyko saugaus eismo šventė „Amsius ir vaikai geriausi draugai!“. Į svečius paspirtuku užklydo Kiškutė Paikutė, kuri visai nemokėjo kelių eismo taisyklių. Vaikams, nesėkmingai bandžiusiems Kiškutę išmokyti saugiai reikia elgtis gatvėje, teko į pagalbą kviestis policijos draugą Amsių, kuris geriausiai iš visų žino kelių eismo taisykles bei kantriai jų moko kitus. Amsius kartu su darželinukais pamokė Paikutę saugaus elgesio taisyklių kelyje, paaiškino, kaip taisyklingai ir atidžiai pereiti gatvę, supažindino su šviesoforu ir jo spalvų reikšmėmis, priminė, kad tamsiu paros metu būtina naudoti atšvaitus ir saugos liemenes. 

 
Edukacinės valandėlės „Švarios rankutės – sveikas vaikutis“

  Šiandien Anykščių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė Gintarė „Boružiukų“, „Bitelių“ ir „Pieštukų“ grupių vaikams organizavo edukacines valandėles „Švarios rankutės – sveikas vaikutis“. Jų metu vaikai mokėsi taisyklingai plauti rankas bei buvo supažindinti su teisingu elgesiu kosint ar čiaudint.

 
Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės 2018 V etapas Niūronyse

   Rugsėjo 23 d. Niūronyse vyko Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės 2018 V etapas. Šio renginio tikslai – prisidėti prie sveikos gyvensenos ir aktyvaus laiko praleidimo propagavimo Lietuvoje, propaguoti dviratį kaip ekologinę transporto priemonę, būti draugiškais mus supančiai aplinkai, suvienyti tiek aktyviai sportuojančius, tiek ir mėgstančius organizuotai praleisti laiką su dviračiu, populiarinti dviračius ir dviračių sportą Lietuvoje, siekti, kad dviračių maratonų renginiai taptų masiniais, tradiciniais ir tarptautiniais.

 
Europos judumo savaitė darželyje

   Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16-22 dienomis. Ši kampanija skirta atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti Europos miestus ir savivaldybes diegti ir populiarinti aplinkai draugiškas transporto priemones, o gyventojus – automobilį keisti dviračiu, ėjimu pėsčiomis, viešuoju transportu ar kitokiu „žalesniu“ susisiekimo būdu.

   Prie šių tikslų įgyvendinimo prisidėjo ir mūsų lopšelio-darželio bendruomenė. Nuo pirmadienio iki penktadienio vyko Paspirtukų maratonas: vaikai važinėjosi paspirtukais, atliko įvairias auklėtojų parengtas užduotis, lenktyniavo su draugais. 

 
Išvyka į Angelų muziejų

   Šią savaitę „Boružiukų“ grupės ugdytiniai lankėsi į Angelų muziejuje. Muziejaus darbuotoja vaikus pakvietė apžiūrėti žaismingas menininko Romualdo Inčirausko metalo skulptūras, kuriose vaikai atpažino neregėtus muzikos instrumentus, eiklius žirgus, keistus paukščius ir kitokius įstabius gyvius ar statinius. Daugybę įspūdžių vaikai patyrė apžiūrėdami angelų ekspoziciją. Kiekvienas surado jam patinkantį angelą, o slapčiausius savo norus pašnibždėjo Norų angelui į ausį.

 
Mokslo metų pradžios šventė

   Šiandien mūsų darželio kieme po vasaros atostogų sugrįžusius ūgtelėjusius bei sustiprėjusius vaikučius, jų tėvelius, pedagogus bei pirmąkart darželio slenkstį peržengusius mažylius linksmino katinas Murklys (logopedė Jolanta) ir Katinas Kutulis, paprastai „gyvenantis“ Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos vaikų skyriuje, tačiau smagaus po vasaros atostogų į darželį grįžtančių vaikų šurmulio vedamas atkeliavo pas mus. Linksma muzika, dainos, šokiai, žaidimai ir siurprizai šventiška nuotaika užkrėtė visus renginio dalyvius.

 
Skelbiama laisva darbo vieta

Anykščių vaikų lopšelis-darželis „Spindulėlis“ skelbia atranką mokytojo padėjėjo pareigoms užimti nuo 2018 m. rugsėjo 3 d.

Pareigybės grupė – kvalifikuotas darbuotojas. Pareigybės lygis – C.

Darbo sutartis neterminuota. Darbo krūvis – 1 etatas. Darbo laikas – 40 valandų per savaitę pagal patvirtintą darbo grafiką. Darbo užmokestis mokamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymu.

Darbo pobūdis – pagalba pedagogams, veikla su specialiųjų poreikių vaikais.

 
Pirmoji pažintis

   Šiandien, lydimi mamų ir tėčių, pirmąjį kartą į darželį atskubėjo būrys mažųjų anykštėnų. Nuo rugsėjo jie visi pradės lankyti mūsų darželio „Aitvarėlių“ grupę. Pirmoji vaikų pažintis su būsimaisiais draugais, auklėtojomis ir darželiu buvo kupina įspūdžių ir džiugių emocijų.

  Iki susitikimo rudenį, mažieji!

 
Muzikavome gamtoje

   Šiandien meninio ugdymo mokytoja Gitana organizavo netradicines muzikos valandėles gamtoje. „Smalsiukų“, „Boružiukų“, „Bitelių“, „Pieštukų“ grupių vaikučiai kartu su mokytoja keliavo prie Šventosios upės, kur tik prieš keletą dienų įsikūrusioje lauko būgnų aikštelėje išbandė trijų tipų būgnų skambesį. Babel Drums – apvalūs, nerūdijantys būgnai vaikams leido sukurti itin ilgai skambančias melodijas. Rainbow Sambas – būgnai skirti tiek dideliems, tiek ir mažiems, jais groti buvo smagu ir paprasta. Tubular Bells – septynių varpų komplektas. Neprilygstami savo rezonansu varpai skleidė gilią, žemą melodiją, kurią vaikai ne tik išgirdo, bet ir pajuto. Na o patys mažiausieji – „Pelėdžiukų“ ir „Aitvarėlių“ grupių vaikučiai – dar negali nukeliauti iki Šventosios upės, tad neišdildomų įspūdžių grodami būgnais patyrė darželio kieme.

 https://animoto.com/play/S03zheabNgQ9DV85Vs9Qaw

 
Projektas „Vaikystės šaly augam stiprūs ir sveiki!“

   Šiandien projektas „Vaikystės šaly augam stiprūs ir sveiki!“ į bendrą būrį sukvietė Anykščių vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ „Kiškučių“ ir „Pingvinukų“ ir mūsų darželio „Smalsiukų“ ir „Bitelių“ grupių vaikučius. Vaikai dalyvavo nuotaikingoje jogoje, kurią organizavo jogos mokytoja Vaida. Svečiai mokėsi ne tik jogos pratimų, bet ir angliškų žodžių. Po sveikatinančios jogos Vaida vaikus apdovanojo linksmomis dovanėlėmis – šypsenėlėmis. Vėliau vaikai spalvotomis kreidelėmis ant kelio rašė savo vardus, piešė linksmus piešinėlius, gaivinosi apelsinais kvepiančiu gėrimu, vaišinosi skaniais sausainiais, smagiai žaidė. 

   Šis projektas – tai viena iš Visuomenės sveikatos projekto „Užauginkime sveiką vaiką“ priemonių, kuria siekėme ugdyti vaikų fizinės savybės, pasitikėjimą savo jėgomis, pajusti bendrystės jausmą, formuoti teigiamą požiūrį į aktyvią fizinę veiklą gamtoje ir, žinoma, suteikti daugybę džiugių emocijų.

https://animoto.com/play/7Q3BgQ6wR0qVJJ4k1aC8MA

 
Šventinis rytmetys „Lik sveikas, darželi!“

Vakar „Bitelių“ grupę lankantieji priešmokyklinio amžiaus vaikai atsisveikino su darželiu: deklamavo jautrias eiles, šoko ir dainavo gausiam būriui draugų, pedagogams bei juos į išleistuvių šventę atlydėjusiems tėveliams. „Smalsiukų“ ir „Boružiukų“ grupių vaikučiai nuotaikingomis dainomis būsimiems pirmokams palinkėjo sėkmės mokykloje bei smagių vasaros atostogų. Lopšelio-darželio direktorė vaikams įteikė priešmokyklinio ugdymo programos baigimo pažymėjimus, auklėtojos – atminimo dovanėles, o Spindulėlis (auklėtoja Audronė) kiekvienam įsegė po ženklelį. 

   Gero kelio po saule, po debesiu, po žaibu, po sparnu kregždės!

   Po laimingu lakštingalos klegesiu, po rasota šviesa žvaigždės....

   Gero kelio!

 
,,Smalsiukų“ žaidynės

   Gegužės 22 d. dienos popietę darželio kieme rinkosi ,,Smalsiukų“ žaidynių dalyviai – grupės ugdytiniai ir jų šeimų nariai. Smagias žaidynių estafetes ir futbolo varžybas organizavo sporto treneris Marius, o varžybų rezultatus fiksavo auklėtojos Angelė ir Vida. Žaidynėse dalyvavo  keturios komandos, kurios rungėsi penkiose rungtyse. Per įvairiausias rungtis dalyviai patyrė daug džiaugsmo, lenktyniaudami linksmose estafetėse, įveikdami greičio, vikrumo, šoklumo, taiklumo, ištvermės komandines užduotis. Varžybų dalyviai buvo apdovanoti diplomais, taurėmis, balionais. O didžiausias apdovanojimas – kartu išgyventos emocijos, įspūdžiai, gera nuotaika...

 
Pramogėlė „Margaspalviai drugeliai“

   „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai jau susipažino su įvairiais vabaliukais. Labiausiai jiems patiko spalvoti drugeliai. Antradienio popietę auklėtojos, pavirtusios drugeliais, visus pakvietė į žalią pievelę, kurioje „žydėjo“ gėlės ir „skraidė“ maži drugeliai. Skambant nuotaikingai dainelei, vaikučiai susitiko įspūdingo dydžio drugį, su kuriuo žaidė, parodė jo akytes, ragelius, sparnelius.  Didžiausią įspūdį vaikams suteikė stebuklingas dramblys, pučiantis iš savo straublio spalvotus drugelius. Pramogėlę paįvairino buvusios ugdytinės Kotrynos fleitos garsai. Visiems linkime linksmos, kupinos malonių įspūdžių vasaros!

 
Projektas „Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis“

  „Boružiukų“ grupės vaikai ir jų auklėtojos dalyvavo VšĮ „Open Minds“ ir asociacijos „Gyvoji planeta“ inicijuotame projekte „Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis“. Šio projekto tikslas – ugdyti pilietišką, atvirą ir draugišką gamtai asmenybę. „Boružiukai“ globojo netoli darželio tekančią upę Šventąją: domėjosi pavadinimo kilme, tyrinėjo jos ekosistemą, atliko bandymus, tyrė ir analizavo vandens švarą, savybes ir gyvybingumą, kūrė žemės meno kūrinius ir dovanojo juos vandeniui.

   Šis projektas per įvairias pažintines ir kūrybines veiklas ugdė „Boružiukų“ grupės vaikų pilietiškumą, plėtė jų kultūrinį akiratį ir ekologinį sąmoningumą.

 

 
Jaunųjų akordeonistų koncertas

   Gegužės 20 d. darželyje svečiavosi Anykščių muzikos mokyklos 1-4 klasių jaunieji akordeonistai ir jų mokytoja Rita Uturytė. Beveik visi akordeonistai – Emilis, Adrija, Martynas, Elija – buvę mūsų darželio ugdytiniai. Nuotaikingo koncerto klausėsi „Smalsiukų“, „Boružiukų“, „Bitelių“ ir „Pieštukų“ grupių vaikučiai. Po koncerto darželio vaikučiai turėjo galimybę patys pabandyti groti akordeonu.

 
Darželio ugdytiniai dalyvavo mažojo futbolo varžybose

   Gegužės 16 d. J. Biliūno gimnazijos stadione vyko Anykščių rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų mažojo futboliuko varžybos „Kojos, vartai, kamuoliukas – mano draugas futboliukas“, skirtos Lietuvos šimtmečiui pažymėti. Mūsų darželį atstovavo dvi komandos: „Spinduliukai“ (Austėja B., Jokūbas V., Nojus Ž.) ir „Greituoliukai“ (Vakaris S., Lėja K. , Erik J., Lukas M.), kurias treniravo neformaliojo ugdymo mokytojas Marius V., o į varžybas palydėjo priešmokyklinio ugdymo pedagogė Lina Š. Jaunieji futbolininkai puikiai pasirodė, o „Spinduliukai“ pateko į finalą ir užėmė II vietą. Sveikiname visus jaunuosius sportininkus ir linkime dar daug pergalių žaidžiant futbolą.

 
„Pieštukų“ grupės vaikučiai kartu su tėveliais keliavo traukinuku

   Saulėtą trečiadienio vakarą „Pieštukų“ grupės vaikučiai kartu su tėveliais rinkosi Dainuvos slėnyje, o iš ten visi kartu pradėjo nuostabią kelionę traukinuku. Keliautojai grožėjosi gamtos vaizdais, o mažieji šalia tėvelių jautėsi saugūs ir laimingi. Vaikai aplankė Puntuko akmenį, krykštaudami gaudė muilo burbulus, džiaugėsi staigmenomis. Ši kelionė suartino grupės ugdytinių šeimas, suteikė visiems džiugių emocijų ir neišdildomų įspūdžių. Ją inicijavo Kotrynos mamytė, o traukinuką vairavo Kotrynos senelis.

 
Sveikatingumo akcija „Spinduliukų žygis pėsčiųjų taku“

   Saulėtą gegužės 2-osios rytmetį „Smalsiukų“, „Bitelių“ ir „Boružiukų“ grupių vaikai triukšmingai rinkosi į darželio kiemą ir pažadino pievelėje snaudusį Katiną Murklį (logopedė Jolanta). Neformaliojo ugdymo mokytoja Vaida Zlatkute kartu su vaikais sutarė Murklį išmokyti daryti jogą... Po smagios jogos Katinas padėkojo vaikams ir pakvietė keliauti Šventosios pakrante iki Dainuvos slėnio. Klausydami paukščių čiulbėjimo, Šventosios bangelių čiurlenimo, siūbuojančių medžių ošimo, vaikai smagiai keliavo pėsčiųjų taku, kol nenuorama Murklys nesugalvojo jauniesiems žygeiviams pasiūlyti išbandyti savo jėgas greitojo ėjimo rungtyje. Pasirodo, greitai eiti daug sudėtingiau nei greitai bėgti! Visi ėjo taip greit, kaip tik galėjo... Pasiekę Dainuvos slėnį vaikai susėdo ant suolelių, ilsėjosi ir mėgavosi vaisiais. Tačiau ilgai ilsėtis neteko: Katinas Murklys pasiūlė vaikams slėnio aikštę papuošti 

 
"Tau, mamyte, visos gėlės"

   Gegužės 2 d. „Pieštukų“ grupės vaikučiai pakvietė mamytes į šventinį koncertą „Tau, mamyte, visos gėlės“. Šventinėje popietėje nuoširdžiai skambėjo dainelės, eilėraštukai,  skirti brangiausiam žmogui – MAMYTEI. Jogos mokytoja Vaida su vaikučiais pakvietė mamytes atsipalaiduoti po darbų ir kartu su vaikais atlikti jogos pratimus. Išreikšdami pagarbą, meilę ir padėką savo mamytėms mažyliai padovanojo pačių užaugintas gėlytes.

 
Penkiamečių komanda dalyvavo „Lietuvos mažųjų žaidynių 2018“ III etapo festivalyje Panevėžyje

   Balandžio 25 d. „Smalsiukų“ grupės ugdytiniai Gabrielė S., Gabija S., Meda Š., Mykolas R., Kajus N., Vainius S. kartu su auklėtojomis Angele ir Tatjana dalyvavo Panevėžio,  Rankinio Centro salėje vykusiame „Lietuvos mažųjų žaidynių 2018“ III etapo festivalyje. Čia smagiai laiką leido ir rungtyniavo 26 ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniai. Antrajame iš keturių Lietuvos mažųjų žaidynių finalinių festivalių daugiau nei šimtas penkiamečių savo jėgas išbandė šešiose smagiose rungtyse: „Spurgų lenktynės“, „Drugeli, kur dingai?“, „Greitieji kamuoliukai“, „Varlių gaudynės“. „Jaunieji parašiutininkai“, „Spalvotos lazdos“. Nugalėtojų ir pralaimėjusių nebuvo, nes pagrindinis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) ketvirtus metus organizuojamų žaidynių tikslas – geros emocijos irfizinis aktyvumas. Todėl visoms į Finalinį festivalį patekusioms komandoms buvo įteikta vienodos taurės ir medaliai.

   Tikimės, kad šis renginys vaikams dar ilgam laikui paliks sporto sukeltas teigiamas emocijas bei taps paskata sveikai ir aktyviai gyventi.

 
Pedagogai dalijosi patirtimi

   Balandžio 25 d. mūsų darželyje vyko Anykščių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų gerosios patirties sklaidos diena „Vertybinių nuostatų ugdymo aspektai vaikystėje“. Šio renginio tikslas – pristatyti Anykščių rajono švietimo įstaiogų gerąją patirtį ugdant šiandieninės kartos vaikų vertybines nuostatas; plėtoti pedagogų profesines kompetencijas; skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp Anykščių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų bei specialistų siekiant ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymosi kokybės. Savo patirtį apie vaikų vertybinių nuostatų ugdymą įvairiomis formomis (vaizdiniais, stendiniais pranešimais, atvira veikla) skleidė Anykščių miesto lopšelių-darželių „Žiogelis“, „Žilvitis“, „Eglutė“, „Spindulėlis“, Anykščių r. Svėdasų Juozo Vaižganto gimnazijos, bei Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai bei specialistai.  

 

 
Pedagogai dalijosi patirtimi

   Balandžio 25 d. mūsų darželyje vyko Anykščių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų gerosios patirties sklaidos diena „Vertybinių nuostatų ugdymo aspektai vaikystėje“. Šio renginio tikslas – pristatyti Anykščių rajono švietimo įstaiogų gerąją patirtį ugdant šiandieninės kartos vaikų vertybines nuostatas; plėtoti pedagogų profesines kompetencijas; skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp Anykščių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų bei specialistų siekiant ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymosi kokybės. Savo patirtį apie vaikų vertybinių nuostatų ugdymą įvairiomis formomis (vaizdiniais, stendiniais pranešimais, atvira veikla) skleidė Anykščių miesto lopšelių-darželių „Žiogelis“, „Žilvitis“, „Eglutė“, „Spindulėlis“, Anykščių r. Svėdasų Juozo Vaižganto gimnazijos, bei Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai bei specialistai.  

 
Suskambėjo linksmos natos!

   Šiandien meninio ugdymo mokytoja Gitana Balčiūnienė į muzikinį susitikimą sukvietė A. Baranausko pagrindinės mokyklos 1 b klasės mokinukus, šios mokyklos Karaokė būrelio jaunuosius dainininkus bei mūsų darželio „Smalsiukų“ ir „Bitelių“ grupių vaikučius. Vaikai vieni su kitais bendravo nuostabiausia kalba – muzikos kalba. Jų atliekamos dainelės užbūrė kiekvieną susitikimo dalyvį gaivia pavasariška nuotaika. Muzikinė valanda praskriejo kaip viena akimirka, po jos vaikai kupini jaudulio ir pasikeitę žaismingomis dovanėlėmis, pasižadėjo dar ne kartą susitikti.

 
Mažųjų Velykėlės

   Šiandien visus vaikučius darželyje aplankė Velykų Bobutė (auklėtoja Raimonda Juknevičiūtė) ir Velykų Kiškutis (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Lina Šinkūnienė), jie pasveikino su šv. Velykomis bei pakvietė kartu pažaisti nuotaikingus žaidimus. Velykų Kiškutis ir Velykų Bobutė kiekvienai grupei padovanojo po didžiulį „kiaušinį“, kurį vaikai margino ryškiaspalviais dažais, nešė į kiemą, kad kaitri pavasarinė saulutė išdžiovintų, vėliau gražuolius margučius sudėjo į „Margučių alėją“. Po pietų miegelio vaikučių laukė staigmena: Velykų Kiškutis visus pakvietė į „Kiškio kino teatrą“ pasižiūrėti animacinio filmuko „Margučių rytas“. Diena išties vaikams neprailgo, nes buvo kupina džiaugsmingų akimirkų ir netikėtumų.

 
Mūsų darželio sportininkai –„Lietuvos mažųjų žaidynės 2018“ II etapo nugalėtojai

   Kovo 30 d. Anykščių vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ pedagogai A. Vienuolio progimnazijos sporto salėje organizavo  projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2018“ II etapo festivalį. Renginyje dalyvavo visų keturių miesto lopšelių-darželių sportininkų komandos, o mūsų darželį atstovavo „Smalsiukų“ grupės ugdytiniai Gabrielė Serych, Gabija Skačkauskaitė, Meda Šimkutė, Mykolas Radzevičius, Kajus Navašinskas, Vainius Strepeikis. Mūsų darželio jaunieji sportininkai pasirodė puikiai, užėmė pirmąją vietą, buvo apdovanoti diplomais, žaidynių marškinėliais bei skanėstais. Balandžio 28 dieną ši sportiška  komanda vyks į Panevežyje organizuojamą  „Lietuvos mažųjų žaidynės 2018“ III etapo festivalį.

Dėkojame Anykščių vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ pedagogams, puikiai organizavusiems šį sporto renginį ir, žinoma, šauniesiems sportininkams bei juos treniravusiems neformaliojo ugdymo pedagogui Mariui Valančiūnui ir lopšelio-darželio  auklėtojai Angelei Kraponienei. Linkime puikios kloties ir kitame etape.

 
Spinduliukų legolendas

   Lego konstruktoriai – vieni mėgiamiausių vaikų žaislų, kurie skatina mažylius naudoti vaizduotę ir moko juos statybos bei socialinių įgūdžių pagrindų. Nors šie konstruktoriai dažniausiai turi instrukcijas, visuomet galima jų nesilaikyti ir sukurti savaip žavingus statinius, taip lavinant kūrybiškumą ir ieškant naujų sprendimo būdų. Ir tai puikiai įrodė darželyje įsikūręs „Spinduliukų legolendas“, kurį sukūrė patys vaikai kartu su šeimų nariais bei auklėtojomis. Legolende galima pamatyti iš lego kaladėlių sukurtus nematytus neregėtus statinius, skraidančias, plaukiančias bei važiuojančias transporto priemones, neįtikėtinai įdomius robotus, keisčiausius gyvūnus ir dar visokius stebuklus. Legolendą sudaro per 40 konstrukcijų, kurios kasdien masina sustoti pro šalį einančius mažuosius darželio ugdytinius.

 
Emocinio intelekto lavinimo dirbtuvėlėse

   Vakar emocinio intelekto ugdymo praktikė, lektorė, emocinio intelekto mokytoja, ugdomųjų ir terapinių žaislų įmonės UAB „Janida“ vadovė ir įkūrėja Inga Sosnovska „Bitelių“ grupės ugdytiniams pravedė edukacinę programą, skirtą vaikų emocinės sveikatos stiprinimui. Vaikai su mokytoja kalbėjosi apie savo ir kitų vaikų jausmus, mokėsi iš kūno kalbos atpažinti įvairias emocijas ir aptarė, kaip išgyvenant sunkumus nusiraminti, kur jas nukreipti. Paskui vyko eksperimentas, kurio metu kiekvienas vaikas pasigamino po JAUSMŲ indą.

 
„Savaitė be patyčių – 2018“

   Kovo 19-24 dienomis visoje Lietuvoje jau devintą kartą vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“, kurią organizavo emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Šioje akcijoje dalyvavo ir mūsų darželio bendruomenė: auklėtojos grupėse organizavo edukacines valandėles, kalbėjosi su vaikais apie tai, kas yra patyčios ir kaip jas atpažinti, ką reikia daryti, kad jų nebūtų, žiūrėjo animacinius ir mokomuosius filmukus apie draugystę, gamino „draugystės“ saulytes, o ant jų spindulių patys rašė žodžius, kviečiančius draugauti, užjausti, padėti, branginti, gerbti ir kt.  Saulytes vaikai iškabinėjo po visą darželį, taip skelbdami žinią, kad mes – prieš patyčias, bujojančias mūsų visuomenėje.  

 
ŠMM informacija dėl priešmokyklinio ir pradinio ugdymo ankstinimo

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija pateikia ugdymo ankstinimo schemą.

 
Kūrybinių darbų paroda „Saulyte, šviesk ir šildyk“

  „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai džiaugiasi pirmaisiais saulės spinduliais. Jie įvairiomis dailės technikomis papuošė auklėtojų paruoštas saulytes, kurios visus šildė ir džiugino. Jei norite sušilti ir Jūs, kviečiame aplankyti pačių mažiausių darželio ugdytinių kūrybinių darbų parodą.

 
Edukacinės valandėlės apie vandenį

   Kovo 22 d. – Pasaulinė vandens diena. Artėjant šiai dienai mūsų darželyje dirbanti Anykščių visuomenės sveikatos biuro specialistė Laura Marcinkevičienė „Bitelių“, „Smalsiukų“ ir „Boružiukų“ grupių vaikus pakvietė į edukacines žuviuko Nemo valandėles. Jų metu vaikai sužinojo įvairiausių įdomybių: kiek žemėje yra vandens, kokios yra vandens būsenos ir kaip jos susidaro, kiek vandens išgeria žmogus, dramblys, kupranugaris ar tik mažas kiškutis, kas yra liūtis, sausra, potvyniai, kas nutinka gyvybei, kai vandens yra per daug ir kas, kai jo trūksta. Vaikus ypač sudomino įvairūs eksperimentai su vandeniu, kurie atskleidė nepaprastas vandens savybes.

 
Darželyje vyko projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2018“ 1-ojo etapo festivalis

  Lietuvos Tautinis Olimpinis Komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) šiais metais vykdo projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės 2018“, kurio tikslas – ikimokyklinukų fizinio aktyvumo ir sveikatinimo skatinimas. Šio projekto veiklose dalyvauja per 200 Lietuvos ikimokyklinių įstaigų, jis vykdomas 3 etapais. Kovo 13-osios rytą lopšelyje-darželyje vyko projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2018“ 1-ojo etapo festivalis, kuriame dalyvavo „Smalsiukų“ ir „Bitelių“ grupių vaikų komandos. Aktyviausias mūsų darželio sportininkas katinas Murklys (logopedė Jolanta Kesylienė) pasveikino sportiškai nusiteikusius festivalio dalyvius ir pakvietė linksmai rungtyniauti. Po smagios mankštos 6 vaikų komandos rungėsi smagiose estafetėse „Įžiebkime olimpinę ugnį“, „Greitieji sprinteriai“, „Šoklieji kengūriukai“, „Linksmieji kalneliai“, „Kliūčių labirintas“, 

 
Tradicinė "Smalsiukų" mugė

   Trečiadienio vakarą darželio menų salėje šurmuliavo tradicinė „Smalsiukų“ grupės vaikų „Kaziuko mugė“: čia rinkosi linksmai nusiteikę mamos, tėčiai, broliai, sesės ir močiutės, o didžiulis, šventiškai pasipuošusių grupę lankančių vaikų būrys, atlydėtas auklėtojų Vidos Bražiūnienės ir Angelės Kraponienės, sugužėjęs į salę, jaukų šeimų sambūrį pradėjo smagiomis dainomis ir liaudies rateliais, kuriuos padėjo išmokti maninio ugdymo mokytoja Gitana Balčiūnienė. Visą mėnesį vaikai su auklėtojomis kūrybingai pasidarbavo, tad didžiuliam šeimų narių būriui apspitus nuostabiais darbeliais nukrautus stalus, jautėsi šauniais mugės prekeiviais. Prisipirkę pirkinių, pabendravę vieni su kitais, vaikų šeimų nariai nenoriai skirstėsi į namus. O visų širdis užliejo maloni šiluma, kurios nei nusipirksi, nei parduosi...

 
32-asis "Spindulėlio" gimtadienis

   Šiandien šventėme savo darželio 32 – ąjį gimtadienį. Nuo ankstaus ryto kieme skambėjo nuotaikinga muzika, o visus pro šalį einančius sveikino meškinas Rudnosis. Po pusryčių į grupes nuskubėjęs Spindulėlis (auklėtoja Audronė Užtupienė), papuošė vaikus  spalvotomis gimtadienio kepurėlėmis bei kvietė į nuotaikingą Trijų draugų koncertą. Vaikai Spindulėliui dovanojo spalvingus piešinėlius, sakė gražiausius palinkėjimus bei dainavo „Gimtadienio dainelę“. Sugužėjusius į salę šventės dalyvius pasveikino linksmieji muzikantai Romas, Vaida ir Andrius Trijoniai. Koncerto metu vaikai tapo muzikinių istorijų dalyviais: kartu su Begemotu, Pingvinu, Ežiukais ir Nykštukais šoko, grojo, dainavo, vaidino, atliko įvairiausias užduotis bei atsakinėjo į originalius personažų klausimus. Džiugios emocijos liejosi per kraštus!  

https://animoto.com/play/uCzH1YCVhTDzfzia4W0QgA

 
Šventė „Lietuva, tu mūsų širdyse“

  Šiandien lopšelio-darželio bendruomenė dalyvavo šventėje „Lietuva, tu mūsų širdyse“, skirtoje Lietuvos 100-mečiui paminėti. Šventės dalyviai į salę sugužėjo pasipuošę trispalvėmis karūnomis, gėlėmis, kaspinėliais, karoliais ir kitokia šventine atributika. Į šventę atvyko ir du nenuoramos keliauninkai: šuniukas Amsius (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Tatjana Jatkūnienė) ir katinėlis Murklys (auklėtoja Audronė Užtupienė), kurie nežinojo, kokia šalis yra Lietuva. Vaikai kartu su svečiais per Lietuvą „keliavo“ linksmuoju autobusiuku ir gražiausiomis dainomis, eilėraščiais, šokiais, „pasakojo“, kokia graži ir brangi mums visiems yra Tėvynė. Smagią kelionę visi baigė linksma gimtadienio dainele, skirta Lietuvai. Tuomet Amsius su Murkliu šventės dalyvius pakvietė į kiemą, kur nustebino spalvinga dovana

 
Šventėme Užgavėnes

   Užgavėnių rytą darželio kieme pasigirdo didžiulis triukšmas: tai mažieji persirengėliai kartu su auklėtojomis bei Lašininiu (auklėtoja Raimonda Varnaite) ir Kanapiniu (auklėtoja Vida Bražiūniene), pritariant  tarškynėms, būgnams ir kitokiems instrumentams, skandavo ,,Žiema, žiema,  aik iš kiema...“ Persirengėliai vaikščiojo po darželio teritoriją ir triukšmaudami žadino iš žiemos miego medžius, krūmus, gėlynus, sodą, daržą... Galop triukšminga eisena susibūrė į ratą ir stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą. Kaip ir dera, nugalėjo Kanapinis. Užgavėnių šėlsmui nurimus, tikimės, kad žiema, dar kiek pasisvečiavusi ir leidusi pasidžiaugti smagiomis pramogomis, iškeliaus ir užleis vietą šiltam ir žaliuojančiam pavasariui.

 
Dėl nemokamo maitinimo

Informuojame, kad nuo 2018 m.  sausio 1 d. pasikeitė valstybės remiamų pajamų dydis (VRP): nuo 102 Eurų padidėjo iki 122 Eurų. Šis rodiklis apsprendžia teisę į  socialinę paramą mokiniams.  Pagal priešmokyklinio ugdymo programą ugdomas vaikas turi teisę į nemokamus pietus, jei vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 VRP (183 Eur), o atitikus sąlygas, nustatytas Anykščių rajono savivaldybės tarybos 2014 m. vasario 27 d. sprendimu Nr. 1-TS-94 patvirtinto tvarkos aprašo 5.2.1 – 5.2.6 papunkčiuose, ir kai VRP yra  mažesnės nei 2 VRP dydžiai (244 Eurų). Negavę nemokamo maitinimo dėl per didelių pajamų, tėveliai gali kreiptis iš naujo į socialinės paramos skyrių. Atitikus nustatytas sąlygas, bus skirtas nemokamas maitinimas iki mokslo metų pabaigos.

 
Dalyvavome akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“

   Sausio 12–ąją visa darželio bendruomenė dalyvavo jau tradicine tapusioje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. 8.00 val. ryto visuose darželio languose dešimčiai minučių užgeso šviesos ir nušvito atminties žvakutės, kurios mums visiems priminė prieš 27 metus vykusias dramatiškas dienas, kai atsikūrusi Lietuvos valstybė ir jos piliečiai apgynė savo nepriklausomybę.

 
Dainų dainelė 2018

   Vakar ,,Smalsiukų” grupės mergaičių kvartetas – Ugnė Bartulytė, Simona Meldaikytė, Gabija Serych ir Meda Šimkutė – dalyvavo Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso ,,Dainų dainelė 2018” rajono etape, vykusiame Anykščių muzikos mokykloje. Ir nors šiais metais mūsų darželio jaunosios dainininkės laureatėmis netapo, tačiau linkime, jog ir ateityje draugautų su muzika.

   Kvartetą konkursui parengė lopšelio–darželio meninio ugdymo mokytoja Gitana Balčiūnienė.

 

 
Su šv. Kalėdom ir Naujaisiais metais!

Neša ramybę mėlynas vakaras…
Tegul pailsi akys be rūpesčio.
Tegul ištirpsta nuoskaudos visos,
Lūpų kampeliuose išraižytos…  (Janina Degutytė)

Šviesių ir jaukių šv. Kalėdų, sėkmingų Naujųjų 2018 Metų!!!

 
"Bitelių" grupės vaikų išvyka į Panevėžį

   Trečiadienį priešmokyklinio ugdymo "Bitelių" grupės vaikai keliavo į Panevėžio lėlių Vežimo teatrą, o ten bitukai stebėjo spektakliuką „Saulės spindulėlis“ ir susitiko su Kalėdų Seneliu. Vaikučiai buvo aktyvūs, drąsiai deklamavo Kalėdų Seneliui ir jo draugams klounams eilėraštukus, kartu su jais dainavo, šoko. Visi vaikai į darželį grįžo pilni įspūdžių ir apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis..

 
Mažiausiųjų Kalėdos

   Trečiadienio popietę pačius mažiausius ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikučius aplankė Nykštukai- auklėtojos Dalia ir Vida. Tėveliai taip pat pasipuošė nykštukų kepuraitėmis. Visi kartu šoko, dainavo, grojo... Vaikučius pradžiugino tėvelių ir Nykštukų staigmenos.

 
Prie Lajų tako vaikai papuošė eglutę

   Šį pirmadienį priešmokyklinio ugdymo „Bitelių“ grupės vaikučiai, keliaudami link į Lajų tako, susitiko Anykščių regioninio parko darbuotojus ir Voveriuką. Šis vaikus pasveikino ir pakvietė kartu papuošti žaliaskarę eglutę. Ją „bitukai“ dabino žaisliukais, kuriuos pagamino grupėje ir namuose kartu su tėveliais. Paskui vaikai aplankė Puntuko akmenį, pasivaikščiojo Lajų taku ir Voveriuko apdovanoti skanėstais, pilni įspūdžių grįžo į darželį.

 
Įgyvendintas projektas „Būki atidus! Saugok kelyje save ir kitus!“

   Pedagogų ir visos bendruomenės pastangomis įgyvendintas Gyventojų saugumo stiprinimo projektas ,,Būki atidus! Saugok kelyje save ir kitus!“. Šis projektas – tai 2016 m. įgyvendinto projekto „Aš saugus kai žinau“ tęsinys. 

   Pedagogų organizuojamos projektinės veiklos formavo vaikų saugaus elgesio kelyje įgūdžius, supažindino su kelio ženklais, ugdė vaikų atsakingumą už savo ir kitų saugumą gatvėje, drąsą sustabdyti nuo netinkamo elgesio šalia esantį ir, reikalui esant, iškviesti pagalbą, kritinį mąstymą numatant neatsargaus elgesio pasekmes. Vaikų saugaus eismo mokymas buvo orientuotas į aktyvų eismo stebėjimą, savo patirties pritaikymą realiame gyvenime bei žaidybinėje veikloje.  

 
Sveikatos viktorina „Skruzdėlytės Dytės pamokymai“

   Lapkričio 22 d. A. Baranausko pagrindinėje mokykloje vyko sveikatos viktorina „Skruzdėlytės Dytės pamokymai“, kurioje dalyvavo visų miesto lopšelių-darželių priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų bei A. Baranausko pagrindinės mokyklos 1 – 2 klasių mokinių komandos. Mūsų darželį atstovavo „Bitelių“ grupės vaikai, juos ugdančios priešmokyklinio ugdymo pedagogės Tatjana Jatkūnienė, Lina Šinkūnienė bei maitinimo organizavimo ir higienos priežiūros specialistė Vismantė Peliakaitė. Skruzdėlytė Dytė pakvietė vaikus praplėsti savo žinias apie sveikatą aštuoniose sveikatingumo stotelėse. Įveikdami šias stoteles vaikai ne tik gilino jau turimas žinias apie sveiką mitybą, dantų priežiūrą, saugų elgesį su gyvūnais, dienos režimo svarbą sveikam gyvenimo būdui, pirmąją pagalbą lengvai susižalojus ir kt., bet sužinojo ir naujų dalykų. 

 
Pramogėlė „Mano mielas MUR“

   Šio antradienio popietę mažuosius „Pelėdžiukų“ grupės vaikučius aplankė du Katinėliai (auklėtojos Dalia Šimkienė ir Vida Bražiūnienė). Skambant nuotaikingai melodijai, jie pakvietė vaikučius kartu pažaisti: visi dainavo dainelę „Raina katytė“, supo žaislinius katinėlius. Kai vaikučių galveles papuošė kačiukų karūnėlės, grupėje „apsigyveno“ didelė „kačių šeimyna“, kuri žaidė su siūlų kamuoliu, balionais bei gaudė Pelytę Greituolytę. 

 
Projektas "Pagalvėlių pilis"

 Lietingą ir niūrų lapkričio rytą „Pieštukų“ grupės vaikučiai vykdė projektą „Pagalvėlių pilis“. Vaikai iš savo suneštų pagalvėlių pastatė nuostabią pilį. Tai Luko mamytės pasiūlyta idėja, kurią mes jaukiai įgyvendinome.

 

 
Edukacija arbatinėje

 Šaltą rudens rytą „Smalsiukų“ grupės vaikai lankėsi Anykščių arbatinėje „Arbatos magija“. Ten jų laukė Kristina. Ji papasakojo, kaip renkamos ir džiovinamos arbatžolės, kuo jos naudingos žmogui. Vaikai apžiūrėjo džiovintas medetkas, čiobrelius, melisas, ramunėles, o Kristina vaikus pavaišino arbata, kurią, dideliam vaikų nustebimui, pavadino „Dieve, padėk“, jos sudėtyje buvo visos vaikų jau matytos žolelės. Tačiau visus edukacijos dalyvius dar labiau nustebino gilių kavos skonis. Kristina kvietė vaikus dar kartą apsilankyti arbatinėje, nes ji visada turi kuo nustebinti.

 
Mūsų draugas – mažasis futboliukas!

   Visems futbolo gerbėjams atidžiai sekant vykstančias atrankos į pasaulio čempionatą ciklo varžybas, praėjusį penktadienį mūsų darželyje draugiškoms futbolo varžyboms susitiko mažieji futbolo aistruoliai – mūsų darželio „Bitelių“ grupės ugdytiniai ir Vilniaus darželio-mokyklos „Dainorėliai“ „Drugelių“ grupės priešmokyklinukai, į Anykščius atvykę lydimi auklėtojų Astos ir Andriaus bei tėvelių.

   Susitikimo pradžioje priešmokyklinio ugdymo pedagogė Tatjana Jatkūnienė kartu su „Bitelių“ grupės ugdytiniu Nojumi pristatė nuotraukų albumą ir supažindino svečius su mūsų darželiu, o vėliau palydėjo juos į salę žaisti futboliuką. Salėje renginio dalyvius pasitiko sportiškai nusiteikęs katinas Juočkis (logopedė Jolanta Kesylienė) ir pakvietė susipažinti. Po smagaus svečių ir šeimininkų pasisveikinimo bei linksmos mankštelės prasidėjo azartiškos rungtynės, kurioms teisėjavo nuostabus Anykščių kūno kultūros ir sporto centro futbolo treneris Marius Valančiūnas. Visas darželis skambėjo nuo abi komandas palaikančiųjų: kas plojo, kas šaukė - 

 
Projektas „Obuolių kompotas“

   „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai – patys mažiausi darželyje. Pedagogių ir tėvelių padedami, jie jau dalyvavo savo pirmajame projekte: vaikučiai popierinius obuoliukus papuošė, o tėveliai parašė savo svajones, kaip pasikeis jų vaikai iki vasaros. „Obuolius“ sudėjome į stiklainį, jį atidarysime pavasarį ir įsitikinsime, ar svajonės išsipildė.

 
Saugaus eismo šventė su Amsiumi

   Lietingą ir niūrų spalio 3 d. rytą „Bitelių“, „Boružiukų“ ir „Smalsiukų“ grupių vaikai rinkosi į salę, kur vyko Saugaus eismo šventė su Amsiumi. Į svečius netyčia užklydo ir Pelytė Smailytė (auklėtoja Irena Juodviršienė), kuri visai nemokėjo kelių eismo taisyklių. Vaikams, nesėkmingai bandžiusiems pelytę išmokyti saugiai reikia elgtis gatvėje, teko į pagalbą kviestis policijos draugą Amsių, geriausiai žinantį kelių eismo taisykles bei kantriai jų mokantį vaikus. Amsius darželinukams ir Pelytei Smailytei papasakojo apie saugų elgesį kelyje, paaiškino, kaip taisyklingai ir atidžiai pereiti gatvę, kad joje jokiu būdu negalima žaisti. Taip pat vaikams priminė, kam reikalingas šviesoforas, ką reiškia jo spalvos ir kad tamsiu paros metu būtina naudoti atšvaitus bei saugos liemenes, o keliaujant į darželį automobiliu – sėdėti vaikų amžiui pritaikytose kėdėse bei segėti saugos diržus.

 
Akcija „Pėsčiųjų taku – visi kartu!“

   Saulėtą rugsėjo 27 dienos pavakarę darželio kiemas buvo kupinas džiaugsmingo šurmulio, mat jame rinkosi vaikučiai ir jų šeimų nariai, pasiruošę dalyvauti sveikatinančioje akcijoje „Pėsčiųjų taku – visi kartu!“. Susirinkusius pasveikino Katinas Keliautojas (logopedė Jolanta Kesylienė) ir pakvietė visus kartu keliauti pėsčiųjų taku palei Šventąją iki Dainuvos slėnio. Keliauninkai Anykščių šilelio papėdėje sutiko Pelytę Greituolytę (neformaliojo ugdymo pedagogė Neringa Pavilanskienė), renginio dalyviams pasiūliusią dalyvauti 100 metrų sprinte. Visi norintys palenktyniauti greit ir be vargo įveikė šią distanciją. Netrukus akcijos dalyviai pasiekė Dainuvos slėnį, kur jų laukė dar vienas netikėtumas: vidury aikštės susirangęs saldžiai snaudė Liūtas (Anykščių visuomenės sveikatos centro specialistė Monika Meškauskaitė). Vaikams teko paplušėti, kol pažadino miegalių. O atsikėlus juk būtina daryti 

 
Volkswagen MTB dviračių maratonų taurė 2017

   Rugsėjo 17 d. mūsų darželį lankančių jaunųjų dviratininkų komanda – Lauris, Odrė, Vincas ir Kajus – dalyvavo Niūronių hipodrome vykusiame WOLKSWAGEN MTB DVIRAČIŲ MARATONŲ TAURĖS 2017 metų V etape. Sveikiname šauniuosius mūsų darželio dviratininkus, įveikusius jiems skirtą didelės ištvermės reikalaujančią 1 km trasą. Tradiciniu tapusiame maratone mūsų darželio ugdytinių komanda dalyvauja trečią  kartą. Dėkojame tėveliams, nepabūgusiems lietingo oro ir palaikiusiems šią iniciatyvą. Tikimės, kad jaunieji mūsų dviratininkai ir ateityje aktyviai propaguos dviračių sportą, o kitais metais maratone dalyvaus gausesnė jų komanda.

 

 
Rugsėjo 1-osios šventė

   Šiandien mūsų lopšelio-darželio bendruomenė šventė Rugsėjo 1-osios šventę. Darželio kieme po vasaros atostogų sugrįžusius paaugusius bei sustiprėjusius vaikučius, jų tėvelius, pedagogus bei nejaukiai besisukiojančius naujokus vaikučius ir juos atlydėjusius tėvelius linksmino nenuorama Karlsonas (auklėtoja Raimonda Varnaitė) ir linksmuolė Kiškutė (auklėtoja Irena Juodviršienė). Linksma muzika, dainos ir žaidimai puikia nuotaika užkrėtė visus šventės dalyvius

 
Mūsų darželiui – DLFF parama

  Nuo praėjusio rudens mūsų darželyje vaikų labai mylimas treneris Edvinas kiekvieną penktadienį 4-6 metų vaikus moko žaisti futbolą. Užsiėmimų metu vaikai ne tik išlieja energiją, bet ir mokosi draugiškai ir saugiai žaisti šį visame pasaulyje populiarų žaidimą, kurti ir palaikyti santykius su bendraamžiais ir suaugusiais, laikytis susitarimų, priimti bendrus sprendimus.

   Praėjusią savaitę mūsų darželį ir jaunuosius futbolininkus bei trenerį pasiekė džiugi dovana – dvi didelės dėžės futbolo inventoriaus, kurį padovanojo Asociacija „Vokietijos ir Lietuvos futbolo draugystė“ (DLFF), vadovaujama prezidento p. Hartmut Beyer, didžiulio futbolo sporto entuziasto ir jo propaguotojo Lietuvos mokyklose ir darželiuose. Nuo šiol mokytis žaisti futbolą mūsų vaikams bus dar smagiau.

   Beje, Asociacija „Vokietijos ir Lietuvos futbolo draugystė“ (DLFF) mūsų darželiui paramą jaunųjų futbolininkų ugdymui teikia jau antrus metus. Tikimės, jog, pirmąsias futbolo žaidimo pamokas išmokę mūsų darželyje, ugdytiniai toliau propaguos šią sporto šaką.

 
Vaikai pasveikino rajono bičiuolius

   Kaip ir kiekvieną vasarą, taip ir šią „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai kartu su savo tėveliais ir mamytėmis bei auklėtoja Dalia praėjusį šeštadienį dalyvavo rajoninėje bitininkų šventėje, kuri vyko Troškūnuose. Nors lietus pylė kaip iš kibiro, į šventės atidarymą Troškūnų Vienuolyne visi dalyviai rinkosi puikios nuotaikos. Vaikai bičiuoliams atvežė keletą dovanėlių: eilėraštį, mįsles, už kurių įminimą įteikė po pačių pagamintą bitelę, ir eilėraščio „Medaus pasaka“ inscenizaciją. Už ilgametę draugystę Anykščių rajono bitininkų draugijos pirmininkui A. Žarskui vaikai įteikė pačių iliustruotą knygelę, o patys buvo apdovanoti šiųmečiu medučiu.

   Džiugu, kad vaikučiai domisi bitelėmis, myli jas, mokosi iš jų darbštumo, o ilgametis auklėtojos Dalios Šimkienės bendradarbiavimas su Anykščių rajono bitininkais sėkmingai plėtoja grupę lankančių vaikų patirtį!

   Ir dar – ,,Pelėdžiukų“ grupės ugdytinių kūrybinis darbas ,,Bitutės, rinkit medutį“ bus eksponuojamas rugpjūčio 5 d. Panevėžyje vyksiančioje Respublikinėje bitininkų šventėje.

 
Mokytasi evakuotis kilus gaisrui

   Birželio 8 d. Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai dalyvavo Anykščių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ surengtose evakuacijos pratybose.  

   Pareigūnai stebėjo, kaip nuaidėjus gaisro pavojaus signalui, kuris visam darželiui pranešė apie gaisro pavojų, pradėta darželinukų evakuacija. Neilgai trukus prasidėjo sujudimas ir per keletą minučių grupių auklėtojos evakavo iš darželio 64 darželinukus, kurie susirinko darželio kiemelyje. Suskaičiavus vaikus, buvo aptarti evakuacijos klausimai, darželinukams primintas Bendrojo pagalbos centro telefono numeris, paaiškinta kaip reikia elgtis kilus gaisrui namuose ir papasakota tema apie saugų elgesį vandenyje. 

 Parengta pagal Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informaciją.

 
Dalyvavome „Mažojo futboliuko“ varžybose

   Vakar Anykščių vaikų lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ vyko Anykščių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų varžybos „Mažasis futboliukas“. Mūsų darželį atstovavo dvi komandos: „Tigriukai“ (Jokūbas Vaitiekūnas, Nojus Žemaitis, Vakaris Sriubas) ir „Leopardai“ (Liepa Laskauskaitė, Patrikas Sinicki, Ugnė Žukauskaitė). Sveikiname puikiai varžybose pasirodžiusius jaunuosius futbolininkus ir tikimės, kad ateityje jie taip pat entuziastingai žais futbolą.

 

https://animoto.com/play/hwnE2ycB9DtRWrSWduJRCQ

 
"Pieštukų" grupės bendruomenės iškyla

   Saulėtą birželio 2 dienos pavakarę ,,Pieštukų“ grupės vaikai su tėveliais, auklėtojomis Raimonda ir Lina iškylavo Šventosios pakrantėje: vaikai ieškojo paslėpto lobio, žaidė su spalvotu parašiutu ir balionais, leido aitvarą, Emiliuko mama Irma visus vaikučius ir tėvelius pakvietė į pačių vaikų piešinukais iliustruotos knygelės „Mūsų mažieji šnekoriukai“ pristatymą, kurioje sutilpo trejų metų grupės vaikučių kalbos. Gera nuotaika ir puikus oras, tėvelių ir draugų buvimas šalia suteikė visiems neišdildomų emocijų, tad paupys skambėjo nuo vaikų klegesio, juoko ir džiaugsmingų šūksnių.

 

 
Būsimi pirmaklasiai svečiavosi mokykloje

   Saulėtą penktadienio rytą priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai svečiavosi A. Baranausko pagrindinėje mokykloje. Vaikus pasitiko būsima pirmokų mokytoja Daiva ir ketvirtokai. Nedrąsiai pasižvalgę po klasę ir susėdę į mokyklinius suolus, būsimi pirmokai kartu su vyresniaisiais draugais kūrė bendrus kūrybinius darbelius, o nuskambėjus skambučiui kartu keliavo į mokyklos daržą, kur sėjo moliūgus, cukinijas ir morkas. Susirinkę į mokyklą rudenį visi pasidžiaugs derliumi ir drauge gamins salotas. Vaikai atsisveikindami pažadėjo su ketvirtokais susitikti rugsėjį, o su mokytoja – jau po savaitės. 

 
"Pieštukų" grupės vaikai susipažino su ugniagesio gelbėtojo profesija

  Gegužės 16 dieną „Pieštukų“ grupės vaikai, lydimi auklėtojų Linos ir Raimondos, lankėsi Anykščių Valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Ugdytiniai sužinojo, kad gaisrininkų profesija yra pavojinga ir rizikinga gyvybei: jie ne tik gesina gaisrus, bet atlieka įvairius gelbėjimo darbus. Didžiausio susidomėjimo sulaukė įspūdinga gaisrininkų įranga ir galingos mašinos. Vaikai džiaugėsi galėdami pasimatuoti šalmą, aprangą, apžiūrėti ugniagesių gelbėtojų mašiną ir joje pasėdėti bei nutarė, kad ugniagesiai turi būti fiziškai stiprūs, nes jų apranga labai sunki.
  Išvykoje patirti įspūdžiai, įgytos žinios skatins vaikus vengti pavojų, būti atsakingiems už savo poelgius, saugiai elgtis ir namuose, ir kelyje, ir darželyje. Atsidėkodami už įdomų pasakojimą ir suteiktas žinias, vaikai padovanojo piešinių knygelę ugniagesiui gelbėtojui Mantui. Dėkojame šią išvyką inicijavusiam  ugdytinio Jokūbo tėveliui. 

 
Darželyje svečiavosi tv laidos „Ekovizija“ kūrėjai

   Praėjusį penktadienį, balandžio 28 dieną, mūsų darželyje svečiavosi Lietuvos ryto televizijos laidos „Ekovizija“ kūrybinė grupė, lydima Anykščių savivaldybės administracijos specialistų. Svečiai domėjosi ekologinėmis vaikų ugdymo strategijomis bei darželio veiklos organizavimu mažinant susidarančių atliekų kiekius.

 Tv laidą „Ekovizija“, kurioje turėtumėte pamatyti ir mūsų darželio vaikučius bei patirtį, kviečiame žiūrėti gegužės 7 ir 14 dienomis 10 val. 30 min. per Lietuvos ryto televiziją.

 
Priešmokyklinukai susitiko su būsimomis mokytojomis

  Šiandien mūsų darželį lankantys priešmokyklinukai susitiko su būsimomis savo mokytojomis. Mokytojos stebėjo vaikų veiklas,  kartu žaidė, domėjosi ugdomosiomis aplinkomis, o prie kavos puodelio kartu su juos ugdančiomis pedagogėmis aptarė priešmokyklinio ir pradinio ugdymo organizavimo ypatumus bei  veiksnius, galinčius turėti teigiamos įtakos vaikų adaptacijai pereinant iš vienos ugdymo pakopos į kitą.

 
Jaunųjų akordeonistų koncertas

   Vakar popietę darželyje koncertavo Anykščių muzikos mokyklos akordeonistai su savo mokytojomis Rita ir Renata. Džiugu, kad dauguma jaunųjų atlikėjų - Emilis, Viktorija, Elija, Martynas, Adrija - buvę mūsų darželio auklėtiniai. Mes jais labai didžiuojamės ir linkime kuo didžiausios sėkmės.  

 
Akcija tarptautinei žemės dienai paminėti

   Šiandien lopšelį–darželį lankantys vaikučiai dalyvavo akcijoje „Sveiki, sparnuočiai!“. Vaikai medžių šakas papuošė pačių gamintais margaspalviais paukšteliais, taip pasveikindami iš šiltųjų kraštų į gimtinę sugrįžusius paukščius. Ši akcija – tai viena iš priemonių, skirtų Tarptautinei žemės dienai pažymėti. 

 
Darželyje svečiavosi visa Karčemarskų šeimyna

   Vakar popietę darželio priešmokyklinio amžiaus „Bitelių“ ir „Palėdžiukų“ grupių vaikai susitiko su ankščiau šį darželį lankiusiais Kristupu, Titu, Aiste Karčemarskais ir jų tėveliais. Ši muzikali šeima koncerto metu vaikučiams pristatė įvairius muzikos instrumentus. 

 
Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017

   Kovo 20-26 dienomis visoje Lietuvoje jau aštuntą kartą vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“, kurią organizavo emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Šioje akcijoje dalyvavo ir mūsų darželio bendruomenė: auklėtojos grupėse organizavo edukacines valandėles, kalbėjosi su vaikais apie tai, kas yra patyčios, ką reikia daryti, kad jų nebūtų, žiūrėjo animacinius ir mokomuosius filmukus apie draugystę, „sodino“ draugystės gėles. Per 250 bendruomenės narių dalyvavo socialinėje akcijoje „Mes prieš patyčias!“, darželio sieną papuošdami didžiule iš ant spalvoto popieriaus rankų ir rankučių apvedžiotų ir iškirptų trafaretų sudėliota saule, taip išreikšdami savo protestą prieš patyčias, bujojančias mūsų visuomenėje.  

 
Šokome Žemei

  Šiandien „Bitelių“ ir „Pelėdžiukų“ grupes lankantys vaikai, dalyvaudami tarptautinėje iniciatyvoje „Šokis žemei“, pažymėjo Pasaulinę Žemės dieną. Jos metu visi dalyviai kartu šoko šokį pagal Maiklo Džeksono kūrinį „Žemės daina“ („Earth song“). Šios iniciatyvos autoriai – socialinio projekto „Apkabinkime Žemę“ komanda – siekia formuoti aplinkosaugines nuostatas ir gamtai palankų elgesį, ugdyti atsakomybę už savo veiksmus sąveikaujant su mus supančia aplinka, gilinti vaikų pasaulio vientisumo suvokimą, formuoti kolektyviškumo įgūdžius, atkreipti dėmesį į ekologines problemas bei ieškoti bendrų aplinkosaugos sprendimo būdų.

   Dėkojame meninio ugdymo mokytojai Irmai, padėjusiai vaikams kūno kalba išsakyti tai, kas rūpi kiekvienam mūsų gražiojoje planetoje gyvenančiam žmogui.

 
Meninio skaitymo konkursas „Aš tikrai myliu Lietuvą“

  Šiandien Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje vykusiame Anykščių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo konkurse „Aš tikrai myliu Lietuvą“ dalyvavo 8 mūsų darželio ugdytiniai: Augustė Mikulionytė, Liepa Laskauskaitė, Emilis Lungis, Austėja Baukytė, Ugnė Bartulytė, Kamilė Šatkauskaitė, Gintė Maslauskaitė ir Vincentas Vaičiūnas. Nuostabiais poezijos posmais vaikai išsakė savo meilę Lietuvai, o Vincentas buvo pripažintas vienu iš penkių geriausių gausaus būrio konkurso skaitovų.

   Vaikučius šiam konkursui paruošė juos ugdančios pedagogės Vida Bražiūnienė, Dalia Šimkienė, Raimonda Juknevičiūtė, Angelė Kraponienė, Lina Šinkūnienė, Tatjana Jatkūnienė.

   Dėkojame visų vaikučių šeimoms už pagalbą ir palaikymą.

 
Palaikykite mūsų idėją!!!

   Priešmokyklinės „Bitelių“ grupės vaikučiai dalyvauja prekybos tinklo IKI socialinės atsakomybės projekte „Sodinčius“ ir nori laimėti darželiui šiltnamį. Šiltnamiu naudosis viso darželio vaikučiai, todėl kviečiame visus tėvelius aktyviai balsuoti ( laikinti ) už „Spindulėlio“ Vitaminuko šiltnamį. Balsuoti už šiltnamį galite adresu: https://www.sodincius.lt ir prekybos tinklo „IKI“ „Facebook“ paskyroje. Balsuokite ne tik jūs, bet ir pakvieskite savo draugus. Ačiū!

 
Mįslių popietė

   Trečiadienį ,,Pelėdžiukų“ grupėje vyko smagi popietė „Mįslių skrynelę atvėrus“. Iš skrynelės ,,skrido“ pelėdėlės, kurios vaikams užminė daug mįslių. Taip pat mįslių savo draugams užminė ir patys vaikai. Visi buvo labai išmintingi ir daug galvojo, nes nebuvo lengva jas įminti. Mįslių Karaliumi tapo daugiausiai mįslių įminęs Gvidas, o po riešutą – stiprybės ir išminties simbolį – gavo visi popietės dalyviai.

 
„Pieštukai“ viešėjo A. Baranausko pagrindinėje mokykloje

   Šiandien „Pieštukų“ grupės vaikučiai svečiavosi A. Baranausko pagrindinėje mokykloje, ten susitiko su 3-ios klasės mokiniais ir jų mokytoja Asta. Vaikai pabuvojo mokyklos sporto salėje, bibliotekoje, išbandė bėgimo takelius. Kartu su mokiniais darželinukai gamino trispalves vėliavėles, dainavo daineles bei deklamavo eilėraščius.

   Linksmai nusiteikę, mosuodami vėliavėlėmis vaikai grįžo į darželį. Ši išvyka skirta Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

   Dėkojame Nojaus mamytei, inicijavusiai šią išvyką. 

 
Šventinis rytmetys „Plaukia laivelis per Lietuvėlę“

   Šiandien visi darželio vaikučiai dalyvavo šventiniame rytmetyje „Plaukia laivelis per Lietuvėlę“, skirtame Kovo 11- ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Jūreiviai (auklėtojos Raimonda Juknevičiūtė ir Lina Šinkūnienė) visus vaikus pakvietė į laivą „Lietuvėlė“ pakeliauti po gimtąjį kraštą. Kelionės metu vaikai gražiomis eilėmis, skambiomis dainelėmis, rateliais atskleidė savo gimtinės grožį, o meilę išsakė garsiai skanduodami „Mes mylim Lietuvą!“. Jūreiviai kelionės dalyviams įteikė po mažą Lietuvos žemėlapį ir palinkėjo mylėti ir gražiais darbeliais puošti Lietuvą. O po pietų miegelio vaikai darželio kieme sudėjo vėliavos spalvų laivelių dėlionę. 

 
Kaziuko mugė ,,Pelėdžiukų“ grupėje

   Kovo 6-osios popietę pavasarinis vėjas su trupučiu sniego į ,,Pelėdžiukų“ grupę atnešė Kaziuko mugę, kupiną besišypsančių vaikų, tėvelių, broliukų, sesučių, bei įvairiausių vaikų pagamintų darbelių. Šiai šventei vaikai kartu su auklėtojomis ruošėsi net dvi savaites: piešė, tapė, konstravo, lipdė, siuvo... Susirinkusiuosius pasveikino ugdytinės Liepa ir Augustė, o visi vaikai padainavo dainelę ir pakvietė pirkti. Mugės šurmulyje šmaikščiais posakiais: „Jeigu čia nepirksit, kitur negausit“, „Kas pirks, kas parduos, kas už dyka atiduos“ vaikai gyrė prekes ir siūlė pirkti, o svečiai pirko net nesiderėdami: kas gėlę, kas drugelį, kas žuvį, o kai kas – paveikslą ar sagę. Tuščiomis į namus niekas neišėjo. Buvo patenkinti ir prekiautojai, ir pirkėjai, o grupėje dar ilgai sklandė pavasariška šventinė nuotaika. Liko tik viena užduotis – vaikams sutarti, kur gautus pinigėlius išleisti.

 
Linksmosios Užgavėnės

   Jau nuo pirmadienio visi darželio  vaikučiai ir pedagogai  ruošėsi švęsti žiemos išvarymo šventę – Užgavėnes: kirpo, spalvino, aplikavo kaukes, gamino muzikinius instrumentus.

   Užgavėnių rytą, nupiešę „blogiukus“, pasisotinę mamyčių keptais blynais ir pasipuošę kaukėmis, vaikai išskubėjo į kiemą, kur triukšmingai šaukė : „Žiema, žiema eik iš kiemo!“, stebėjo Lašininio (auklėtoja Raimonda Varnaitė) ir Kanapinio (auklėtoja Vida Bražiūnienė) dvikovą, šoko linksmą polką bei dalyvavo smagioje persirengėlių eisenoje. O štai patys mažiausieji, „Aitvarėlių“ grupės vaikučiai kartu su auklėtojomis kepė blynus, patys skanavo, draugus ir tėvelius vaišino.

   Tikimės, kad šalta žiema jau nebesugrįš, o vaikučius džiugins vis dažniau pasirodantys saulutės spinduliai. 

 
Spindulėliui jau 31-eri!

   Šiandien lopšelio–darželio bendruomenė šventė jau tradicija tapusį „Spindulėlio“ 31–ąjį gimtadienį. Vaikučius ypač pradžiugino „Trijų draugų“ koncertas, kurio metu vaikai keliavo į smagią svajonių šalį, kur susidraugavo su geruoju dėdule Milžinu, storapilviu kepėju Romualdu Šokoladu, sportininku Kiškiu Piškiu, amžinai sloguojančia Meškute bei draugiškuoju Ežiuku būgnininku. Mažieji spinduliečiai tapo ne tik šios kelionės liudininkais, bet ir dalyviais, nes koncerto metu kartu su personažais dainavo, šoko ir žaidė. Koncerto kulminacija tapo nuotaikingas torto įteikimas Spindulėliui (auklėtoja Audronė Užtupienė), kurį, beje, sutepė patys vaikučiai. Ir kas gi gali būti smagiau už linksmą Tortadienį!

 
Paminėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

   Šiandien darželyje pedagogai organizavo integruotas veiklas, skirtas Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo diena dienai paminėti: kalbėjosi apie šios šventės prasmę, klausėsi auklėtojų skaitomų kūrinėlių, kūrė sveikinimus, žiūrėjo filmą „Neregėta Lietuva“, žaidė stalo ir interaktyvius žaidimus, aiškinosi Lietuvos simbolių reikšmes, atliko kūrybinius darbelius bei projektus, kuriais papuošė savo grupių erdves. Muzikos valandėlių metu skambėjo dainelės apie gimtinę bei priešmokyklinukų lūpomis atliekamas Lietuvos himnas, o štai neformaliojo ugdymo mokytoja Neringa organizavo šventinę mankštą su vėliavos spalvų skarelėmis.

   Prabėgus turiningai dienai darželyje, kiekvienas vaikutis į namus parsineš ne tik po sukurtą trispalvę gėlę, širdelę ar vėliavėlę, bet ir šventinę nuotaiką , kuria pasidalins su savo artimaisiais

 
Vaikai rūpinasi paukšteliais

   Dar pirmosiomis sausio mėnesio dienomis žiema parodė savo galias: žemę sukaustė didžiulis speigas, laukai ir miškai apsiklojo sniego užklotais, ir Lietuvoje likę žiemoti paukšteliai ėmė stokoti maisto. „Pelėdžiukų“, „Boružiukų“, „Smalsiukų“ ir „Pieštukų“ grupių bendruomenės suskubo rūpintis alkstančiais paukšteliais. Vaikučiai ir auklėtojos ant darželio kieme augančių medžių šakų pakabino tėvelių pagamintas lesyklėles, į kurias kasdien paberia grūdų, saulėgrąžų ar trupinėlių. Kai tik darželio kieme nutyla vaikų šurmulys, į jas atskrenda išalkę zylutės, žvirbleliai ir net geneliai. Vaikams smagu pro langus stebėti, kaip sparnuočiai džiaugiasi rastomis gėrybėmis. O štai „Smalsiukų“ ir „Pieštukų“ grupių vaikai su gausiomis vaišėmis aplankė Šventosios pakrantėse žiemojančias antis bei gražuoles gulbes, kurios nesidrovėjo imti maisto net iš rankų.

   Vaikai paukščiais rūpinsis iki pavasario, kai ir jie patys galės susirasti maisto.

 
Vaikai draugavo su knygelėmis

   Antradienį ,,Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai svečiavosi Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos vaikų skyriuje. Bibliotekos darbuotojos, pasipuošusios knygelėmis, pasitiko vaikus. Jos papasakojo apie biblioteką ir atidarė stebuklingą lagaminą, iš kurio ėmė įvairių rūšių knygeles: didžiausią ir mažiausią, ploniausią ir storiausią, kalbančią, grojančią... Vaikai susidomėjo knygelėmis ir pažadėjo ateiti į susitikimą su katinu Kutuliu. Atsidėkodami už šiltą priėmimą vaikai įteikė pačių sukurtą mandalą – pelėdą.

 
Mandalų paroda „Pelėdėlė“

   „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai savo tėvelius pakvietė drauge kurti mandalas-pelėdas. Dabar jos jau puošia mūsų darželį. Dėkojame vaikučiams ir tėveliams, suteikusiems malonių ir šiltų emocijų, o visus kviečiame pasigrožėti neįtikėtino kruopštumo reikalaujančiais darbais.

 
Žiemos pramogos

   Praėjusią savaitę palankūs orai leido mūsų darželio vaikams pasidžiaugti žiemos teikiamomis pramogomis: „Pieštukų“ grupės auklėtojos organizavo žiemos linksmybių dieną darželio kieme, „Bitelių“ grupės vaikai pramogavo leisdamiesi rogutėmis ir čiuožynėmis nuo kalvos, o mažiesiems „Aitvarėliams“ pati didžiausia pramoga buvo klampoti po gausiai prikritusį sniegą...

 
Gražių švenčių

 

Visus metus lekiame, skubame, siekiame darbų tobulybės... Sustokime. Įkvėpkime ramybės... Įsiklausykime į šv. Kalėdų gimimo stebuklą... Pasimėgaukime šventiniais kvapais, skoniais, šiluma ir jaukumu būnant drauge...

Su nauju polėkiu pradėkime Naujuosius 2017 metus!

 

 
,,Šilta žiemos šypsenų banga su Seniais Besmegeniais“

   „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo akcijoje ,,Šilta žiemos šypsenų banga su Seniais Besmegeniais“. Pasigamintą Senį Besmegenį su šiltais palinkėjimais įteikė draugams, lankantiems Anykščių A. Baranausko pagrindinės mokyklos daugiafunkcinio skyriaus specialųjį ugdymo centrą.

 
"Smalsiukų" grupės eglutę išdabino darbščios vaikų ir tėvelių rankos

 „Smalsiukų" grupės eglutė nepaprastai graži todėl, kad ji papuošta vaikų ir jų tėvelių pagamintais žaisliukais bei girliandomis. Kviečiame aplankyti Kalėdų eglutę. Pasijusite tarsi būtumėte aplankę eglutės žaisliukų parodą. Už eglutės grožį dėkojame vaikučių tėveliams.

 
„Pelėdžiukų“ grupės bendruomenės projektas „Rašau aš laiškelį, rašau iš širdies“

   Visiems svarbu turėti draugų, puoselėti draugystę. Įgyvendindami projektą, skirtą Tarptautinei draugo dienai pažymėti, grupės ugdytiniai, tėveliai ir pedagogės rašė vieni kitiems šiltus laiškučius. Ir ne tik... Grupėje vaikai „kepė“ draugystės tortą, „statė“ draugystės tiltą, sukūrė vardų sieną su fraze „Kaip smagu turėti draugą!“, dalyvavo interviu, pasakojo, kokius draugus norėtų turėti, atliko daug kūrybinių dailės darbelių, žaidė žaidimus, žiūrėjo filmukus... Linkime ir jums visiems turėti tokių šaunių draugų, su kuriais vis ką nors smagaus ir naujo galima nuveikti.

 
Lego diena

   Lego konstruktoriai – vieni mėgiamiausių vaikų žaislų. Jie lavina smulkiąją motoriką, skatina vaizduotę ir kūrybingumą. Ši diena „Pieštukų“ grupėje paskelbta Lego diena. Vaikai į grupę skubėjo nešini įvairiausiais lego konstruktoriais, iš jų kaladėlių kūrė gyvūnus, konstravo lėktuvus, mašinas, traukinius, robotus ir visokius kitokius nematytus technikos stebuklus. Visus, norinčius pamatyti, ką sukūrė mūsų grupės vaikučiai, kviečiame apsilankyti „Pieštukų“ grupėje.

 
Projektas „Kamuolio diena“

   Šiandien mūsų darželyje „Kamuolio diena“. Vaikučiai iš namų atsinešė kamuolius, juos rodė savo draugams, tyrinėjo jų savybes, eksperimentavo, rinko didžiausią ir mažiausią, sunkiausią ir lengviausią, spalvingiausią, žiūrėjo animacinį filmuką „Berniukas ir kamuolys“ bei atliko interaktyvias logines užduotėles. Vaikai įvairiomis dailės technikomis perteikė savo požiūrį į kamuolį: spalvino, piešė, štampavo aplikavo, lipdė ir net konstravo. O štai neformaliojo ugdymo pedagogė Neringa Pavilanskienė organizavo sveikatinančias mankštas su kamuoliais, bei pasiūlė „išsimaudyti“ kamuoliukų baseine. Vaikai patyrė, kad kamuolys ne tik žaislas, bet ir puiki sveikatinimo priemonė, skatinanti aktyviai judėti, mankštintis bei suteikianti daugybę džiugių emocijų. Projektas „Kamuolio diena“ – tai dar viena iš Visuomenės sveikatos projekto „Sveika vaikystė“ veiklų.

 
Projektas „Nuo grūdelio iki duonelės“

   Visą savaitę Pelėdžiukų grupės ugdytiniai gilino žinias apie duonos kelią nuo grūdo iki mūsų stalo. Jie klausėsi pasakų, inscenizavo, minė mįsles, išmoko eilėraštį, patarlių, žaidė liaudies žaidimus, kūrė dailės darbelius. Gvido mama pasiūlė paskaityti pasakėlę „Duona“ iš senos (1936 m.) knygelės, kurią skaitė dar jos močiutė, o joje prašoma gerbti ir branginti duoną. Vaikai sužinojo, jog šiandien kepama įvairių rūšių duona, kad ją valgyti sveika. Paskutinę projekto įgyvendinimo dieną vaikai kūrė duonos gaminių mozaikas, sugalvojo joms pavadinimus, pristatė grupės draugams ir ... skaniai suvalgė.

 
Akcija ,,Renkame taikliausią krepšininką“

  Visą savaitę ,,Smalsiukų“ grupę lankantys vaikučiai lavino savo rankeles mėtydami žiedus, gaudydami ir mėtydami kamuoliukus draugui, į lanką, į taikinį ir į krepšį. Penktadienį auklėtoja Vida pasiūlė vaikams surengti varžybas ir išsiaiškinti, kieno ranka taikliausia...

   Taip „smalsiukai“ įsitraukė į darželyje vykstančios akcijos ,,Renkame taikliausią krepšininką“ renginius.

 

 
Projektas „Atraskime paslaptingą kvapų pasaulį“

   Šią savaitę neformaliojo ugdymo pedagogė Vaida Zlatkutė „Bitelių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikams organizavo kvapų terapijos valandėles, kurių metu supažindino su nuostabiu kvapų pasauliu. Susitikimo metu Vaida vaikučių klausinėjo, kas jiems labiausiai kvepia. Vaikai vienas per kitą sakė, jog kvepia rožės, ramunėlės, obuoliai, medus, arbata, pyragas, braškiniai ledai. Vaida vaikams pasiūlė pauostyti įvairiausių eterinių aliejų - levandų, rozmarino, cinamono, aviečių sėklų, bergamočių, pipirmėčių - bei papasakojo, kaip jie gaminami ir kokios jų gydomosios savybės. Abiejų grupių vaikai vienbalsiai išrinko labiausiai jiems patikusį aviečių sėklų kvapą. Dar vaikai kartu su Vaida iš įvairių kvapų sukūrė „Bitelių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių kvapus, kuriuos vakare pristatys savo šeimų nariams.

   Projektas „Atraskime paslaptingą kvapų pasaulį“ – tai viena iš „Visuomenės sveikatos projektų vykdymas“ projekto „Sveika vaikystė“ suplanuotų veiklų.

 
Skelbiama atranka laisvai darbo vietai užimti

Anykščių vaikų lopšelis-darželis „Spindulėlis“ skelbia atranką neformaliojo ugdymo (informacinių technologijų) mokytojo pareigoms užimti nuo 2016 m. lapkričio mėn. Darbo sutartis neterminuota, darbo krūvis - 0,45 etato, darbo laikas – 11 val. 42 min. per savaitę pagal patvirtintą grafiką, iš jų 10 val. 48 min. tiesioginiam darbui ir 1 valanda pasiruošti veiklai, renginiams, metodinei veiklai. Darbo užmokesčio dydis priklauso nuo pedagoginio darbo stažo, įgytos kvalifikacinės kategorijos. Darbo pobūdis – organizuoti 5-6 metų vaikams integruotas informacinių technologijų valandėles, bendradarbiauti su pedagogais, koordinuoti IT diegimą lopšelyje-darželyje, teikti pagalbą pedagogams..

 
Sulčių diena

   Šiandien „Bitelių“ grupėje buvo Sulčių diena! Dieną „bitukai“ pradėjo tyrimu: iš spalvos, kvapo ir skonio bandė įspėti, iš ko išspaustos stiklinėse esančios sultys. Jie įsitikino, kad spalva ir kvapas kartais apgauna. Po smagios veiklos vaikai smulkino iš namų atsineštus vaisius ir daržoves, patys spaudė patys ir jas ragavo.

 
Vaikai susipažino su gydytojo profesija

   Trečiadienį grupėje svečiavosi Jono mama, kuri dirba gydytoja. Viešnia papasakojo vaikams apie savo darbą, pristatė pacientų apžiūrai reikalingus instrumentus ir praktiškai parodė, kam jie naudojami. Bitukai klausėsi kaip plaka jų ir draugo širdelės, pro otoskopą apžiūrėjo Jono ausytę. Atsisveikindama gydytoja palinkėjo augti sveikiems, valgyti daug vaisių ir daržovių.

   Džiaugiamės, kad susitikimo metu vaikai buvo aktyvūs ir tikimės, kad ateityje jie drąsiai keliaus į gydytojo kabinetą ir dėkojame Jono mamytei!

 
Viktorina „Kas paslėpta sveikatos skrynioje?“

   Spalio 25 d. „Pelėdžiukų“ grupės priešmokyklinio amžiaus vaikų komanda – Gvidas, Augustė, Patrikas, Liepa ir Greta – dalyvavo A. Baranausko pagrindinėje mokykloje organizuotoje viktorinoje „Kas paslėpta sveikatos skrynioje?“ Vaikai turėjo galimybę pademonstruoti savo žinias ir gebėjimus apie sveiką gyvenseną stotelėse „Vaisiai ir daržovės“, „Taiklumo stotelė“, „Mįslių stotelė“, „Užbaik sakinį“, „Voverės slėptuvė“, „Žinių labirintas“, „Sodo ir daržo skanėstai“, „Obuoliukas – šypsenėlė“. O keliauti per stoteles ir nepaklysti mokykloje padėjo buvęs „Pelėdžiukų“ grupės auklėtinis, dabar jau aštuntokas Jonas Žukauskas. Vaikai į darželį grįžo kupini naujų potyrių ir neišdildomų įspūdžių. Sveikiname šauniuosius vaikučius puikiai pasirodžiusius viktorinoje!

 
Projektas "Ką galiu daryt su bulve?".

   „Bitelių“ grupės vaikai vykdė projektą „Ką galiu daryt su bulve?“. Bitukai tyrinėdami žemėlapį ir klausydami pasakojimo sužinojo, iš kur ir kaip bulvė atkeliavo į Lietuvą, žaidė žaidimus su bulve, eksperimentavo su dažais ir bulvėmis, virė bulvių košę.

   Dėkojame tėveliams, prisidėjusiems organizuojant projektą. Jūsų ir vaikų sukurti darbeliai iš bulvių tiesiog nuostabūs.

 

 
,,Pelėdžiukų“ grupės vaikų viktorina

   Antradienio popietę vaikai kartu su auklėtojomis žinias apie rudenį įtvirtino viktorinoje ,,Rudenėlio išdaigos“. Pasiskirstę į dvi komandas jie minė mįsles, atsakinėjo į pateiktus klausimus, dėjo dėliones, iš kvapo atpažino vaistažoles, lapus priskyrė atitinkamiems medžiams... Pasidžiaugę savo žiniomis ir kartu sudainavę draugystės dainą, visi vaišinosi saldžiu siurprizu.

   Ši viktorina- tai priemonės ,,Visuomenės sveikatos projektų vykdymas“ projekto ,,Sveika vaikystė“ viena iš daugelio priemonių.

 
Aplankykite kūrybinių darbų parodas!

  Spalį darželio koridoriai pasipuošė įvairiomis kūrybinių darbų ekspozijomis. „Pelėdžiukų“ grupės vaikai kviečia pasigėrėti gražiausiais paskutiniais rudens žiedais dailės darbų parodoje „Rudens žiedai“, o „Bitelių“ grupės vaikučiai kartu su tėveliais savo kūrybinius darbus demonstruoja kūrybinių darbų iš gamtinės medžiagos parodoje  „Viskas iš bulvės“. „Pieštukų“, „Pelėdžiukų“ ir „Bitelių“ grupių bendruomenės - aktyvūs priemonės ,,Gyventojų saugumo stiprinimas" projekto „Aš saugus, kai žinau!“ dalyviai. Jie kviečia nepraeiti pro šalį ir aplankyti dailės darbų parodas saugaus eismo tematika: „Aš saugus kelyje, kai lydi tėtis ir mama“ („Pieštukų“ grupės vaikų ir jų šeimų kūrybinis projektas), „Mano kelias į darželį“ („Bitelių grupės vaikų kūrybinis projektas) ir „Kelio ženklai – mūsų draugai!“ („Pelėdžiukų“ grupės vaikų dailės darbeliai).

 
Į darželį „sugrįžo“ moliūgai

   „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai kartu su tėveliais ir auklėtojomis Dalia Šimkiene ir Vida Bražiūniene įgyvendino projektą „Ir užaugo didis moliūgas“: pavasarį darželyje į vazonėlius moliūgų sėklas pasėjo, vasarą kiekvienos šeimos daržo lysvėse daigelius pasodino, vasarą rūpestingai augino, spalio pradžioje gausiu derliumi su visais pasidžiaugti sumanė. Darželio kieme vaikai užaugintus moliūgus išrikiavo, vardus jiems suteikė ir dar „karalių“ išrinko! O Augustės ir Aisčio mamytės moliūgų pyragu ir spurgomis visus pavaišino.

 
Pramogos „Aš – mažasis vairuotojas“

   Šįryt „Pieštukų“ grupės vaikai atskubėjo į darželį papuoštais paspirtukais ir dviratukais ir nekantriai laukė auklėtojos Raimondos organizuotos pramogos „Aš – mažasis vairuotojas“. Ši pramoga - tai viena iš priemonės „Gyventojų saugumo stiprinimas“ projekto „Aš saugus kai žinau!“ veiklų, kuriose dalyvauja 3 – 6 metų darželį lankantys vaikai.

 
"Pieštukų" grupės vaikai svečiavosi policijos komisariate

 

   Siekdamos, kad vaikai geriau įsimintų saugaus eismo taisykles, „Pieštukų“ grupės auklėtojos Lina ir Raimonda su būriu ugdytinių rugsėjo 27 dienos rytą svečiavosi Anykščių policijos komisariate. Čia visus pasitiko policijos pareigūnė Rūta ir Amsis. Vaikai stebėjo miestą per policijos vaizdo stebėjimo kameras, apžiūrėjo laikino sulaikymo kameras, saugaus eismo aikštelėje mokėsi saugiai pereiti gatvę, apžiūrėjo policijos automobilį, nusifotografavo su Amsiu. Pareigūnė Rūta ir Amsis džiaugėsi daug žinančiais vaikais ir pasiūlė vaikams pasivažinėti paspirtuku ir mašinėle. Atsidėkodami vaikai pareigūnei Rūtai ir Amsiui įteikė dovanėles, o Amsis vaikams - atšvaitus. Dėkojame Gabrieliaus tėčiui Alvydui inicijavusiam šią pažintinę kelionę.

 
VOLKSWAGEN MTB DVIRAČIŲ MARATONŲ TAURĖ 2016

   Rugsėjo 25 d. mūsų darželį lankančių jaunųjų dviratininkų komanda – Austėja,Silvija, Arnas, Kamilė, Matas, Miglė, Taja, Titas, Rapolas, Vincas, Kasparas, Kajus - dalyvavo Niūronių hipodrome vykusiame WOLKSWAGEN MTB DVIRAČIŲ MARATONŲ TAURĖS 2016 metų V etape. Sveikiname šauniuosius mūsų darželio dviratininkus, įveikusius jiems skirtą didelės ištvermės reikalaujančią 1 km trasą. Beje, šiame tradiciniu tapusiame maratone mūsų darželio ugdytinių komanda dalyvauja antrą kartą. Dėkojame tėveliams, palaikiusiems šią iniciatyvą ir paskatinusiems savo vaikučius dalyvauti maratone ir tikimės, kad jaunieji mūsų dviratininkai ir ateityje aktyviai propaguos šią sporto šaką.

 
Pramoga „Mano paspirtukas“

   Šiandien minimą Tarptautinę dieną be automobilio „Bitelių“ grupės vaikai dalyvavo pramogoje „Mano paspirtukas“. Vaikai, papuošę paspirtukus savo gamintasis plakatėliais „Judėk be mašinos!“, riedėjo link Dainuvos slėnio ir atgal, o sugrįžę į darželį džiaugėsi, kad važiuodami nesutiko nei vieno automobilio.

   Ši pramoga - tai viena iš priemonės „Gyventojų saugumo stiprinimas“ projekto „Aš saugus kai žinau!“ veiklų.

 
Paminėjome Europos Judumo savaitę

   Rugsėjo 16-22 d., kaip ir kasmet, Europoje vyko didžiausia Judumo savaitė – tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, kurios metu gyventojai buvo kviečiami rinktis ne keliones asmeniniais automobiliais, o kitomis transporto priemonėmis. Šios kampanijos metu daugiausia dėmesio buvo skiriama temai „Pažangus ir tvarus judumas – investicija Europai“. Mūsų darželio bendruomenė taip pat organizavo renginius, skirtus Europos Judumo savaitei. Rugsėjo 19 d. rytmetį „Boružiukų“ grupės vaikai saugaus eismo kiemelyje važinėjosi paspirtukais ir svingiais, o po pietų „Bitelių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai dalyvavo paspirtukų varžybose. Vaikai ne tik įveikė auklėtojų paruoštas kliūtis, bet ir savo jėgas išbandė paspirtukų sprinte.

 
Keliavo traukinuku

   Saulėtą pirmadienio vakarą „Pieštukų“ grupės vaikučiai kartu su tėveliais rinkosi Dainuvos slėnyje, kur jų laukė nuostabi kelionė traukinuku. Kerintys ir vis besikeičiantys rudenėjančios gamtos vaizdai džiugino keliautojų širdis, o vaikai, būdami šalia tėvelių, jautėsi saugūs ir laimingi. Ši kelionė suartino grupės ugdytinių šeimas, suteikė visiems džiugių emocijų ir neišdildomų įspūdžių. Dėkojame ją inicijavusiai Austėjos ir Silvijos mamytei Indrei

 
Liūtas mokė vaikus vasarą praleisti sveikai

  Šią savaitę darželį lankančius vaikus aplankė Liūtas su savo drauge Edita (Anykščių rajono visuomenės sveikatos biuro specialistės Edita ir Monika). Drauge smagiai pasimankštinę ir pažaidę, vaikai aprodė svečiams daržą, kuriame augina daržoves. Edita papasakojo, kuo kiekviena auganti daržovė naudinga žmogui, ir kad vasaros metu jų reikia valgyti kuo daugiau, o vaikučiams pavedė perduoti dovanas tėveliams - lankstinukus "Patarimai vaikams dėl vaikų sveikatos saugos vasaros metu".

 
Projektų įgyvendinimas įsibėgėja

Projektų įgyvendinimas įsibėgėja

   Gegužė ir birželis nepašykštėjo šiltų ir saulėtų dienų. Tokios dienos sudarė palankias sąlygas planuotų projektinių veiklų įgyvendinimui gamtinėje aplinkoje.

   Sporto veiklos programos projektu „Mažais žingsneliais link didžiojo sporto“ siekiame paskatinti vaikus dalyvauti sportinėje veikloje, populiarinančioje visiems prieinamas sporto šakas, didinti vaikų fizinį pajėgumą, lavinti judesius ir fizines ypatybes. Pedagogai jau organizavo šias smagias aktyvias veiklas: sporto projektus „Futbolomanija“, „Tinklinis mažam ir dideliam“, „Aš mokausi žaisti badmintoną“. sportines pramogas „Greitos mūs kojytės“, „Miško estafetės“, sporto varžybas „Greit, greičiau, greičiausiai“.

 
Vaikai sveikino bičiuolius

   Nors šeštadienio rytą saulė nelepino šiluma, tačiau „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai, jų tėveliai, mamytės bei auklėtoja Dalia Šimkienė linksmi rinkosi Troškūnų girininkijos parke, kur vyko tradicinė Anykščių rajono bitininkų draugijos narių šventės įžanginė dalis. Pirmiausiai visus čia susirinkusius bičiuolius bei šventės svečius pasveikino draugijos pirmininkas A. Žarskus. Vaikai šventės dalyviams dovanojo pasakėlės „Apie Bitutę, Saulutę ir jomis besirūpinantį Mėnulį“ inscenizaciją, skambius eilėraštukus, o bičiuoliams įteikė pačių pagamintas bitutes ir puodynėles „medui pilti“. Bičiuoliai vaikams atsidėkojo šiųmečio kvapnaus medučio stiklainėliais ir pakvietė pasigrožėti girininkijos parko skulptūromis bei muziejaus ekspozicija. Nuostabiame girininkijos parke ilgai aidėjo skambus vaikų juokas...

 
Pirmą kartą į darželį...

   Šiandien, lydimi mamų ir tėčių, pirmąjį kartą į darželį atskubėjo būrys mažųjų anykštėnų. Nuo rugsėjo jie visi pradės lankyti mūsų darželį, tad pirmoji pažintis su auklėtojomis ir darželiu buvo nepaprastai įdomi ir smagi tiek mums, pedagogams, tiek mažyliams bei jų mamoms ir tėčiams. Vaikučiai per vasarėlę dar šiek tiek ūgtelės ir rudenį papildys mažųjų spinduliečių gretas.

 
„Sudie, darželi mielas!“

   Paskutinėmis gegužės dienomis „Bitelių" ir „Boružiukų“ grupes lankantys vaikučiai šventė išleistuves: pirmadienį vyko į Panevėžyje esantį kino teatrą Forum Cinemas Babilonas, kur stebėjo nuotaikingą 3 D animacinį filmą „Pikti paukščiai“, o antradienį dalyvavo šventiniame rytmetyje „Sudie, darželi, mielas!“. Čia vaikai paskutinį kartą buvo visi kartu: deklamavo jautrias eiles, šoko ir dainavo gausiam būriui juos į išleistuvių šventę atlydėjusių mamų ir tėčių bei savo auklėtojoms. Lopšelio-darželio direktorė vaikams įteikė priešmokyklinio ugdymo programos baigimo pažymėjimus, auklėtojos - atminimo dovanėles, o Spindulėlis ( auklėtoja Audronė Užtupienė) visus pakvietė į kiemą ir ten į dangų paleido svajonių balionus. Po šventinio rytmečio vaikai keliavo prie Šventosios upės, kur linksmai pramogavo: plukdė laivelius, dalyvavo smagiose sportinėse estafetėse, valgė ledus ir vaišinosi mamyčių paruoštomis užkandėlėmis. 

 
Vaikai augina moliūgus

   „Pelėdžiukų“ grupės vaikai vykdo projektą „Ir užaugo didis moliūgas“. Balandžio mėnesį kiekvienas į vazonėlį pasodino po moliūgo sėklytę, ir visi nekantraudami laukė, kada pasirodys daigelis. Pastebėję daigelį, vėliau - lapelius, vaikai piešė savo stebėjimų knygelėse. Kai moliūgai užaugino po ketvirtą lapelį, vaikučiai juos parsinešė į namus ir pasodino savo daržuose: per vasarą augins, prižiūrės, pastebėję nauja fiksuos knygelėse, o rudenį visi kartu džiaugsimės derliumi, surengsime „Moliūgų paradą“ ir kartu su tėveliais tarsimės, ką iš jų gaminsime. Linkime kantrybės ir uolumo prižiūrint augalus ir tikimės gausaus derliaus.

 
Dalyvavome "Mažojo futboliuko" turnyre

   Gegužės 6 d. Anykščių Dainuvos slėnyje vyko Anykščių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų "Mažojo futboliuko" turnyras. Šio puikaus, azartiško, o svarbiausia – mažiesiems daug džiaugsmo suteikusio sporto renginio šių metų organizatorė – lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogų bendruomenė.Mūsų darželį šiame turnyre atstovavo „Bitelių“ ir „Boružiukų“ grupių ugdytinių jungtinė jaunųjų futbolininkų komanda: Erikas, Daumantas, Donatas ir Mėta. Nors prizinės vietos ir nelaimėjome, tačiau nė kiek nenusiminėme; puikus oras, smagi kelionė pėsčiomis su palaikymo komanda iki Dainų slėnio, smagus žaidimas būryje gerų draugų įžiebė jaunųjų futbolininkų širdyse pasitikėjimą ir stiprybę.

 
Dalyvavome tarptautiniame projekte „Vardų siena“

   „Bitelių“ ir „Boružiukų“ grupių vaikai ir juos ugdantys pedagogai dalyvavo tarptautiniame projekte „Vardų siena“. Vaikai ant šviesos stalo naudodami įvairias medžiagas kūrė savo vardo raideles ir iš jų sudėliojo frazę „Šypsokimės vieni kitiems, juk tai daryti šitaip lengva!“. Šį projektą inicijavo ir koordinuoja Kaišiadorių rajono Žiežmarių gimnazija. Šio projekto rezultatais galite pasigėrėti svetainėje www.vardusiena.lt, o mūsų ugdytinių kūrybinių darbų nuotraukų ekspoziciją galite pamatyti darželio koridoriuje.

 
Įgyvendintas projektas „Mes - būsimi olimpiečiai!“

   „Boružiukų“ grupės vaikai su auklėtojomis Raimonda Varnaite ir Irena Juodviršiene įgyvendino projektą „Mes - būsimi olimpiečiai“. Šio projekto metu vaikai daug sužinojo apie  vasaros olimpines žaidynes, vyksiančias Rio de Žaneire Brazilijoje. Patraukliais patirtinio ugdymo metodais vaikai susipažino su olimpinėmis sporto šakomis, olimpiniais simboliais ir atributika, olimpiečiais, laiko mašina „keliavo“ į olimpinį miestą, kur „įžiebė olimpinę ugnį“ ir dalyvavo 20 metrų sprinto varžybose, kurių metu auklėtojos vaikus skatino rungtyniauti partneriškai bei kilniai. Būsimieji olimpiečiai įgytą patirtį perteikė įvairiomis dailės priemonėmis, o žinias įtvirtino „Boružiukų“ olimpinėje viktorinoje. O štai gegužės 10 d. „Boružiukų“ grupės komanda (Elinga, Saulė, Mingailė, Donatas, Faustas ir Rojus) vyko į Anykščių vaikų lopšelį–darželį „Žilvitis“, kur dalyvavo priešmokyklinio amžiaus vaikų viktorinoje „Mes mažieji olimpiečiai“ ir puikiai pasirodė. Auklėtojos Raimonda ir Irena tikisi, kad Olimpinė ugnis, įsižiebusi „boružiukų“ širdyse, dar ilgai liepsnos.

 
Svečiavosi respublikos „Spindulėliai“

   Antradienį, gegužės 10 d., mūsų lopšelyje–darželyje svečiavosi Respublikos ikimokyklinių įstaigų „Spindulėlis“ vadovai, pedagogai ir specialistai, kad, kaip jau įprasta per devynerius glaudaus bendradarbiavimo metus, pasidalintų gerąja darbo patirtimi. Šįkart kalbėta apie ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo kokybės gerinimą. Svečiai apžiūrėjo mūsų darželio grupių ir lauko edukacines erdves, susipažino su priešmokyklinio ugdymo pedagogės Tatjanos Jatkūnienės diegiamomis ugdymo priešmokyklinėje grupėje inovacijomis, išklausė Kauno lopšelio-darželio „Spindulėlis“ vadovų ir pedagogų pristatytą patirtį užtikrinant specialiųjų poreikių vaikų ugdymo kokybę,

 
Šiandien - Švarių rankų diena

   Gegužės 5 - оji Pasaulinė švarių rankų diena. Ta proga mūsų darželyje svečiavosi Anykščių visuomenės sveikatos biuro specialistės Edita ir Monika. Jos mūsų ugdytiniams papasakojo apie paslaptingus, tačiau pavojingus vaikų organizmams mikrobus – virusus, bakterijas ir grybelius, paaiškino apie rankų higienos svarbą bei priminė rankų plovimo taisykles. Vaikai UV spindulių lempos pagalba įsitikino, kiek nešvarumų gyvena ant neplautų rankučių, o kad jos būtų visiškai švarios, tenka plauti ilgai ir kruopščiai! Viešnios kiekvienai grupei padovanojo po Kakės Makės skysto muilo buteliuką bei plakatą ir palinkėjo būti švariais ir sveikais.

 
"Pieštukų" grupės vaikai pasveikino savo mamytes

   Vakar pavakare „Pieštukų“ grupės vaikučiai pasveikino savo mamytes, dovanodami joms skambias daineles, nuoširdžius eilėraštukus, šiltus apkabinimus bei pačių rankelėmis nutapytus mylimų mamyčių portretus. Lauke mamų laukė staigmena - „lietaus bate“ pražydusios našlaitės. Vaikučiai ir mamytės džiaugėsi švente ir šimtais skriejančių muilo burbulų.

 
Pyragų ir sausainių šventė, skirta Motinos dienai

   Antradienio popietę „Pelėdžiukų“ grupės vaikai, prie šventinio stalo pakvietę savo mamytes, tarė joms nuoširdžius  padėkos žodelius, pradžiugino dainele, eilėraštukais, vaišino pačių keptais pyragėliais, o prisiminimui įteikė ,,puodelius“ arbatai. Mamytės atsidėkojo vaikams savo vaišėmis: pyragais, grybukais, vafliukais ir kitais saldėsiais. Grupėje dar ilgai netilo vaikų juokas, o mamų veidus puošė šypsenos.

 
Kieme pražydo "smalsiukų" gėlės

   Šaltomis pavasario dienomis "Smalsiukų" grupės ugdytiniai kartu su auklėtojomis ir tėveliais iš spalvingų plastiko atliekų kūrė gėles, ir vieną rytą jomis "pražydino" pievelę darželio kieme. Ir nors gėlės netikros, visus džiugina savo spalvomis.

 
„Boružiukų“ grupės vaikų viešnagė pas katiną Kutulį

   Šiandien „Boružiukų“ grupės vaikai keliavo į Vaikų biblioteką, kurioje gyvena katinas Kutulis. Vaikai katiną rado miegantį, tad teko jį pažadinti. Kutulis, pamatęs linksmus vaikų veidus, nudžiugo, kiekvieną dideliam glėby apkabindamas pasveikino ir pakvietė apžiūrėti daugybę knygų apie katinus, įkurdintų jo svetainėje. Didžiulį įspūdį vaikams paliko katino Kutulio iš stebuklingos dėžės ištrauktos knygos „rekordininkes“: didžiausia ir mažiausia, storiausia ir ploniausia ir net pati linksmiausia! Mingailė Kutuliui ir savo draugams perskaitė nuotaikingą eilėraštį apie kiškį. Atsisveikindamas Kutulis vaikus pavaišino skanėstais, o šie jam įteikė pačių pagamintą ir vardais papuoštą pavasario pranašą – gandrą.

 
Viešnagė Br. Buivydaitės muziejuje

   Balandžio 8 d. rytą „Boružiukų“ grupės vaikai su auklėtoja Raimonda Varnaite ir auklėtojos padėjėja Asta Pumputiene svečiavosi Bronės Buivydaitės muziejuje. Į svečius juos pakvietė muziejaus šeimininkė Rita, grupės draugo Fausto mama. Vaikams įdėmiai klausėsi pasakojimo apie rašytoją Bronę Buivydaitę – Tyrų duktė, jos sunkią vaikystę, kūrybinį kelią, muziejaus įkūrimo istoriją, apžiūrinėjo aplinką, kurioje rašytoja ne tik gyveno, bet ir kūrė. Vėliau Fausto mama vaikus pakvietė įgytas žinias pasitikrinti viktorinoje, kurios metu atidžiausiai besiklausiusieji pasakojimo atsakė į visus klausimus.

 
Darželio ugdytiniai dalyvavo teatro šventėje

   Šiandien „Bitelių“ grupės ugdytiniai Liepa, Martynas, Paulina, Kotryna, Divaina, Erikas, lydimi priešmokyklinio ugdymo pedagogės Tatjanos Jatkūnienės, svečiavosi Debeikių pagrindinėje mokykloje, kur vyko Anykščių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų teatro šventė „Teatras vaikams, sliekams ir vanagams“. Mūsų darželio jaunieji aktoriai suvaidino lietuvių liaudies sakmę „Saulė ir mėnulis“. Sveikiname vaikučius, puikiai atlikusius savo vaidmenis, dėkojame pedagogei Tatjanai, ne tik parengusiai ugdytinius, tačiau ir pasiuvusiai pasirodymui reikalingus drabužius!

 
Mažųjų Velykėlės

   Saulėtą ir pavasariškai šiltą kovo 29 d. rytą lopšelio-darželio kieme vaikai šventė Vaikų Velykėles. O į svečius pas vaikus atskubėjo Velykų Bobutė (auklėtoja Vida Bražiūnienė), Vištelė (auklėtoja Raimonda Varnaitė) ir Kiškis (auklėtoja Jolanta Šližienė), visus pasveikino su atgimstančia gamta ir gražiausia pavasario švente - Velykomis. Vaikai svečiams deklamavo eilėraščius, pasakojo, kaip namuose dažė kiaušinius, kiek jų suvalgė ir kiek sudaužė. Atvykėliai vaikams pripasakojo įvairiausių įdomybių apie Velykas: kodėl jos švenčiamos pavasarį, kokias reikšmes turi margučių spalvos, kaip kiškiai dažo kiaušinius ir t.t. Vištelė visus vaikus išmokė velykinį žaidimą „Kiaušinėlį kepsiu“.

 
Vandens diena

   Kovo 22 d. – Pasaulinė vandens diena. Šią dieną paminėjo ir mūsų lopšelio–darželio bendruomenė. Visų grupių vaikai kartu su auklėtojomis tyrinėjo vandenį, aiškinosi jo savybes, eksperimentavo, žaidė ir kūrė. Neformaliojo ugdymo pedagogė Vaida „Smalsiukų“, „Atvarėlių“, „Pieštukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikus pakvietė į edukacines valandėles, kurių metu kalbėjo apie vandenį. Vaikai sužinojo, jog vandenį būtina gerti tam, kad būtų sveiki, stiprūs, vikrūs, žvalūs ir linksmi. Pasirodo, vaikutis per parą turi išgerti net 8 stiklines vandens! Vaikams buvo įdomu klausytis Vaidos skaitomos knygelės „Pasaka apie lietutį“, groti „lietaus lazdelėmis“ ir šokti „lašelių šokį“.

 
Projektas

   Kovo 14 -21 d. „Pieštukų“ gr. vaikai, jų šeimų nariai ir pedagogai įgyvendino projektą „Mes mokomės rūšiuoti“, skirtą Žemės dienai paminėti. Dalyvaudami šio projekto veiklose, vaikai sužinojo apie atliekų rūšiavimo naudą gamtai ir žmogui, kaip rūšiuojamos atliekos, mokėsi tausoti ir puoselėti aplinką.

   Auklėtojos Lina ir Raimonda vaikučius ir jų tėvelius pakvietė dalyvauti projekte „Mes kuriame iš antrinių žaliavų“. Kūrybinių darbų ekspozicija papuošė lopšelio-darželio koridorių. Kviečiame pasigėrėti nuostabiais darbeliais.

 
Priešmokyklinukai lankėsi regioninio parko lankytojų centre

    Šiandien „Bitelių“ grupės vaikai lankėsi Anykščių regioninio parko lankytojų centre. Susidomėję vaikai klausėsi gidės pasakojimo apie centre įrengtą  modernią ekspoziciją. Patogiai atsisėdę ant minkštų „akmenų“ ugdytiniai klausėsi padavimų ir legendų apie Anykščių kraštą, žiūrėjo animacinius, dokumentinius filmus, interaktyviuose žemėlapiuose ieškojo informacijos apie lankytinas Anykščių krašto vietoves. Praturtinę savo žinias apie gimtąjį kraštą, kupini neišdildomų įspūdžių vaikai grįžo į darželį.

 
Svečiavosi trečiokai

   Šiandien mūsų darželyje svečiavosi A. Baranausko pagrindinės mokyklos 3 b klasės mokiniai ir jų mokytoja Daiva Guobužienė . Neformaliojo ugdymo pedagogė Neringa jiems organizavo smagią svekatinančią mankštą. Nemaža dalis šios klasės mokinių yra buvę mūsų darželio ugdytiniai, tad labai smagu buvo juos vėl pamatyti jau gerokai paaugusius ir sutvirtėjusius, o ir jiems, sakė, gera prisiminti akimirkas praleistas darželyje. 

 
Darželyje - „Šypsenėlių diena“!

   Vakar, „Šypsenėlių dieną“, darželyje visi vieni kitiems dovanojo šypsenas, vaikučiai nuo mažiausio iki didžiausio piešė, aplikavo, dėliojo šypsenėles, jas dovanojo savo draugams, šeimų nariams ir auklėtojoms. Auklėtojos grupėse organizavo edukacines valandėles, kalbėjosi su vaikais apie tai, kas yra patyčios, ką reikia daryti, kad jų nebūtų, žiūrėjo animacinius ir mokomuosius filmukus apie draugystę. Vaikus ypač pradžiugino atvykęs „Varlytės teatras“ ir parodęs muzikinį spektaklį „Kibernetinė pasaka“ – pamokančią istoriją apie draugystę.

   Ši neįprasta diena buvo skirta „Veiksmo savaitei BE PATYČIŲ 2016“, kurioje dalyvauja 1100 ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos, tame tarpe ir mūsų ugdymo įstaiga. Tikime, kad po tokios dienos Lietuvoje bus mažiau patyčių, vaikai bus dar draugiškesni ir jausis saugesni.

 
Knygnešio diena

   Kovo 16-oji Lietuvoje minima kaip KNYGNEŠIO DIENA, kada pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Šiandien „Boružiukų“ grupės vaikai keliavo į Vaikų biblioteką su svarbia misija – trumpam tapo knygnešiais, nes į biblioteką „pasisvečiuoti“ nešė didžiulę knygą, sukurtą visų mūsų darželį lankančių vaikučių. Kūrybinio projekto „Mano Lietuvėlė“ veiklose gimę darbai, kuriuose jie išreiškė pačius šilčiausius jausmus savo gimtinei – Lietuvėlei sutilpo 142 puslapių knygoje.

 
Šventinis rytmetys ,,Tau, Lietuvėle!”

  Kovo 11-oji - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiai datai paminėti lopšelyje–darželyje vyko šventinis rytmetys „Tau, Lietuvėle!”. Vaikai į salę sugužėjo pasipuošę trispalvėmis karūnomis, gėlėmis, drugeliais, karoliais ir kitokia šventine atributika. Renginio metu vaikai pasakojo, kas jiems yra Lietuva, dovanojo jai pačias skambiausias daineles, gražiausias eiles ir linksmiausius šokius, o žiūrėdami filmą „Neregėta Lietuva” gėrėjosi jos grožiu iš paukščio skrydžio. Renginio pabaigoje visi darniai sugiedojo Lietuvos himną. Tikriausiai tokių švenčių metu aiškiausiai suvokiame, kad kiekvienas esam gražios tautos dalis, kad tik nuo mūsų priklauso, kokie būsim. Tikime savo tauta ir to mokome vaikus.

   Šventinį rytmetį organizavo auklėtoja Irena Juodviršienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogės Lina Šinkūnienė ir Tatjana Jatkūnienė bei meninio ugdymo mokytoja Gitana Balčiūnienė.

 
Projektas „Akmenukų paslaptys“

   „Boružiukų“ grupės vaikai įgyvendino projektą „Akmenukų paslaptys“, o tam reikėjo daug akmenukų, kuriuos vaikai nešėsi iš namų, ieškojo darželio teritorijoje, paupyje... O akmenukus, pasirodo, tyrinėti labai įdomu: kiekvienas vis kitokio dydžio, formos, spalvos, skiriasi savo raštais, nelygumais, kauburėliais. Vaikai juos lygino, matavo, svėrė ir skaičiavo. Projekto metu organizuotose veiklose vaikai sužinojo, kokios kilmės būna akmenys, kur jų galima rasti, kam jie buvo naudojami senovėje ir kam juos žmonės naudoja dabar. Vaikai „pabuvojo“ prie jūros, kalnuose, krateriuose ir net stebėjo ugnikalnio išsiveržimą, kuris paliko neišdildomą įspūdį.

 
Projektas „Sveiki dantukai - linksmi dantukai“

  „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai rūpinasi savo burnyčių higiena, stengiasi taisyklingai valyti dantukus. Darželio slaugytoja Rima vaikams dar kartą priminė, kada ir kaip valyti dantukus, papasakojo, kas jiems kenkia ir kas stiprina. Įvairiomis dailės technikomis vaikai piešė dantukus, jų draugus, žiūrėjo filmukus, klausėsi pasakėlių, minė mįsles, išmoko „Dantukų dainelę“. Dantuko Perliuko paprašyti vaikai sukūrė plakatus ir pažadėjo stropiai ir tinkamai prižiūrėti dantis. Dar tebekuriama „Vieno dantuko pasaka“ „keliauja“ į kiekvieno ugdytinio šeimą, taigi visi nekantriai laukiame laimingos jos pabaigos...

 
RĖMIMAS

Gerbiami tėveliai, darbuotojai,

   Dėkojame už paramą mūsų lopšeliui–darželiui, kurią Jūs suteikėte praėjusiais metais pervesdami 2% jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio sumos. Su išsamia ataskaita apie panaudotas lėšas galite susipažinti kiekvienoje grupėje.

   Kviečiame ir šiais metais darbuotojus, vaikučių tėvelius ir visus neabejingus darželio gerovei, 2015 metų 2 % gyventojų pajamų mokesčio vėl padovanoti mūsų „Spindulėliui“.

 
„Spindulėliui“ – 30!

   Visą savaitę darželyje vyko renginiai skirti „Spindulėlio“ 30- mečiui. Kiekviena diena buvo kupina siurprizų ir netikėtumų, dovanojanti džiaugsmą.

Pirmadienis – „Spalvų diena“. Vaikai piešė įvairių spalvų piešinius, juos kirpo ir  dėliojo į vieną didžiulį bendrą piešinį, kuriame sutilpo visų darželį lankančių vaikų darbeliai. Piešinys spalvingas, kupinas džiaugsmingų emocijų.

Tėveliai  kartu su vaikučiais savaitgalį sukūrė nuostabius  sveikinimus ir segė juos į „Sveikinimų puokštę“. 

 
"Spindulėliui" - 30 metų!

   Vaikystėje bemaž kiekvienas turi savo auklėtoją. Prašalaičiui šie žmonės gal atrodo kiek keistoki, nes dažnai juos sutinka kažkur vedančius savo auklėtinius tarsi kokius mažus Nykštukus... Jie tokie lėti, nes jų laikas čia ir dabar... Jie nori kuo daugiau patirti, neprarasti nuostabiausių akimirkų. Čiulbės paukštis – procesija sustoja, klausosi pakėlę galveles... Ant kelio pasitaikys pamesta plunksna – procesija sustoja... juk reikia ją pakėlus prieš saulę apžiūrėti, kieno ji? Medžiai, paukščiai, gėlės, sniegas, debesys... šiai keistai Nykštukų procesijai tarsi magiška burtų knyga, kurią jie kasdien su malonumu verčia... Daugiau galbūt jiems tokio auklėtojo neteks sutikti, nes laikas niekada nebebus toks nepamatuojamas... Nykštukai užaugs ir patys ims skaičiuoti laiką... Taip kaip mes dabar... O vaikystė taip ir liks mažutė... Kupina prisiminimų... Tolimų, šviesių, džiugių...

 
Pasikeitė vaikų priėmimo į darželius tvarka

  Informuojame, jog nuo 2016-02-01 pasikeitė priėmimo į Anykščių rajono savivaldybės ikimokyklinio ugdymo mokyklas tvarka: ugdyti(s) pagal ikimokyklinio ugdymo programą priimami vaikai, kurių vieno iš tėvų (globėjų) ir paties vaiko gyvenamoji vieta deklaruota Anykščių rajono savivaldybėje. Prieš pradedant lankyti ugdymo įstaigą, reikia pateikti pažymą apie deklaruotą vieno iš tėvų (globėjo) ir paties vaiko gyvenamąją vietą (priimant vaikus ugdyti pagal ikimokyklinio ugdymo programą).

 

 
Šventėme Užgavėnes

   Ir šįmet žiema pagailėjo didžiausio vaikų džiaugsmo – sniego, tačiau visi darželio vaikučiai ir pedagogai nuo pirmadienio ruošėsi rengėsi švęsti žiemos išvarymo šventę – Užgavėnes: kirpo, spalvino, aplikavo kaukes, gamino muzikinius instrumentus, o su tėveliais galvojo apie aprangą, kad šventės dieną kiekvienas atrodytų kuo originaliau ir išradingiau.

 
Projektas „Nuo raidelės - iki knygelės“

   „Boružiukų“ grupės vaikai kartu su savo auklėtojomis Raimonda Varnaite ir Irena Juodviršiene įgyvendino projektą „Nuo raidelės - iki knygelės“. Projekto veiklų metu vaikai daug sužinojo apie rašto kilmę, apie tai, kaip atsiranda knygos ir kad labai svarbu išmokti skaityti bei rašyti, pasakojo grupės draugams apie savo pamėgtas knygas, veikėjus ir jų nuotykius, patys kūrė pasakojimus ir pasakas. Įvairiomis dailės raiškos priemonėmis kūrė raides, o savo darbelius sudėjo į kūrybinių darbelių ekspoziciją „Raidės – mūsų draugės“.

  

 
Kūrybinių darbų paroda

   Lopšelio–darželio koridorius papuošė nauja vaikų kūrybinių darbų paroda „Sparnuota pasaka“. Čia galite sutikti ryškiaspalves sniegenas ir zyles, nenuoramas žvirbliukus ir smalsuoles varnas,  išmintingąsias pelėdas ir gražuoles antis... Ir dar pamatyti pusnyse pasislėpusias, paukščių  betykančias gražuoles laputaites.

   Maloniai kviečiame visus pasigėrėti gražiais vaikų darbeliais.

 
Projektas „Mano žaislai – raidės“

   Vaikus sudominti raidėmis, skaitymu ir rašymu – didelis iššūkis, todėl priešmokyklinio ugdymo „Bitelių“ grupėje buvo vykdomas projektas „Mano žaislai - raidės“. Jo veiklose ugdytiniai aiškinosi rašto atsiradimo istoriją, rašymo ir skaitymo privalumus, išbandė rašymą su natūralia anties plunksna, raideles lygino tarpusavyje, dėliojo jas iš įvairių priemonių, o gamindami jas išbandė keletą naujų meninės raiškos technikų. Į projektą įsijungė ir grupės vaikų tėveliai bei seneliai, kurie namuose kartu su vaikučiais taip pat gamino raides.

   Dėkojame ugdytinių šeimoms, aktyviai dalyvavusioms projekto veiklose ugdymo ir papildžiusioms grupės raidžių skrynelę dailiai sukurtomis raidelėmis.

 
Skelbiama atranka laisvai darbo vietai užimti

Anykščių vaikų lopšelis-darželis „Spindulėlis“ skelbia atranką vyriausiojo buhalterio pareigoms užimti nuo 2016 m. vasario 5 d. Darbo sutartis terminuota (pavadavimas laike nėštumo, gimdymo ir vaiko auginimo atostogų), darbo krūvis - 1 etatas, darbo laikas – kiekvieną darbo dieną nuo 8 val. iki 17 val.  Darbo užmokestis - nuo 10,2 koeficiento BMA iki 18 koeficientų BMA neatskaičius mokesčių.

Darbo pobūdis - biudžetinės įstaigos buhalterinė apskaita ir atskaitomybė.

 
Kūrybinių darbų paroda

„Pelėdžiukų“ grupės miegamojo langai „pražydo“ šalčio gėlėmis. Ugdytiniai kartu su savo šeimų nariais įvairiomis dailės technikomis puošė langelius ir surengė parodą „Šalčio raštai nematyti“. Kviečiame pasigrožėti!

 
Žongliravimo magija

   Sausio 15 d. „Bitelių“ ir „Boružiukų“ grupių vaikai svečiavosi Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje, kur šiuolaikinio cirko trupės „Naujas Vilniaus cirkas: Antigravitacija“ žonglierius Mantas Markevičius parodė žongliravimo stebuklus. Visiškoje tamsoje arba ultravioletinėje šviesoje atlikti triukai vaikams paliko neišdildomą įspūdį. Spektakliui pasibaigus žonglierius bendravo su vaikais ir net leido laikyti įsuktas lėkštes.

 
Liepa dalyvavo konkurse „Dainų dainelė 2016“

 

   Sausio 15 d. ,,Bitelių” grupės ugdytinė Liepa Lungytė dalyvavo Anykščių rajono vaikų ir mokinių konkurse ,,Dainų dainelė 2016”. Ją konkursui parengė lopšelio–darželio meninio ugdymo mokytoja Gitana Balčiūnienė.

   Sveikiname mūsų darželio dainingiausią mergaitę, ja džiaugiamės ir didžiuojamės, o ateityje linkime nepamiršti muzikos ir draugauti su ja. Dėkojame mokytojai Gitanai, parengusiai Liepą šiam konkursui.

 
Paminėjome Laisvės gynėjų dieną

   Sausio 13–ąją – Laisvės gynėjų dieną - lopšelio–darželio bendruomenė dalyvavo jau tradicine tapusioje  pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.  8.00 val. ryto visuose darželio languose dešimčiai minučių užgeso šviesos ir nušvito atminties žvakutės, kurios mums visiems priminė  prieš 25 metus vykusias dramatiškas dienas, kai atsikūrusi Lietuvos valstybė ir jos piliečiai apgynė savo nepriklausomybę.  „Sausio 13-oji - diena, kai Lietuva apgynė savo Laisvę. Mūsų tauta įrodė, kad laisvės dvasios ir vienybės nepajėgūs sunaikinti net ir patys galingiausi tankai. Todėl labai svarbu, kad kasdien išnaudotume Laisvės dovaną - kurdami Lietuvą, jos ateitį ir gerovę“, - šiandien sakė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

 
Eglute, iki pasimatymo!

   Šiandien lopšelio–darželio vaikučiai susirinko į tradicinę šventę „Eglute, iki pasimatymo!“. Atsisveikinti su darželio puošmena eglute vaikams nebuvo liūdna, nes juos linksmino nenuorama Zuikutis (auklėtoja Audronė Užtupienė), šleivakojė Meškutė (auklėtoja Angelė Kraponienė) ir Senis Besmegenis (auklėtoja Raimonda Juknevičiūtė). Linksmi žaidimai ir šokiai, netikėtumai ir staigmenos pakilia nuotaika užkrėtė visus šventės dalyvius. Atsisveikindami vaikai eglutei sakė: „ Iki pasimatymo! Iki kitų šv. Kalėdų!“

 
Vaikų Kalėdos

   Kalėdos - stebuklų metas! Jos vaikams asocijuojasi su linksmybėmis, žaidimais ir, žinoma, dovanėlėmis. O pats magiškiausias ir vaikų laukiamiausias dalykas per Kalėdas – Kalėdų Senelio apsilankymas. Ir šiais metais Kalėdų Senelis aplankė visus mūsų darželį lankančius vaikučius, nė vieno nepamiršo!

   „Pieštukų“, „Aitvarėlių“ ir „Smalsiukų“ grupių vaikučius, pasivertusius įvairiausių pasakų personažais, miškų ir pievų gyventojais, Kalėdų Senelis aplankė darželyje. Mažieji Kalėdų Seneliui negailėjo gražių eilėraštukų, dainelių, šokių ir ratelių, o Kalėdų Senelis mažiesiems – dovanų!   

 

 
Kalėdas šventė prie laužo

   „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai ir jų šeimų nariai šįmet Kalėdų Senelį sutiko prie laužo. Jis pasiūlė drauge išvirti košės. Vaikai, tikri Kalėdų Senelio pagalbininkai, į katile kunkuliuojantį vandenį drąsiai bėrė druską, pylė kruopas, maišė... Kol košė išvirė, prie laužo visi smagiai šoko, grojo, žaidė, o Kalėdų Seneliui pakvietus vaišinosi karšta koše ir kvapnia arbata. O kokios gi Kalėdos be dovanų? Kalėdų Senelis sunerimo, jog jo maišas prakiuro, o ten buvusios dovanos išbyrėjo. Vaikai, pasišviesdami prožektoriais, greitai jas surado! Tai buvo vardiniai atšvaitai, mat Kalėdų Senelis vaikams linkėjo būti saugiais ir matomais kelyje!

 
Pramoga "Spalvoti žaidimai"

   Smalsiukų" grupės vaikučius aplankė Kiškutis ir Meškutis. Jie pakvietė vaikus kartu pažaisti spalvotus žaidimus su kamuoliukais, žiedais, lankais, segtukais ir balionais.Žaidimų metu netrūko šypsenų, džiaugsmo šūksnių, spalvingų įspūdžių ir staigmenų.

 
Kūrybinių darbų paroda

  Šią savaitę „Pieštukų“ grupės vaikučiai kartu su tėveliais gamino kompozicijas iš lapų. Medžių lapai pavirto gėlių žiedeliais, paukšteliais, laikrodukais bei kitokiomis grožybėmis. Nuoširdūs ir šilti darbeliai kviečia nors akimirkai sustoti ir pasigėrėti gražiomis rudeniškomis spalvomis.

 
Lapų diena

  Spalio 21 dienos rytą vaikai į darželį skubėjo nešini puokštėmis lapų, nes ši diena buvo paskelbta Lapų diena. Vaikų grupės ir menų salė skendėjo lapų „jūroje“... O ką galima nuveikti su šitiek lapų? Vaikai iš jų kūrė įvairius darbelius, darė „lapų mankštą“, šoko „lapų valsą“ ir t.t. Ir -  koks netikėtumas -  pačiame darbų ir veiklų sūkury visų grupių vaikus aplankė Rudenukas – Lapinukas (auklėtoja Raimonda Juknevičiūtė). Jis grožėjosi vaikų darbeliais, pasakojo linksmas miško istorijas bei parodė, kaip kruopščiai gražiausiomis spalvomis dažo medžių lapus.

 
Paroda "Kalbantis smėlis"

   Priešmokyklinio ugdymo „Bitelių“ grupės vaikai, apsilankę Anykščių kvarcinio smėlio karjere, į darželį grįžo nešini kibiru baltutėlio smėlio. Dvi dienas vaikai smėlį tyrinėjo, išbandydami pedagogių pasiūlytas įvairias meninės raiškos technikas, fantazavo, kūrė iš jo darbelius. Vaikai džiaugėsi kūrybos procesu, gerėjosi savo ir draugų suskurtais darbais, juos pristatė grupės vaikučių tėveliams ir darželio bendruomenei parodoje „Kalbantis smėlis“. Visus kviečiame pasigėrėti smėlio „pasakojimais“.

 

 
Paroda „Bulvinukai“

   „Pelėdžiukų“ grupės prieigas papuošė nuostabi šios grupės ugdytinių šeimų kūrybinių darbų paroda „Bulvinukai“. Visus viečiame pasigėrėti!!!

   Ši paroda- viena iš grupės ilgalaikio projekto „Bulvė bulvė bulvytėlė“ priemonių.

 

 
Ką pasakoja smėlis?

   Po išvykos į AB „Anykščių kvarcas“ priklausantį smėlio karjerą, „Boružiukų“ grupės vaikai savo įspūdžius perteikė kūrybiniame projekte „Smėlio pasaka“. Maloniai kviečiame aplankyti mažųjų menininkų kūrybinių darbų parodą ir pasigėrėti „išgirstais“ smėlio pasakojimais.

                       

 
Smagi išvyka

   Saulėto spalio 9 dienos ryto ypač laukė „Pelėdžiukų“, „Boružiukų“, „Bitelių“ ir „Pieštukų“ grupių vaikučiai, nes didžiuliu autobusu vyko į smagią kelionę po Anykščių apylinkes.

   Pirmiausiai vaikai kartu su auklėtojomis aplankė R. Vitkaus naminių gyvūnų ūkį. Čia jie susipažino su gražuoliais žirgais ir jų trenere, susidraugavo su smalsuolėmis ožkomis ir avelėmis, o ypač žavėjosi viena smaliže ožkele, kuri nesibodėjo ir vaikų kišenėse lauktuvių paieškoti. Su vaikais skubėjo pasisveikinti ir skardžiabalsės žąsys, ir smalsuolis veršiukas, ir ištikimas šio ūkio sargas šuo Rudis. Vaikai į svečius atvyko ne tuščiomis, jie atvežė įvairiausių sodo ir daržo gėrybių, bandelių ir duonos, tad buvo labai smagu, kai ūkio gyventojai mielai tomis gėrybėmis vaišinosi.

 
WOLKSWAGEN MTB DVIRAČIŲ MARATONŲ TAURĖ 2015

   Rugsėjo 27 d. mūsų darželį lankančių jaunųjų dviratininkų būrys - Mėta, Miglė, Liepa, Laurynas, Donatas, Daumantas, Faustas, Ąžuolas ir Jonas - dalyvavo WOLKSWAGEN MTB DVIRAČIŲ MARATONŲ TAURĖS 2015 metų V etape vykusiame Niūronių hipodrome. Sveikiname šauniuosius mūsų komandos narius, įveikusius jiems skirtą 1 km. trasą ir tikimės, kad ateityje jie bus aktyvūs šios sporto šakos gerbėjai.

   Šio maratono tikslai – prisidėti prie sveikos gyvensenos ir aktyvaus laiko praleidimo propagavimo Lietuvoje, propaguoti dviratį kaip ekologinę transporto priemonę, būti draugiškais mus supančiai aplinkai, suvienyti tiek aktyviai sportuojančius, tiek ir mėgstančius organizuotai praleisti laiką su dviračiu, populiarinti dviračius ir dviračių sportą Lietuvoje, siekti, kad dviračių maratonų renginiai taptų masiniais, tradiciniais ir tarptautiniais.

 
Europos judėjimo savaitė

   Vasariškai šiltą rugsėjo 24 d. rytą „Bitelių“, „Boružiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai ir pedagogai, nešini darželio vėliava, nuotaikingai žygiavo į Šventosios pakrantę. Juos pasitiko neformaliojo ugdymo pedagogė Neringa Pavilanskienė ir pakvietė dalyvauti Europos judėjimo savaitei skirtame bėgime. Įveikę 250 m. distanciją, bėgikai Dainų slėnyje atsigaivino tyru vandeniu ir šventę baigė smagia mankšta. „Pieštukų“, „Aitvarėlių“ ir „Smalsiukų“ grupių vaikučiams Dainų slėnis dar kiek tolokai, tad juos Neringa sukvietė į lopšelio–darželio sporto aikštyną. Gražus ir šiltas oras, bėgimas ir mankšta dideliame draugų būryje vaikams suteikė daug džiaugsmingų ir sveikatingų emocijų.

   Visos šioje akcijoje dalyvavusios vaikų grupės buvo apdovanotos Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Lietuvos olimpinės akademijos diplomais.  

 
Saugaus eismo šventė „Mes geri Amsiaus draugai!“

   Rugsėjo 17 d. rytą Bitelių“, „Boružiukų“, „Pieštukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai, pasipuošę šviesoforo spalvų emblemomis, rinkosi į šią vasarą atnaujintame mūsų darželio saugaus eismo kiemelyje, kur vyko Saugaus eismo šventė „Mes geri Amsiaus draugai“. Į svečius dviračiu atvažiavo Zuikutė Paikutė, kuri visai nemokėjo kelių eismo taisyklių. Vaikams, nesėkmingai bandžiusiems Zuikutę išmokyti saugiai reikia elgtis gatvėje, teko į pagalbą kviestis policijos draugą Amsių, kuris geriausiai iš visų žino kelių eismo taisykles bei kantriai jų moko kitus.

 
Vaikai sveikino bičiuolius

   Saulėtą šeštadienio rytą „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai kartu su mamytėmis, tėveliais, sesutėmis, broliukais rinkosi   miesto parke įsikūrusiame bitininkų skverelyje, kur tądien vyko tradicinė rajono bitininkų šventė. Vaikučiai, padedami auklėtojos Dalios Šimkienės, palinkėjo bičiuoliams šiltos saulutės, darbščių bitelių, saldaus medučio ir įteikė jiems pačių iš popieriaus pagamintas biteles. Paskui drauge su suaugusiais vaikai žaidė žaidimus apie darbščiąsias biteles, saldų medutį, avilius, o bičiuoliai atsidėkodami vaikučiams įteikė po indelį šiųmečio kvapnaus gintarinio medaus.

 
Basakojų diena

   Smagu basomis kojomis bėgioti po žalioje žolėje, pėdutes įkasti saulutės įšildytam smėly ar braidyti ką tik nulijusio lietaus balutėse. Tokias smagias akimirkas galima išgyventi tik vasarą! Tad neatsitiktinai šiandien neformaliojo ugdymo mokytoja Neringa Pavilanskienė lopšelyje–darželyje organizavo sveikatingumo projektą „Basakojų diena“. Vaikai basomis žingsniavo per „upės akmenis“, storu lynu ėjo virš „bedugnės“, „ant vaivorykštės“ su kėgliais atliko sveikatinančią mankštą, galop, pėdučių piršteliais suėmę flomasterius, popieriuje piešė saulutes, o po piešinėliais užsirašė savo vardus.

   Projektas „Basakojų diena“ – tai viena  iš visuomenės sveikatos rėmimo programos projekto ,,Spinduliukai – sveikuoliukai“ veiklų.

 
Draugiškos priešmokyklinukų sporto varžybos

   Pirmadienį, birželio 8 dieną darželio kieme „Smalsiukų“ ir „Bitelių“ grupių vaikai dalyvavo sporto varžybose „Mes patys didžiausi ir patys greičiausi“. Jie savo jėgas ir ištvermę išbandė įvairiose sportinėse rungtyse, kuriose visgi nugalėjo draugystė.

   Šios draugiškos priešmokyklinukų sporto varžybos – tai viena iš sporto veiklos programos projekto „Sportuokime kiekvieną dieną“ priemonių.

 
Projektas „Draugystės karuselė“

   Visus mokslo metus „Boružiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai tarsi sukosi bendroje draugystės karuselėje: kartu žaidė, vieni kitus sveikino su šventėmis, vaišinosi pačių pagamintais patiekalais, dovanojo dovanas, net grupių patalpomis buvo apsikeitę... O karuselė, kaip žinia, sukasi greit, tad greit prabėgo gražios draugystės ruduo, žiema ir pavasaris. O vasaros pradžią visi draugai linksmai paminėjo dalyvaudami sportinėje pramogoje „Draugiškos vabaliukų lenktynės“, taip kartu užbaigdami metų draugystės karuselės ratą. Tačiau tuo abiejų grupių vaikučių draugystė nesibaigė - po vasaros atostogų jie vėl susitiks ir kartu patirs dar daug smagių akimirkų

 
Atsisveikinimas su darželiu

   Paskutinį gegužės mėnesio penktadienį net 38 šiais mokslo metais ugdyti priešmokyklinukai atsisveikino su darželiu. Šventės dalyvius linksmino nenuorama Spindulėlis (auklėtoja Audronė Užtupienė), o vaikučiai vieni kitiems, draugams ir tėveliams dovanojo šypsenas, pačias gražiausias daineles, eilėraščius, šokius. Gražios ir saulėtos vasaros, sėkmingo mokyklinio starto šauniems būsimiems pirmokėliams linkėjo lopšelio-darželio direktorė, priešmokyklinio ugdymo pedagogės, buvusios auklėtojos, jaunesnieji draugai ir, žinoma, linksmasis Spindulėlis. Visiems priešmokyklinukams buvo įteikti pirmieji jų gyvenime mokslo baigimo dokumentai - pažymėjimai, patvirtinantys, jog sėkmingai baigė priešmokyklinio ugdymo programą.

 

 
Svečiuose- mama bitininkė Eglė

   „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai myli biteles ir domisi jų gyvenimu.

   Saulėtą penktadienio rytą vaikučius aplankė bitininkė Eglė, grupės draugų Ąžuolo ir Jono mamytė. Ji papasakojo apie biteles, jų darbštumą, naudą žmogui. Vaikučiai apžiūrėjo bitininko drabužius, sužinojo, kam reikalinga dūminė, kada ir kodėl bitutės gelia. Mažieji matavosi drabužius, laižė šiųmetį gintarinį medų, vaišinosi bičių surinktomis žiedadulkėmis, o atsidėkodami mamytei bitininkei Eglei padeklamavo eilėraštį ir padovanojo pačių sukonstruotas popierines biteles.

 
Spinduliukų diskoteka

   Šiandien „Bitelių“ ir „Smalsiukų“ grupes lankantys priešmokyklinukai „Spinduliukų diskotekoje“ linksmai atsisveikino su savo jaunesniaisiais draugais. Diskotekoje visus linksmino Spindulėlis (auklėtoja A. Užtupienė) bei nenuorama Kiškutė (auklėtoja I. Juodviršienė). Šokiai, muzika, vaikų juokas ir spalvoti siurprizai – smagios išlydėtuvių iš darželio dovanos būsimiesiems pirmokėliams.

 
Gimnazisčių dovana vaikams

   Anykščių J. Biliūno gimnazijos mokytojos Genovaitės Tumienės mokinės - tikros darbštuolės. Jos iš veltinio audinio pasiuvo per 100 pirštukinių lėlių ir padovanojo mūsų darželio vaikučiams. Šiuo metu pirštukinės lėlės eksponuojamos darželio koridoriuje, o vėliau keliaus į grupes, kur vaikučiai su jomis galės žaisti, kurti, improvizuoti, vaidinti.

   Ačiū darbštuolėms mergaitėms ir jų mokytojai Genovaitei už nuostabią dovaną.

 
Projektas „Kai sėklytę pasodinsim...“

   Gegužės 14 dieną priešmokyklinio ugdymo „Bitelių“ grupės vaikai užbaigė nuo kovo pradžios vykdytą projektą „Kai sėklytę pasodinsim...“ Daugiau kaip du mėnesius ugdytiniai augino vitaminingus augalus ant grupės palangės, juos prižiūrėjo, o šiandien džiaugėsi ridikėlių ir salotų derliumi. Vaikai sužinojo, kad nėra lengva rūpintis augalais, kad ne visada galima sulaukti gero derliaus.

    Iš savo išauginto derliaus vaikai pasigamino salotas ir draugiškai jas suvalgė. Jie savo salotas pagardinti dilgėlėmis. O jūs ar norėtumėte paragauti? Jei taip - siūlome jums receptą: pagal skonį salotų, ridikėlių, agurkų, apiplikytų dilgėlių lapų, druskos ir grietinės.  Skanaus!

 

   Gegužės 12 d. popietę darželio menų salėje rinkosi „Pelėdžiukų“ grupę lankančių vaikučių šeimos. Vaikučiai tėveliams skyrė gražiausius eilėraštukų posmus ir daineles, o Tauras, Augustė ir Greta pakvietė į „žiogų“ koncertą, kuriame pritarė ir Gvido mamytė. Nuotaikinga dainele apie varlę visus pralinksmino Vincas su savo mamyte.

   Tėveliai, dėkodami už gražų Šeimų dienai skirtą koncertą, vaikučiams negailėjo šypsenų ir plojimų

 
Mes - sveikatą stiprinanti mokykla

   Mokyklų pripažinimo sveikatą stiprinančiomis mokyklomis komisijos 2015-04-29 sprendimu mūsų darželis pripažintas sveikatą stiprinančia mokykla.

 
Gvido mamos siūtų žaislų paroda

   Darželio koridoriuje „apsigyveno“ „Pelėdžiukų“ grupės ugdytinio Gvido mamos Rūtos siūti žaislai:  lėlės  Marcelės, kiškis, katinai ir net raganos... Kviečiame pasigrožėti!

 
Mamyčių šventė

   Saulėtą balandžio 28 d. popietę „Pieštukų“ grupės vaikučiai pakvietė savo mamytes ir močiutes į Motinos dienos progai skirtą koncertą. Vaikučiai dainavo daineles, deklamavo eilėraštukus, dovanojo pačių pagamintus žiedelius, kartu su mamytėmis šoko linksmą, nuotaikingą šokį. Koncerto metu mamos ir močiutės nuoširdžiai šypsojosi bei negailėjo šiltų apkabinimų, gražių, meilių žodelių savo mažyliams.

 
Vaikų Velykėlės

   Saulėtą balandžio 7 d. rytą lopšelio-darželio kieme vaikai šventė Vaikų Velykėles. Velykų Bobutė (meninio ugdymo mokytoja Virginija Gindrėnienė) visus susirinkusius pasveikino su gražiausia pavasario švente šv. Velykomis, o iš miško dviračiu atrūkęs Velykų Kiškutis (auklėtoja Raimonda Juknevičiūtė) ir pamatęs tiek gražių, linksmų ir šventiškai nusiteikusių darželinukų, nepaprastai apsidžiaugė! Jis vaikams pasiūlė žaisti kiškių žaidimus: surasti įvairiaspalvius kamuoliukus, juos mėtyti ant spalvingo parašiuto, žaisti slėpynių, sukti velykinį ratuką...

 
Pasakorių festivalis „Susėsma mudu abudu“

   Kovo 27 d. mūsų darželio vaikučiai, lydimi tėvelių ir auklėtojų, dalyvavo Vaikų bibliotekoje vykusiame Anykščių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ir pedagogų pasakorių festivalyje „Susėsma mudu abudu“, skirtame Etnografinių regionų metams paminėti. „Smalsiukų“ grupės ugdytiniai Urtė Bilotaitė, Justinas Buelis ir Mingailė Lebedaitė inscenizavo lietuvių liaudies pasaką „Šarka ir kėkštas“, „Bitelių“ grupės ugdytiniai Rusnė Urbutytė pasekė pasaką „Genys kalvis“, o Martynas Gaižauskas – „Kai aš mažas buvau“, o „Boružiukų“ grupės ugdytinė Kamilė Šatkauskaitė visiems susirinkusiems užminė mįsles. Visi festivalio dalyviai aukštaitiška tarme perteiktais tautosakos kūriniais prisidėjo prie etnografinių regionų savitumo, gražios Anykščių krašto tarmės ir tradicijų puoselėjimo.

 

 
Gandro diena

  Kovo 25 d. – Gandro diena. Nuo seno tikima, kad šią dieną į Lietuvą parskrenda gandrai ir išvaiko paskutinius žiemos ledus. Tikėta, kad pirmą kartą pamatytas gandras gali daug nulemti: jei pamatai skrendantį – viskas puikiai ir sparčiai seksis visus metus, jei pamatai tupintį – viskas šiemet eisis iš lėto.

  Tądien visi lopšelio–darželio vaikai irgi pamatė Gandrą: jis (neformaliojo ugdymo pedagogė Neringa Pavilanskienė) „atskrido“ į darželio kiemą ir visus pasveikino su pavasariu. Radęs vėjo išdraskytą lizdą, Gandras šiek tiek nuliūdo, bet geraširdžiai vaikai pasisiūlė padėti: išsibėgiojo visi po kiemą, pririnko daugybę šapų ir padėjo lizdą suremontuoti. O kad pavasaris sveikatingas būtų, gandras pakvietė vaikus kartu pasimankštinti, paskui savo padėjėjus pavaišino gandriškomis vaišėmis – žaliomis „varlėmis“. Dar kartą pasidžiaugė gandras atnaujintu lizdu, padėkojo vaikams už pagalbą jį remontuojant, ir išskrido sau pačios ieškoti.

 
Projektas „Smėlio gėlės“

   Kai lauke dar tik rodėsi pirmieji pavasario ženklai, „Smalsiukų" grupės vaikai svajojo apie šiltą orą, žalumą, paukščius, gėles... Kad kuo anksčiau gėlės sužydėtų, jų sėklytes vaikai sėjo į žemę daigyklose ant palangės, o būsimus jų žiedus piešė smėliuku ant šviesos stalo. Netrukus darželio koridoriuje pradėjo veikti smėlio gėlių paroda. Gražiausi žiedai parodos lankytojų buvo „apdovanoti" lipdukais. Smėlio gėlių grožis įvertintas nuo 4 iki 12 lipdukų. Vaikai tikisi, kad greit tokie pat žiedai pražys gėlyne, pievoje, o gal net ir miške.

 

 
Projektas „Žalią pupą sodinau

   Baigiantis vasariui „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai vazonėliuose pasodino pupas ir pupeles ir sustatė saulėtoje vietoje ant grupės palangės. Kol jos žemėse „miegojo“, vaikučiai pasakų klausėsi, daineles dainavo, mįsles minė, eilėraštuką atmintinai išmoko. Kiekvieną rytą vaikai pupas ir pupeles žadino, vandenėliu girdė, kol, visų džiaugsmui, žali daigeliai prasikalė! Viską, ką vaikai augalėliams augant pastebėjo, kiekvienas savo stebėjimų kortelėje nupiešė.

   Kai lauke bus šilta, pupos ir pupelės „iškeliaus“ į „pelėdžiukų“ daržo lysvę, o vaikučiai ir toliau jomis rūpinsis.

 

 
Kūrybinė akcija „Mano dovana Žemei“

   Kovo 20 -oji - Tarptautinė Žemės diena. Ta proga šiandien visi į darželį atėję vaikai dalyvavo kūrybinėje akcijoje „Mano dovana Žemei“: kreidelėmis ant lauko takelių piešė spalvingus piešinėlius, rašė linkėjimus ir juos skyrė Žemei.

   Šia akcija mažieji spinduliečiai skelbia apie tai, kad turime saugoti savo žaliąją planetą Žemę bei visus jos dovanojamus turtus: tyrą orą, švarų vandenį, dirvožemį, turtingą gyvąją gamtą, gražų kraštovaizdį, švarią gyvenamą aplinką!

 
Vandens diena

Vandens diena

   Šiandien lopšelio–darželio bendruomenė visą dėmesį skyrė gyvybės šaltiniui – vandeniui. Mat kovo 22 – oji - Pasaulinė vandens diena.

   Visų grupių vaikai kartu su auklėtojomis tyrinėjo vandenį, aiškinosi jo savybes, eksperimentavo, žaidė, kūrė. Neformaliojo ugdymo pedagogė Vaida vaikus supažindino su vandens paslaptimis: visi skanavo ir lygino šulinio, šaltinio, čiaupo vandenį, aptarė vandens naudą žmogaus sveikatai, klausėsi lietaus muzikos bei įdomios pasakos apie balutę.

 
Šventė „Mes mylim savo savo Tėviškėlę“

   Kovo 10 dienos rytmetį vaikučiai skubėjo į darželio menų salę, kurioje vyko šventė „Mes mylim savo Tėviškėlę“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti. Čia juos pasitiko tautiniais drabužiais pasipuošusi meninio ugdymo mokytoja V. Gindrėnienė, šmaikščioji Šarka (auklėtoja J. Šližienė), linksmoji Boružėlė (L. Šinkūnienė) ir nenuorama Amsiukas (priešmokyklinio ugdymo pedagogė T. Jatkūnienė). Vaikai skambias daineles, nuotaikingus eilėraštukus dovanojo gimtajai šalelei Lietuvai, pažadėjo ją puošti gražiais ir prasmingais darbeliais.

 
„Spindulėliui“ – 29

Antradienį lopšelio–darželio bendruomenė šventė jau tradicija tapusį „Spindulėlio“ 29–ąjį gimtadienį. Nuoširdžios vaikų rankelėmis pagamintos ir įteiktos dovanos, šilčiausi palinkėjimai „Spindulėliui“ (auklėtoja Audronė Užtupienė), dainos, šokiai, saldūs siurprizai, nuotaikingas klouno Vytuko pasirodymas bei vakare Anykščių kultūros rūmuose lopšelio–darželio bendruomenei parodytas animacinis filmukas „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ - tai visos gimtadienio linksmybės, kurios gražiausiomis ir ryškiausiomis spalvomis papuošė mūsų darželio gyvenimą!   

 
Kūrybinis projektas „Mano gimtinė“

   Mūsų darželio pedagogai pakvietė Aukštaitijos etnografinio regiono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus ugdančius pedagogus dalyvauti kūrybiniame dialoge ir organizavo Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinį projektą „Mano gimtinė“. Projektas vyksta nuo 2015-02-16 iki 2015-03-12 ir skirtas Lietuvos valstybingumui svarbioms datoms - Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai – bei Etnografinių regionų metams paminėti. Projekto koordinatorė – neformaliojo ugdymo mokytoja Loreta Daugėlienė.

Visų mūsų darželio vaikučių kūrybiniais darbais galite pasigrožėti koridoriuose eksponuojamoje parodoje, o nuostabiais projekte dalyvaujančių mokyklų vaikų kūrybiniais darbais galite pasigrožėti čia: http://spindulelioprojektai.weebly.com/  Tinklalapis vis pildomas gaunamais kūrybiniais darbais.

 
Vyko gerosios patirties sklaidos diena

   2015 m. vasario 26 d. mūsų darželyje vyko Anykščių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų gerosios patirties sklaidos diena „Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas šiandien: iššūkiai ir galimybės“. Renginyje dalyvavo beveik 30 mūsų rajono pedagogų, pasiruošusių pristatyti savo gerąją profesinę patirtį bei išgirsti naujų idėjų. 

   Renginys prasidėjo atviros veiklos „Smalsiukų“ grupėje, kurią šiuolaikinių technologijų patalpose organizavo neformaliojo ugdymo mokytoja Loreta Daugėlienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Angelė Kraponienė ir logopedė Jolanta Kesylienė, stebėjimu bei aptarimu.

 
Akcija „Draugystės apyrankė“.

   Šią savaitę priešmokyklinio ugdymo „Bitelių“ grupės vaikai prisijungė prie Lietuvoje vykdomos ir Lietuvos prezidentės globojamos akcijos „Draugystės apyrankė“. Ugdytiniai pynė apyrankes, puošėsi jomis patys bei, kviesdami visus prisijungti prie akcijos, dovanojo jas kitiems bendruomenės nariams. Vaikai sakė, kad „apyrankes gaminti labai įdomu, jos mus daro linksmesniais“.

 
Žiema vaikų darbeliuose

   Maloniai kviečiame pasigėrėti lopšelio-darželio koridorius papuošusia gražia vaikų darbų paroda „Mes išbėgome į kiemą ir sutikom linksmą žiemą!“.

 
Projektas „Knygelės – mano draugės“

   „Boružiukų“ grupės vaikai ir pedagogės įgyvendino projektą „Knygelės – mano draugės“: vaikai iš namų į grupę atsinešė labiausiai pamėgtas savo knygeles, jas pristatė savo draugams ir grupėje įkūrė „Boružiukų“ bibliotekėlę“. Vaikai ir patys kūrė savo vardo knygeles, knygeles – nykštukes bei skirtukus joms, pabuvojo „Zuikių mokykloje“, kur sužinojo, kaip svarbu pažinti raideles, išmokti skaityti, knygelėmis rūpintis, jas prižiūrėti, o „susirgusias“ „pagydyti“.

 
Sniegadienis

  Šiandien mūsų darželyje Sniegadienis – žiemos pramogų ir linksmybių diena. Smarkuolis Kiškis (neformaliojo ugdymo mokytoja Neringa Pavilanskienė) visus vaikučius pasitiko darželio kieme ir pakvietė prieš pramogaujant kiek apšilti bei pamiklinti rankutes ir kojytes. Po smagios mankštos mažesnieji pramogavo kieme: kasė sniego kalnelius, žaidė „spalvotus“ žaidimus, lenktyniavo, važinėjosi su rogutėmis. Vyriausieji, nešini čiuožynėmis ir rogutėmis, išskubėjo važinėtis nuo Anykščių šilelio prieigose esančių kalniukų. Grynas oras, jaukus šaltukas ir smagios lenktynės greitai nudažė sveiku raudoniu vaikučių ir auklėtojų skruostus, o snieguotas miškas lyg pats atgijęs aidėjo nuo džiaugsmingo vaikų klegesio ir juoko!

 
Projektas „Pažinkime žiemojančius paukščius!“

   Dvi pastarąsias savaitės „Boružiukų“ grupės vaikai su auklėtojomis įgyvendino projektą „Pažinkime žiemojančius paukščius!“. Smalsieji „Boružiukai“ apžiūrinėjo paukščius paveikslėliuose, nuotraukose, juos lygino, ieškojo panašumų ir skirtumų, susidomėję klausėsi pedagogų pasakojimų, skaitomų literatūrinių kūrinėlių apie juos, minė mįsles, mokėsi pamėgdžiojimų, žaidimų, žiūrėjo animacinius filmukus, piešė, aplikavo ir konstravo. Tačiau įdomiausia vaikams buvo stebėti paukštelius natūralioje gamtinėje aplinkoje – darželio kieme, sode, miške ir prie upės. Žinias smalsuoliai pasitikrino viktorinoje „Ar pažįsti?“. Dar „Boružiukų“ grupės vaikai rūpinosi, kad likusiems žiemoti paukščiams būtų lengviau susirasti maisto: ant grupės palangėje augančios eglės šakos pakabino lesyklėlę, joje pabėrė trupinių, grūdų, saulėgrąžų, o štai miško paukštelius ir upėje gyvenančias antis palepino gausiu duonos ir bandelių lauknešėliu. Tikimės, kad „Boružiukai“ užaugs tikrais gamtos mylėtojais!

 
Laisvės gynėjų diena

   Sausio 13–ąją – Laisvės gynėjų dieną-lopšelio – darželio bendruomenė dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. 8.00 val. ryto visuose darželio languose dešimčiai minučių užgeso šviesos ir nušvito žvakutės, simbolizuojančios gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Pilietinė akcija skiriama prisiminti ir paminėti prieš 24 metus Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę ir bendrą pilietinę poziciją, padėjusią atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą.

 
Atsisveikinome su eglute

   Šiandien lopšelio–darželio vaikučiai sugužėjo į tradicinę šventę „Iki pasimatymo, Žaliaskare!“. Vaikus aplankė dvi linksmos, smalsios varnelės Veronė (auklėtoja Raimonda Varnaitė) ir Petronė (auklėtoja Dalia šimkienė). Jos atnešė dovaną Kalėdinei eglutei - „Muzikinę dėžutę“. Ją pravėrusios, varnos kvietė kiekvienos grupės vaikus padainuoti, pašokti ar ratelį sukti. Po nuotaikingo koncerto mažieji spinduliečiai dėkojo gražuolei eglutei, džiuginusiai kalėdiniu laikotarpiu, o atsisveikindami sakė ne „sudie“, o „ iki pasimatymo“: juk apsisukęs metų ratas vėl mums padovanos nuostabią, stebuklų kupiną šventę - šv. Kalėdas, kurios neįsivaizduojamos be puošniosios eglutės.  

 
Priešmokyklinukai aplankė buvusius draugus

Priešpaskutinę senųjų metų dieną priešmokyklinio ugdymo „Bitelių“ grupės vaikai aplankė savo buvusius draugus -  „Pelėdžiukų“ grupės ugdytinius. Priešmokyklinukai mažiesiems skaitė pasakėles, paskui visi kartu žaidė žaidimus.

 
Kūrybinis projektas „Kalėdinis atvirukas“

   Kalėdiniu laikotarpiu mūsų darželis pasipuošė gražiais kūrybinio projekto „Kalėdinis atvirukas“ metu pagamintais darbeliais.

   Džiugu, kad šiame projekte dalyvavo ne tik ugdytiniai, bet ir jų tėveliai bei pedagogai. Visi sukurti atvirukai gražūs ir išskirtiniai: vieni traukė dėmesį savo originalia atlikimo technika, kiti – įdomia mintimi, treti viliojo spalvingumu ir žaismingumu...

   Projektas turi ir slaptą misiją – atgaivinti pastaruoju metu primirštą sveikinimo būdą - paštu siunčiamus atvirukus. Juk popieriniai atvirukai turi išliekamąją vertę: juos kurdamas bei užrašydamas žmogus įdeda dalelę savęs ir tarsi palieka savo būties spaudą...

   Dėkojame visiems, dalyvavusiems šiame kūrybiniame projekte ir padėjusiems mūsų darželyje sukurti kalėdinę dvasią.

 
Linksmų ir šviesių šv. Kalėdų

Greitai, jau greitai stabtels laiko tėkmė... Ateis ilgiausia ir šviesiausia metų naktis – Kūčių naktis. Tegul šios paslaptingos nakties spindesys nušviečia džiugų ir skaidrų šventų Kalėdų rytą ir Naujųjų metų kelią, kuriuo eisime toliau, o šios džiugios šventės tampa maloniu stabtelėjimu kasdienių darbų sūkury, susimąstymo akimirka, ramybės palaima.

 
Stebuklingos Kalėdos!

   Kalėdos – laukiamiausia ir linksmiausia metų šventė. Žėrinti eglutė, dovanos, kalėdiniai pyragai, sausainiai, dainos, žaidimai... O kaip gi Kalėdas šventė mūsų mažieji „spinduliukai“? Patys mažiausieji „Aitvarėlių“ grupės vaikučiai, apsirėdę miško žvėreliais (laputėmis, kiškiais ir vilku), su Kalėdų Seneliu susitiko „miško aikštelėje“, kur kartu patyrė daugybę linksmų nuotykių.

   „Pelėdžiukų“ grupės vaikai, pavirtę žąsiukais, Kalėdų Senelio sulaukė „paukščių kiemelyje“. Jie žaidė, dainavo, šoko, minė mįsles. Vaikams kalėdinę staigmeną sukūrė tėveliai, pašokdami nuotaikingą „Ančiukų“ šokį.

   „Pieštukų“ grupės vaikučiai, pavirtę linksmais vabaliukais - boružėlėmis, bitelėmis, drugeliais, žiogais, vorais – „skraidė“, dainavo, šoko „vabalų polką“ ir džiaugėsi sulaukę Kalėdų Senelio.

    „Boružiukai“ švęsti Kalėdų skubėjo į Anykščių Šilelį. Kartu su Kalėdų Seneliu Šventojoje sužvejojo Auksinę žuvelę, kuri išpildė visus vaikų norus!

 
Priešmokyklinukai lankėsi Panevėžio lėlių vežimo teatre

   Gruodžio 17 d. popietę priešmokyklinio ugdymo „Bitelių“ ir „Smalsiukų“ grupių vaikai lankėsi Panevėžio Lėlių vežimo teatre ir stebėjo spektakliuką „Gudrutis“. Po nuostabaus spektakliuko ugdytiniai susitiko su Kalėdų Seneliu. Visi kartu žaidė, dainavo linksmas daineles, deklamavo eilėraštukus, o atsisveikindamas Kalėdų Senelis vaikus pradžiugino saldžiomis dovanėlėmis.

 

 
Viešnagė "Katinų svetainėje"

   2014 m. gruodžio 6 dieną priešmokyklinio ugdymo „Bitelių“ ir „Smalsiukų“ grupių vaikai apsilankė Anykščių miesto vaikų bibliotekos „Katinų svetainėje“ ir susitiko su svetainės šeimininku – Katinu. Ugdytiniai klausėsi skaitomų ir, pasak vaikų, „kaimiškai“ sekamų pasakų. Susitikimo pabaigoje Katinas vaikams įteikė po kalėdinį varpelį su savo atvaizdu ir palinkėjo linksmų švenčių.

 
Kalėdinė akcija „Pasidalinkim gerumu“

   Gerumas – viena tų vertybių, be kurių sužvarbtų širdis, o visos šventės prarastų savo prasmę. Gerumas neturi senaties. Jis išlieka, suteikdamas tikėjimo, šviesos ir stiprybės kasdienybės verpetuose. Gerumas visada grįžta gerumu... Ir jį taip gera dovanoti ar gauti dovanų...

   Gruodžio 11 d. popietę lopšelio–darželio vaikučius aplankė Anykščių J. Biliūno gimnazijos mokytoja Genovaitė Tumienė kartu su savo mokinėmis.

 
Pramoga „Į svečius pas vaikučius“.

   Gruodžio 9 dienos pavakarę „Bitelių“ grupės vaikų tėveliai atskubėjo į pramogą „Į svečius pas vaikučius“. Pradžioje vaikai tėveliams minė mįsles, dainavo daineles, visi kartu smagiai žaidė liaudies žaidimus, paskui, pakvietę į grupę, vaikai tėvelius vaišino pačių iškepta duona.

   Ši pramoga - tai grupės bendruomenės projekto „Ant stalo duona garuoja“ tęsinys.

 
„Skonių laboratorija“ „Smalsiukų“ grupėje

  Dvi savaites „Smalsiukų“ grupės vaikai klausėsi auklėtojų pasakojimų apie duoną, ilgą jos kelią nuo grūdo iki kepalo, sunkų žemdirbio triūsą, susipažino su lietuvių tautosaka, kurioje kalbama apie pagarbą duonai. Vieną savaitę vaikai kasdien ragavo vis kitokios rūšies duonos, ir sugalvojo patys grupėje jos išsikepti. Teisybę sako lietuvių patarlė: nemokėdamas ir duonos neišsikepsi. Taigi ,,smalsiukams“ iš pirmo karto iškepti duonos nepavyko, bet iš antro karto pavyko puikiai. Duona buvo tokia skani, kad beragaujant ir baigėsi. Teks kepti dar kartą, juk taip norisi visus pavaišinti...

 

 
Jau kvepia Kalėdom

   Visi – ir vaikai, ir suaugusieji - jau gyvena didžiųjų metų švenčių laukimu. Ir „Pelėdžiukų“ grupėje šiandien jau pakvipo šv. Kalėdom, nes vaikučiai, padedami grupės draugų Ąžuolo ir Jono mamytės Eglės, iš bičių vaško pasigamino žaisliukų eglutei puošti!

 

 
Duona ant mūsų stalo

   Visą savaitę „Bitelių” grupę lankantys vaikai kalbėjosi apie duonelę, jos ilgą kelią iki mūsų stalo, klausėsi lietuvių liaudies patarlių, minė mįsles apie ją, tyrinėjo kvietinius ir ruginius grūdelius, lygino ir aiškinosi, kuo skiriasi ruginiai ir kvietiniai miltai. Ketvirtadienio rytą visi šios grupės ugdytiniai, pasirinkę saldžios ruginės duonos receptą, ją maišė ir kepė patys. „Gardi išėjo mūsų duonelė. Tik gaila, kad labai mažas kepaliukas” - kalbėjo vaikučiai, tačiau mažo kepaliuko užteko ir patiems paragauti, ir visiems užėjusiems pavaišinti!

 
Madų šou

   Veiklas savaitės tema „Apranga ir mada“ „Smalsiukų“ grupės vaikai baigė pramogėle skambiu pavadinimu „Madų šou". Ugdytiniai patys ar pasitarę su tėveliais, pasirinko rūbelius, batukus, žaislus, papuošalus, kitus aksesuarus, pasidabino įmantriomis šukuosenomis, ir visa tai demonstravo ant „podiumo“. Skambant ramiai muzikai vaikai pasakojo, kodėl, jų nuomone, tai yra madinga, klausėsi draugų pasakojimų, aptarinėjo įdomiausius pasirodymus, noriai pozavo fotografuojami ir įsišėlo tik tada, kai po grupę pasklido spalvoti balionai.

 
Vaikų dovana Ežiukui

   Šaltoką trečiadienio popietę ,,Pelėdžiukų" grupės vaikučius aplankė Ežiukas (auklėtoja Dalia Šimkienė) ir Kiškutis (auklėtoja Vida Bražiūnienė). Ežiukas labai liūdėjo, mat jam jau atėjo laikas miegoti žiemos miegą, o pati didžiausia šios vasaros svajonė - pamatyti vaivorykštę - taip ir neišsipildė. Kiškis pasiūlė vaikams bent kiek pradžiuginti Ežiuką ir išaplikuoti vaivorykštę iš spalvingų rudeninių lapų, juk jų tiek daug turi. Visi smagiai kibo į darbą, ir tuoj pat grupėje sumirgo graži lapų vaivorykštė! Ežiukas labai apsidžiaugė, vaikams padėkojo ir pakvietė juos linksmai pažaisti... Atsisveikindami su Ežiuku, vaikučiai jam lopšinę padainavo, ramaus žiemos miego palinkėjo, o Kiškis iki artimiausio miško palydėjo.

 
Priešmokyklinukai lankėsi Keramikos muziejuje

   Spalio 22 d. „Bitelių“ ir „Smalsiukų“ grupes lankantys priešmokyklinukai lankėsi Utenos rajono Leliūnų gyvenvietėje įkurtame Vytauto Valiušio Keramikos muziejuje. Vaikai apžiūrėjo gausybę jame eksponuojamų molio dirbinių, kuriuos surinko pats muziejaus įkūrėjas, molio dirbinių karaliumi tituluojamas Vytautas Valiušis, o žiūrėdami edukacinį filmą susipažino su keramikos dirbinių istorija.

   Grįždami atgal į Anykščius, mažieji keliautojai iš arčiau apžiūrėjo pakelėje esančius įspūdingo dydžio vėjo jėgainę bei Rubikių apžvalgos bokštą. Vaikai į darželį grįžo kupini įspūdžių.

 
Vaikų išvyka į Niūronis

   Spalio 21 d. rytą „Boružiukų“, „Pelėdžiukų“ ir „Pieštukų“ grupių vaikučiai, lydimi auklėtojų, didžiuliu autobusu vyko į Niūronyse įsikūrusį žirgyną „Vilartas“. Vaikučius sutiko ir visas žirgų paslaptis išpasakojo miela žirgyno šeimininkė Vilmantė. Vaikus ji supažindino su visais žirgyno gyventojais, papasakojo, kaip reikia jais rūpintis, ką jie mėgsta, kokie „aprėdai“ jiems reikalingi, aprodė, kokius apdovanojimus yra gavę žirgai ir jų šeimininkai. O vaikai į svečius atvyko ne tuščiomis, žirgams atvežė įvairiausių skanėstų – duonutės, obuolių, morkų -, kuriais patys vaišino žirgyno gyventojus. Paskui vaikai jodinėjo ant mažosios poniukės Mėtos bei smagaus Žemaituko ir netgi kaip tikri princai ar princesės važinėjosi gražia karieta.

 
Kūrybinis projektas „Moliūgo svajonė“

   Mes visi mėgstame pasvajoti. Pasirodo, kad svajonės gimsta ne tik žmogiškose, bet ir moliūgiškose galvose!. Apie ką gali svajoti moliūgas? Į šį klausimą savo kūrybiniais darbais atsakė mažieji spinduliečiai: moliūgas svajoja kartu su darželio vaikais švęsti savo gimtadienį ir dėl to pasidabino visomis vaivorykštės spalvomis, dar svajoja pavirsti ežiuku, linksmu žmogeliuku arba raudonskruosčiu obuoliuku.

   Visomis moliūgų svajonėmis galite pasigrožėti darželio pastogėje įsikūrusioje vaikų kūrybinių darbų parodoje.

 
Projektas ,,Kopūstas - daržo ponaitis".

   ,,Pelėdžiukų" grupės ugdytiniai, jų tėveliai ir auklėtojos Dalia Šimkienė ir Vida Bražiūnienė įgyvendino projektą ,,Kopūstas - daržo ponaitis". Kopūstus vaikučiai darže augino patys: sodino, laistė, ravėjo.. O užauginę į grupę parsinešė, čia juos matavo, lygino, juos apdainuojančias daineles dainavo, žaidimus žaidė, net knygą ,,Kopūstėlis šimtalapis" išleido! Dar vaikai gamino ir valgė kopūstų salotas, juk jose tiek daug vitaminų. Smagiausia visgi vaikams buvo kartu su tėveliais iš kopūstų kurti kūrybinius darbus, kurie džiugina visą darželio bendruomenę.

   Šis projektas - vienas iš visuomenės sveikatos rėmimo programos projekto ,,Keliaujame sveikatos takeliu" priemonių.

 
Sveikatingumo šventė „Rudenėlio ratai darda...“

   Spalio 7 d. rytą pro lietaus debesis išlindusi saulutė išdžiovino balutes ir darželio vaikučius sukvietė į sveikatingumo šventę „Rudenėlio ratai darda...“

   Šventės dalyvius į linksmą pamokančią istoriją įtraukė darbštuolis Ežiukas (meninio ugdymo mokytoja Virginija Gindrėnienė) ir gerasis Vilkas (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Tatjana Jatkūnienė). Vilkas sakė manąs, kad užauginti daržo gėrybes vieni juokai, tačiau Ežiukas kartu su vaikais išmokė neišmanėlį daržininkystės paslapčių ir papasakojo, kodėl sveika valgyti daržoves.

 
Su mokytojo diena!

   Kiekvieną rudenį pageltusiais lapais nubarstytu takeliu ateina Mokytojų diena. Kažkur širdies kertelėje kutena džiugesys, - ir mes turime profesinę šventę! – sumišęs su gerais norais ir ateinančių dienų planais.

   Ar išliksime mokytojais tame karštligiškai besikeičiančiame gyvenime? Ne vien tarp smėlynų plyti dykuma, - kartais privalai įveikti dykumą savyje. Tačiau kiekvienas riksmas turi tylą, veiksmas – atoveiksmį, ėjimas – grįžimą, pradžia – pabaigą. Taip ir mūsų nelengvas darbas atneš vaisių, jei sutelksim visas pastangas, visą savo protą... Žinoma, jei mes – Mokytojai.

   Prasmingo darbo, minčių polėkio, gražių idėjų ir vilties, mieli pedagogai!

 
Skanios ir sveikos sultys

   Visą savaitę „Bitelių“ grupės vaikai kalbėjo apie daržoves ir vaisius, jų naudą žmogaus sveikatai, o ketvirtadienio rytą iš įvairių vaisių ir daržovių spaudė skanias ir labai sveikas sultis.

 
Obuoliuko ir morkytės draugystė

   Saulėtą spalio 2 dienos rytą „Pieštukų“ grupės vaikučiai į darželį skubėjo lydimi mamų, nešini pintinėlėmis vaisių ir daržovių. Mažieji kartu su mamytėmis vykdė projektą „Obuoliuko ir morkytės draugystė". Vaikučiai noriai talkino mamytėms: plovė obuolius, skuto morkas, dėjo į sulčiaspaudę ir stebėjo kaip gaminamos sultys. O kokios jos skanios ir sveikos pasirodė beesančios.

 
"Smalsiukai" lankėsi policijos komisariate

   „Smalsiukai“ - jau priešmokyklinukai. Šiais mokslo metais jiems teks tiek daug visko sužinoti ir išmokti, kad taptų savarankiškais ir atsakingais pirmokais.

   Norėdamos, kad vaikai geriau įsimintų saugaus eismo taisykles, priešmokyklinio ugdymo pedagogės Angelė Kraponienė ir Vida Bražiūnienė su būriu ugdytinių saulėtą rugsėjo 23-sios rytą svečiavosi Anykščių policijos komisariate. Čia visus pasitiko policijoje dirbanti Matuko mama Aušra, pareigūnai Rūta, Rimvydas ir ... Amsis.

 
Kūrybinių darbų paroda "Rudenėlio turtai"

   „Boružiukų“ grupės vaikai visus vaikučius ir jų tėvelius kviečia į kūrybinių darbų parodą „Rudenėlio turtai“, kur galėsite pasigėrėti samanų paklotėje „išdygusiais“ grybais ir po jais besislepiančiais vabalėliais bei kirmėlytėmis, pabūvoti stebuklingame sode ar pasigrožėti nutapytais rudens peizažais.

 
Edukacinės valandėlės „Arbatos paslaptys“

  Dar pavasarį vaikai kartu su auklėtojomis įrengė vaistinių augalų darželį, jame prisodino įvairiausių žolelių: medetkų, čiobrelių, mėtų, šaltmėčių... Per vasarėlę jos užaugo, sužaliavo, sužydėjo, o rugsėjis - tinkamiausias laikas jų derliumi pasidžiaugti! Neformaliojo ugdymo mokytoja Vaida Zlatkutė darželio vaikams organizavo edukacinių valandėlių ciklą „Arbatos paslaptys“. Ji vaikučius sukvietė prie darželio, papasakojo daugybę įdomybių ir paslapčių apie jame augančias žoleles.

 
Sportinė pramoga „Lenktyniaujam ir draugaujam!“

   Kai saulutė dangum ridinėjas, vaikams maga kuo greičiau bėgti į kiemą, pievą ar mišką. Tad saulėtą ir vasariškai šiltą rugsėjo 17 d. rytą „Boružiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai linksmi keliavo į Anykščių šilelį. Pamiškėje prisirinko kankorėžių, sausų medžio šakelių, lapų ir tikrų tikriausių grybų! Nešini pilnais kibirėliais ir krepšeliais miško gėrybių, visi pramogautojai susirinko Šventosios pakrantėje.

 
Paminėta Pasaulinė pirmosios pagalbos diena

   Rugsėjo 12 d. – Pasaulinė pirmosios pagalbos diena. Ta proga rugsėjo 10 d. priešmokyklinių „Bitelių“ ir „Smalsiukų“ grupių vaikus aplankė jaunieji Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos komiteto nariai, moksleiviai Vaidas, Skaistė ir Eglė. Svečiai vaikams papasakojo, kas yra Raudonasis kryžius, mokė vaikus elgtis užspringus, susižeidus, skęstant, kilus gaisrui, aiškino, kaip galima išvengti nelaimių, o joms ištikus skambinti telefonu 112. Vaikai ne tik klausėsi vyresniųjų pamokymų, bet ir dalijosi savo patyrimais bei išgyvenimais apie draugus ar artimuosius ištikusias nelaimes.

 
Su Rugsėjo 1-ąja!
Pasibeldė į langą
Rudenėlio daina.
Atkeliavo darželin
Vėl rugsėjo pirma!
Šypsos saulė nuo ryto.
Kiek akelių šviesių!
Lapų šventei prikrito
Ranką draugui tiesiu!
 
Su rugsėjo 1 - ąja!
 
 
Sveikatinančios veiklos gamtoje

Laikas, kurį vaikai praleidžia gamtoje, yra labai vertingas: gamta sudaro galimybę vaikų fizinėms galioms plėtotis, yra geros sveikatos puoselėtoja, nes čia vaikai ilsisi, žaidžia bendrauja; gamta – priemonė vaikų dvasingumui ugdyti, svarbu, kad vaikas išgirstų jos kalbą, garsus, muziką, matytų jos grožį; gamta – neišsenkantis šaltinis, iš kurio vaikas semiasi įkvėpimo kūrybinei veiklai, idėjų žaidimams, saviraiškai; gamta – priemonė pažinti pasauliui, kuriame vaikai pamato, kaip ji svarbi žmogui ir kaip ją reikia pažinti ir saugoti.

 
Vaikai dalyvavo Bitininkų šventėje

   Birželio 21-osios rytmetį ,,Pelėdžiukų" grupės vaikučiai, jų tėveliai, mamytės, auklėtoja Dalia Šimkienė ir meninio ugdymo mokytoja Virginija Gindrėnienė rinkosi Bitininkų skverelyje, kur vyko kasmetinė rajoninė Bitininkų šventė. Auklėtoja Dalia pasveikino bičiuolius su švente ir palinkėjo kaitrios saulės, darbščių bitelių ir daug gintarinio medučio, o vaikai susirinkusiems dovanojo nuotaikingas daineles, linksmus eilėraštukus, pačių padarytas biteles. Bičių produktų parduotuvei ,,Austėja" vaikai padovanojo pačių sukurtą spalvingą plakatą, o bičiuoliai, atsidėkodami vaikučiams, įteikė ,,meškučius", sklidinus šiųmetinio medaus.

 
Priešmokyklinukai šventė išleistuves

   Paskutinėmis gegužės dienomis "Bitelių" grupę lankantys priešmokyklinukai šventėį išleistuves: ketvirtadienį su jais atsisveikino visi darželį lankantys vaikučiai ir linksmasis Spindulėlis (auklėtoja A. Užtupienė), sukvietęs visus į  pramogą darželio kieme, o penktadienį menų salėje paskutinį kartą deklamavo eiles, šoko ir dainavo gausiam būriui juos į išleistuvių šventę atlydėjusių mamų ir tėčių bei savo auklėtojoms.  Lopšelio-darželio direktorė vaikams įteikė priešmokyklinio ugdymo programos baigimo pažymėjimus, auklėtojos - atminimo dovanėles, Turiningai praleidę dieną darželyje, trumpam užsukę namo, saulei leidžiantis su šeimų nariais vėl rinkosi savo grupėje. Čia jų laukė nuotykių kupinas vakaras ir, tikimės, įsimintina išleistuvių naktis.

   Sutemus, kai pro lango stiklą atkaklai mojuodami savo gležnais sparneliais prašėsi įleidžami į vidų naktiniai drugiai, darželio koridoriais dar vis linksmai ir skardžiai tebeskambėjo nuoširdus vaikų juokas...

   Tikimės, kad Jūsų, vaikai, prisiminimuose gyvens daug darželyje patirtų smagių akimirkų. Ir būkite atkaklūs naujame kelyje!!! 

 
Lenktyniavo su vėju

   ,,Pelėdžiukų" grupės vaikai labai aktyvūs, tad darželio kieme mėgsta žaisti, bėgioti, sportuoti. Gegužės 27- osios rytmetį jie nutarė palenktyniauti su vėju! Sudėtingiausia užduotis vaikams buvo surasti tą vėją... O rado įį po krūmu miegantį... Pažadino vaikai Vėją Pūtėją, ir visi drauge bėgiojo, lenktyniavo, dūko, šėlo, kol iš didžiulio „debesies“ prapliupo ledinukų lietus.

   Ši pramoga - viena iš sporto veiklos programos projekto ,,Sportuokime drauge" priemonių.

 
Pramoga ,,Skriskit, lėktuvėliai, į Sveikatos šalį"

   Saulėtą ir šiltą gegužės 27 dienos rytą ,,Pieštukų" grupės vaikučiai su auklėtojomis Lina ir Raimonda skubėjo prie Šventosios upės. Čia vyko linksma, nuotaikinga pramoga ,,Skriskit, lėktuvėliai, į Sveikatos šalį". Gamtoje visi smagiai leido laiką, kartu žaidė judriuosius žaidimus ,,Spalvoti lėktuvėliai", ,,Lėktuvų lenktynės". Po žaidimų žalioje pievelėje vaikučių laukė kiškučio paliktos dovanėlės. Pasidžiaugę jomis, pramogautojai patraukė prie upės, ten leido svajonių lėktuvėlius.

   Ši pramoga- tai viena iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto ,,Mes žengiame sveikatos takeliu" priemonių.

 
Gamtotyrinis projektas „Pievos gyventojai“

  Pastarąsias dvi savaites „Boružiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikučiai įgyvendino gamtotyrinį projektą „Pievos gyventojai“. Vaikai darželio kiemo, pamiškės, Šventosios upės pakrantės pievelėse stebėjo ir tyrinėjo paslaptingus ir įdomius jų gyventojus: skruzdes, boružėles, biteles, vorus, sraiges, varles ir kt. Vaikai domėjosi jų kūno sandara, kuo maitinasi, kuo naudingi gamtai ir mokėsi su jais atsargiai elgtis, rūpintis, saugoti, o savo potyrius perteikė įvairiomis meno priemonėmis bei fiksavo fotografijose.O štai penktadienį „Pelėdžiukų“ ir „Boružiukų“ grupių vaikučiai susitiko smagioje sporto pramogėlėje „Vabaliukų nuotykiai Rūgštynių pievelėje“. Darželio kieme augančių medžių paunkmėje vaikai atliko smagias užduotis: aukštai keldami kojas keliavo per „kurmių kalnelius“, vinguriavo „kirmėlytės“ takeliu, nuo lietaus slėpėsi po „gėlių žiedeliais“, šokinėjo per „balutes“, audė „voro staltiesėles“, lenktyniavo, kas greičiau pastatys „skruzdėlyną“ Po linksmų užduočių gaivinosi tyru vandenėliu bei džiaugėsi ant rankučių „nutūpusiomis“ stebuklingomis šypsenėlėmis.  

  

 
"Smalsiukų" šeimyna šventė šeimos šventę

   Gegužės 21-osios dienos pavakarę darželio menų salėje susirinko gausi „Smalsiukų" šeimyna: vaikai. jų tėveliai, auklėtojos. Vaikai skyrė savo tėveliams skambias daineles, smagius šokius, linksmas pasakėles ir šiltus eilėraštukų posmelius. Tėvelius džiugino ir vaikų sukurtos dovanėlės, o vaikučius - artimųjų šypsenos ir paruoštos vaišės.

 
"Pelėdžiukų" grupės bendruomenė šventė Šeimos dieną

   Gegužės 13 d. pavakarę į darželio Menų salę rinkosi "Boružiukų" grupę lankančių vaikučių šeimų nariai, vaikučių ir juos ugdančių auklėtojų Vidos Bražiūnienės ir Dalios Šimkienės pakviesti į gražią Šeimos šventę. Nuotaikingame sveikinimo koncerte "atsidūrę" mamos, tėčiai, sesės, broliai ir seneliai nuoširdžiai šypsojosi ir džiaugėsi mielomis vaikų  pagamintomis dovanėlėmis.

 
Pirmasis Lukrecijos koncertas

   Lietingą pirmadienio popietę „Boružiukų“ grupės vaikučius į savo pirmąjį koncertą pakvietė Lukrecija Valaitytė, prieš trejus metus pati lankiusi mūsų darželio „Boružiukų“ grupę. Mažieji žiūrovai jaunajai pianistei negailėjo aplodismentų,  atsidėkodami už nuotaikingą koncertą, padainavo dainelę „Skruzdėlytė“ ir padovanojo „stebuklingą“ kamuoliuką rankutėms mankštinti.

 

 

 
Dalyvavome lopšelių-darželių "Spindulėlis" susitikime

   Gegužės 9 d. mūsų darželio pedagogų delegacija dalyvavo jau tradiciniu tapusiame lopšelių-darželių "Spindulėlis" susitikime, vykusiame Šiaulių rajono Kairių lopšelyje-darželyje "Spindulėlis". Susitikime dalyvavo visų keturių Lietuvoje esančių lopšelių- darželių "Spindulėlis" - Vilniaus, Kauno, Anykščių ir Šiaulių rajono Kairių -  atstovai, per septynerius glaudaus bendradarbiavimo metus tapę ne tik puikiais kolegomis, bet ir nuoširdžiais draugais. Susitikimo metu aptarti sėkmingai įgyvendinti projektai, pasirašyta keturšalė tolesnio bendradarbiavimo sutartis, aplankyti Naisiai ir Kryžių kalnas.

 
Šventė „Mamyte, aš tave myliu“

   Gegužės 7 d., trečiadienį „Boružiukų“ grupės vaikučiai pasveikino savo mamytes, dovanodami joms skambias daineles, nuoširdžius eilėraštukus, pačių rankelėmis nutapytus mylimų mamyčių portretus bei šiltus apkabinimus.

 
Lopšelyje-darželyje paminėta pasaulinė rankų higienos diena

   Gegužės 5 - оji visame pasaulyje minima rankų higienos diena. Jos šūkis – „Plauk rankas – saugok gyvybes!“. Ta proga mūsų lopšelyje–darželyje svečiavosi Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės Danutė ir Edita. Jos mūsų ugdytiniams papasakojo apie rankų higienos svarbą, priminė rankų higienos taisykles, supažindino su paslaptingais, tačiau pavojingais vaikų organizmams mikrobais – virusais, bakterijomis ir grybeliais. Vaikai atliko žinių patikrinimo testą „Kas gerai, kas blogai“, o su UV spindulių lempa apžiūrėję savo rankutes, patys įsitikino viešnių pasakojimu, kad plauti jas tol, kol tampa visiškai švarios, tenka labai ilgai ir kruopščiai! Viešnios vaikams padovanojo po lankstinuką „Plauk rankas – saugok save ir kitus“, švaros simbolį – muilą, bei palinkėjo būti švariais ir sveikais.

 
Sveikiname su Motinos diena!

          Mama -  tai mūsų šaknys, kurios mums duoda stiprybės...          

          Mama -  tai mūsų vertybės, kurias mes įgyjame augdami...

   Mielos mamos, močiutės, jumyse telpa daugybė meilės, kantrybės, gerumo, atlaidumo ir išminties, kuriomis apglėbiate savo vaikus ir anūkus. Tegul kiekviena Jūsų diena būna kupina jų meilės ir dėmesingumo... Te niekada Jūsų veiduose neišblėsta šypsenos... Tegul lydi Jus puiki sveikata... Tegul Jūsų vaikai ir anūkai būna laimingi...

          Su Motinos diena, mielosios!!!

 
"Pieštukų" grupės vaikučiai pasveikino savo mamytes

  Balandžio 30 dieną „Pieštukų" grupės vaikučiai pakvietė savo brangias mamytes ir močiutes į gražiausią mylimoms mamoms skirtą pavasario šventę „Tau, mamyte, visos gėlės". Vaikučiai mamytėms deklamavo eilėraštukus, dainavo ir šoko, o dovanų kiekvienai įteikė po nuostabią, spalvotais žiedeliais pražydusią skrybėlaitę.

 
Popietė bibliotekoje „Tau margutis - man margutis!“

    Balandžio 23 dienos popietę „Smalsiukų“ grupės vaikai dalyvavo Anykščių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojų surengtoje etnografinėje popietėje „Tau margutis – man margutis“.

    Bibliotekos darbuotojos, persirengusios Velyke ir Knygelėmis, kvietė vaikus prie paminklo vyskupui A. Baranauskui. Čia jos kalbėjosi su vaikais apie šv. Velykų ir Jurginių papročius. Mūsų ugdytinė Kamėja padeklamavo E. Puišytės eilėraštį „Velykė“. Vaikai atsineštus margučius sudėjo ant pievelės, jais pasigėrėjo, tada ėmė ridinėti. Po smagaus margučių ridinėjimo vaikai skaičiavo laimėtus margučius, o Velykė skelbė nugalėtojus. Velykė su savo draugėmis Knygelėmis vaikus pakvietė žaisti linksmus judrius žaidimus „Vaisių mišrainė“, „Nykštukai ir pilys“, „Adata ir siūlas“. Po linksmybių Velykė vaikams padovanojo pilną krepšį saldainių. Sugrįžę į darželį vaikai visiems skelbė džiugią žinią: „šiandien buvo labai smagi diena!“.

 
Velykinė popietė

   Lietingą balandžio 22 dienos rytą „Boružiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikams nebuvo liūdna, mat juos aplankė Velykų Bobutė (auklėtoja Vida Bražiūnienė) ir Ežiukas (auklėtoja Raimonda Varnaitė). Vienas per kitą vaikai viešnioms pasakojo, kaip šventė Velykas, deklamavo nuotaikingus eilėraštukus, minė mįsles. Velykų Bobutė vaikams papasakojo istoriją, kaip eidama mišku pas juos į svečius krepšelyje nešėsi margučius, o šiam staiga prakiurus, visi margučiai iškrito. Bet smalsuolis Ežiukas juos surado, visus surinko ir vaikams atnešė. Ežiukas ne tik visus apdalino margučiais, bet ir pasekė lietuvių liaudies sakmę „Kodėl žmonės dažo kiaušinius“.

 
Mūsų darželyje organizuota gerosios patirties sklaidos diena

    Balandžio 11 d, penktadienį, inicijuota mūsų darželyje dirbančių pedagogų, vyko Anykščių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų gerosios patirties sklaidos diena „Vaikų sveikatinimo idėjos ir jų įgyvendinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje“. Šiame renginyje rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai įvairiomis priemonėmis – atviromis veiklomis, pranešimais, stendiniais pranešimais, paroda – pristatė vaikų sveikatinimo patirtį.

   Visi pedagogai, pristatydami savo patirtį, skelbė pagrindinę šio renginio idėją, pagrįstą žymaus ukrainiečių pedagogo ir rašytojo V. Suchomlinskio žodžiais: „Vaiko sveikata – neįkainojamas lobis, didžiausia ugdymo vertybė, kurią privalu saugoti ir branginti kiekvienam iš mūsų...“

 

 
Pasigėrėkime vaikų kūrybiniais darbeliais!

   Šią savaitę mūsų lopšelis – darželis pasipuošė net dviem kūrybinių darbelių parodomis.

   Kūrybinių darbų ekspozicijoje „Mes kuriame iš antrinių žaliavų“ akis vilioja spalvingi namai, žydinčios gėlės, ropojantys vabalėliai, medžiuose čiulbantys paukščiai ir netgi jūroje plaukiojančios medūzos. Ir visa tai vaikai sukūrė iš antrinių žaliavų: kartoninių dėžių, laikraščių, popieriaus ritinėlių, plastikinių butelių, kiaušinių dėklų ir kitokių nereikalingų buitinių atliekų.

   Vaikų dailės darbelių paroda „Pažiūrėkite, vaikeliai – šypsosi linksmai saulelė...“ alsuoja pavasario džiaugsmu ir pakilia nuotaika. Vaikai įvairiomis dailės priemonėmis perteikė atbundančios gamtos grožį: besprogstančius karklo katinėlius, pražystančias pavasario gėles, žaliuojančius laukus ir miškus, iš šiltųjų kraštų parskrendančius paukštelius.

   Kviečiame pasigėrėti ir pasidžiaugti nuostabiais vaikų darbeliais.

 
Edukacinės valandėlės „Vanduo – sveikatos šaltinis“

   Šiandien neformaliojo ugdymo pedagogė Vaida Zlatkutė visų lopšelio-darželio grupių vaikučiams organizavo edukacines valandėles „Vanduo – sveikatos šaltinis“. Vaikai sužinojo, jog vandenį būtina gerti tam, kad būtų sveiki, stiprūs, vikrūs, žvalūs ir linksmi. Pasirodo, vaikutis per parą turi išgerti net 8 stiklinėles vandens! Prieš skanaudami vandenį, vaikai kartojo stebuklingus žodelius: „vandenėlis u-ta -ta – vandenėlis sveikata!“. Vaikai ragavo vandens iš vandens čiaupo ir iš šaltinio, jį lygino. Visi vienbalsiai nutarė: šaltinio vanduo skanesnis, gaivesnis ir, žinoma, sveikesnis. Vaikams buvo įdomu ne tik klausytis Vaidos skaitomos knygelės „Pasaka apie lietutį“, pasakojimų apie vandens svarbą gamtai ir žmogui, bet ir groti „lietaus lazdelėmis“.

   Šios edukacinės valandėlės - tai tęstinė lopšelio-darželio bendruomenės, dalyvaujančios projekte "Sveikatiada", veikla.

 
Projektas „Mokausi saugoti savo žaliąją Žemę“

   Kovo 17-21 dienomis lopšelio–darželio bendruomenė įgyvendino projektą „Mokausi saugoti savo žaliąją Žemę“, skirtą Žemės dienai paminėti. Dalyvaudami šio projekto veiklose, vaikai sužinojo apie atliekų rūšiavimo naudą gamtai ir žmogui, sužinojo, kaip rūšiuojamos atliekos, mokėsi tausoti ir puoselėti aplinką.

  Tą savaitę kiekvienoje grupėje įsikūrė trys „stebuklingos“ dėžės, kurių kiekviena mėgsta „valgyti“ ne bet ką. Įdomu - ką? Štai mėlynai apsirėdžiusi dėžė – su užrašu „Popierius“ itin mėgsta laikraščius, žurnalus, rašomąjį popierių, vokus, skrajutes, žaliai pasipuošusi dėžė su užrašu „Stiklas“ – stiklainius, stiklinius butelius, nereikalingus stiklo indus, stiklo duženas, geltonai dėžei su užrašu „Plastikas“ labai patinka plastikiniai buteliai, polietileno maišeliai ir plėvelė, konservų dėžutės, skardinės nuo gėrimų ir kt.

 
Šventė „Skambėk, dainele, gimtajai šalelei!“

   Saulėtą kovo 10 d. rytą lopšelio-darželio vaikučiai sugužėjo į menų salę, kurioje vyko šventė „Skambėk, dainele, gimtajai šalelei“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Vaikai skambias daineles, kanklių muzikos garsus, nuoširdžius eilėraštukus, smagius šokius ir ratelius dovanojo savo gimtajai šalelei Lietuvai. Po šventinio koncerto vaikučiai darželio kieme „prisodino“ Lietuvos vėliavos spalvų tulpių.

   Šventę organizavo meninio ugdymo mokytoja Virginija Gindrėnienė.

 
Stebuklingas „Sapnų medis“

   Jau antrus metus „Smalsiukų“ grupėje vykdomas projektas „Skaitanti mama“. Šios grupės vaikų šeimų nariai kviečiami dalyvauti ugdomojoje veikoje, siūlyti veiklą grupės vaikams ir kartu įgyvendinti sumanytas idėjas.

   Kovo 6–osios rytą vaikai nustebo radę rūbinėlėje staigmeną. „Kas tai? Gal stulpas? Medis? O gal skulptūra?“ – spėliojo visi.

   Visos abejonės išsisklaidė atėjus Justino mamai ir pasiūlius kurti „Sapnų medį“. Vaikai piešė savo svajonių sapnus, kartu su Justino mama juos tvirtino prie „Sapnų medžio“ šakų ir garsiai mąstė, kaip susapnuoti savo svajonių sapną. Po pietų miegelio beveik visi vaikai džiaugėsi susapnavę išsvajotą sapną. Pasirodo – tai įmanoma! Tik reikia smagiai leisti laiką darželyje ir po sočių pietų noriai eiti pailsėti.

 
Kaziuko mugė

     Rankdarbiai ir kepiniai,

     Drožiniai ir piešiniai!

     Pinigėlių atsineškit -

     Pirkinius vežimais vešit!

   Toks skelbimas kovo 5 d. kvietė „Smalsiukų“ grupės vaikų tėvelius į Kaziuko mugę.

 
„SPINDULĖLIUI“ - 28

   Vasario 26 d. rytą vaikučiai į darželį skubėjo apsiavę guminiais batukais ir nešini margaspalviais skėčiais ne dėl to, kad lijo, o todėl, kad Spindulėlis visus pakvietė į savo gimtadienį. Jau tradicine kasmetine bendruomenės švente tapęs lopšelio-darželio „Spindulėlis“ gimtadienis paprastai būdavo švenčiamas už lango boluojant pusnims ir šalčiui žnaibant skruostukus, o šįmet pati gamta „padiktavo“, kaip šiais laikais madinga, Spindulėlio gimtadienio aprangos kodą: guminiai batukai ir skėtis!

 
Kviečiame Jus skirti savo 2 % gyventojų pajamų mokesčio mūsų darželiui

   Dėkojame už paramą mūsų lopšeliui–darželiui, kurią Jūs suteikėte praėjusiais metais pervesdami 2% gyventojų pajamų mokesčio sumos. Su išsamia ataskaita apie panaudotas lėšas galite susipažinti kiekvienos grupės stende.

   Labai tikime Jūsų gerumu bei supratingumu ir prašome 2013 metų 2 procentus pajamų mokesčio vėl padovanoti mūsų įstaigai. Tad labai kviečiame iki š.m. gegužės 1 dienos skirti 2 procentų paramą mūsų „Spindulėliui“.

   Paramą galite pervesti, užpildę Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos prašymo formą – FR0512 02 versija:

 
Kūrybinis projektas „Paukščių pulkelis“

„Smalsiukų“ grupės vaikai su auklėtojomis lopšelio – darželio bendruomenę pradžiugino kūrybinių darbų paroda „Paukščių pulkelis“. Į darželį „atskrido“ ne vienas, o daugybė visokių paukščių pulkelių: štai ant kaminų nutūpusios į šalis dairosi smalsiosios varnelės, dusliai ūkauja išmintingosios pelėdėlės, linksmai čirpauja sniegenos ir zylės. O kur dar gandrai, gulbės, žvirbliai ir kiti sparnuočiai! Šalia „Smalsiukų“ grupės paukščių sau vietą susirado „Pelėdžiukų“ grupės vaikučių rankelėmis sukurtos gražuolės gulbės, „Pieštukų“-  linksmosios zylutės ir sniegenos, „Boružiukų“ – pelėdų šeimynėlė. Tikras paukščių rojus!

 Kviečiame visus pasigėrėti margaspalviais paukščių būriais.

 
Vaikų dailės darbų paroda „Ir atkeliavo viešnia - šalta balta žiema!“

   Įstaigos bendruomenė šiuo metu džiaugiasi dar viena įvairiomis technikomis atliktų vaikų dailės darbelių paroda „Ir atkeliavo viešnia - šalta balta žiema!“. Jaunieji „Pieštukų“, „Pelėdžiukų“ ir „Bitelių“ grupių dailininkai aliejine pastele, kreidelėmis, aplikacija ant juodo popieriaus savitai atskleidė žiemos vakaro ir nakties paslaptingumą, šviesos ir sniego spindėjimą, šalčio ir šerkšno žaismą... Tad visus kviečiame aplankyti šią parodą ir pasigėrėti paslaptingu žiemos grožiu.

 
Kūrybinis projektas „Stebuklingas Lego pasaulis“

   Lego konstruktoriai – vieni mėgiamiausių vaikų žaislų. Jie lavina smulkiąją motoriką, skatina vaizduotę ir kūrybingumą. Tad mūsų darželį lankančius vaikus ir jų šeimų narius pakvietėme įsijungti į kūrybinį projektą „Stebuklingas lego pasaulis“. Vaikai patys ar kartu su šeimų nariais iš lego kaladėlių kūrė gyvūnus, projektavo įmantriausius statinius, konstravo lėktuvus, traukinius, sniego mašinas ir visokius kitokius nematytus technikos stebuklus.

   Visus, norinčius pabūvoti „Stebuklingame Lego pasaulyje“, kviečiame aplankyti kūrybinių darbų ekspoziciją, įsikūrusią lopšelio-darželio antrojo aukšto koridoriuose.

 

 
Projektas „Mankštinuosi su draugu“

   Kad mankšta yra būtinybė, sveikatos šaltinis ir džiaugsmas, žino visi mūsų lopšelį–darželį lankantys vaikai. Jie taip pat žino, kad mankštintis su draugu – tikras smagumėlis! Tad sausio 15 d. rytmetį neformaliojo ugdymo pedagogė Neringa Pavilanskienė visus vaikučius ir juos ugdančius pedagogus sukvietė į smagią mankštą „Mankštinuosi su draugu“.

   Ši mankšta - tai tęstinė lopšelio-darželio bendruomenės, dalyvaujančios respublikiniame sveikatinimo projekto „Sveikatiada“, veikla.

 
Sausio 13–oji – Laisvės gynėjų diena

   Sausio 13–ąją – Laisvės gynėjų dieną - lopšelio – darželio bendruomenė prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. 8.00 val. ryto visuose darželio languose dešimčiai minučių užgeso šviesos ir nušvito atminties žvakutės – gyvybės, šviesos, atminties ir vilties simbolis.

   „Sausio 13-osios rytą visoje Lietuvoje uždegamų žvakių šviesa pažadina atmintį ir sutelkia mus. Kol atmintis bus gyva, mes būsime nepriklausomi ir turėsime savo valstybę. Tegul Laisvės gynėjų drąsa suteikia mums kuo daugiau stiprybės ir tikėjimo. Mylėkime Lietuvą ir patys kurkime jos ateitį. Tai - įpareigojimas kiekvienai kartai", - sakė D.Grybauskaitė. 
Vaikai dalyvavo konkurse „Dainų dainelė“

   Mūsų darželio ugdytiniai Aistė Karčemarskaitė, Noja Leitaitė, Rusnė Motiejūnaitė, Solveiga Jakniūnaitė, Kotryna Laskauskaitė, Gabija Ramelytė, Kamėja Matuliauskaitė, Ainoras Vogulis ir Kajus Vaitiekūnas savo gražiais balseliais kasdien džiugina savo tėvelius, draugus, auklėtojas, o 2014 m. sausio 10 d. jaunieji dainorėliai dalyvavo Anykščių rajono vaikų ir mokinių konkurse ,,Dainų dainelė“. Vaikų ansamblis atliko nuotaikingas daineles „Mažas namelis“ (muz. R. Bočkienės, žodž. E. Šulinskienės), „Cibė“ (muz. E. Tolvaišienės, žodž. K. Jakubėno), „Jorė žemę atrakino“ (muz. ir žodž. E. Tolvaišienės). Juos konkursui parengė lopšelio-darželio meninio ugdymo mokytoja Virginija Gindrėnienė.

   Sveikiname mūsų darželio šauniuosius dainorėlius, jais džiaugiamės ir didžiuojamės, o ateityje visiems linkime draugauti su muzika.

 
Atsisveikinome su eglute

    Šiandien vaikučių, dideliu būriu į darželį sugužėjusių po atostogų, laukė džiugi staigmena – jau tradicine tapusi šventė „Eglute, iki pasimatymo“. Su salėje per visą kalėdinį laikotarpį įsikūrusia žėrinčia žaliaskare vaikai atsisveikino linksmai (mat visi puikiai žinojo, kad su ja vėl susitiks per kitas Kalėdas): su džiaugsmu prisiminė taip greit prabėgusių švenčių akimirkas, jomis dalijosi su Pelyte (auklėtoja Lina Šinkūniene) ir Kiškiu (auklėtoja Irena Juodviršiene) bei visais darželio vaikais, o paskui kaip per tikrų tikriausias Kalėdas gavo didžiulį, raudoną maišą dovanų – oranžinių, kvapnių, vaikų labai mėgstamų apelsinų.

   Jau peržengėme Naujųjų metų slenkstį. Iš naujo skaičiuosime dienas iki Šv. Velykų, kitų švenčių... O kai metų ratas apsisuks, vėl dairysimės Kalėdų žvaigždės spindėjimo... Taigi bepraeinančioms šventėms sakome „iki pasimatymo“, o visiems mūsų bendruomenės nariams linkime džiaugsmingo buvimo drauge ir 2014 metais.  

 
Paroda „Kalėdinė puokštė“

   Į duris besibeldžiant pačiai jaukiausiai šventei šv. Kalėdoms, vieni kitiems dovanojame šypsenas, pačius nuoširdžiausius žodžius ir gražiausius darbelius.

   Švenčių išvakarėse mūsų lopšelis-darželis pasipuošė gražia paroda „Kalėdinė puokštė“. Tėvelių kartu su vaikučiais ir pedagogių išmoningai sukurtos džiaugsmingos kalėdinės kompozicijos, advento vainikai, floristinės eglutės suteikė mūsų darželiui jaukumo, šventinės nuotaikos ir ypač pradžiugino mūsų mažuosius vaikučius.

   Ačiū visiems, padėjusiems kurti kalėdinę nuotaiką mūsų darželyje.

 
Lopšinių popietė „Sapnelis mano delne“

   Lopšinės - vienas iš svarbių būdų bendrauti su vaiku, rodyti jam dėmesį, meilę, kurti šiltą ir jaukią nuotaiką.

   Prasidėjus Adventui, tamsai apgaubus žemę, „Pelėdžiukų“ grupės auklėtojos savo ugdytiniams organizavo lopšinių popietę. Vaikai, dažnai klausydamiesi lopšinių, ir patys jų jau išmoko: prie krūtinės glausdami savo mylimus žaisliukus, juos sūpavo ir dainavo lopšines „A-a-a pupą...“, „Vaikeli, zuikeli“, „Žvaigždelė“. „Užmigdytus“ žaisliukus tyliai nešė ir guldė į savo loveles. Vėliau vaikai žvakių šviesoje klausėsi Nakties fėjos (meninio ugdymo vadovės Virginijos Gindrėnienės) dainuojamų lopšinių, kartu su Miego (auklėtoja Vida Bražiūniene) ir Sapnų (auklėtoja Dalia Šimkiene) fėjomis žaidė lietuvių liaudies žaidimą „Priegalvėlis“. O popietė baigėsi saldžiu Nakties fėjos siurprizu.

 
Kūrybinis projektas „Rudeninis atvirukas“

   Šią savaitę mūsų darželio erdvės pasipuošė kūrybinio projekto „Rudeninis atvirukas“ metu gimusiais nuostabiais gamtos ir žmogaus kūrybos dermės kūriniais: „Pieštukų“ grupės vaikučiai kartu su tėveliais gamino atvirukus ir juos puošė kompozicijomis iš lapų. Atvirukuose medžių lapai pavirto lietučiu, gėlių žiedeliais, plaštakėlėmis, paukšteliais bei kitokiomis grožybėmis. Nuoširdūs ir šilti darbeliai kvieste kviečia nors akimirkai sustoti ir pasigėrėti gražiomis rudeniškomis spalvomis.

 
Sveikatingumo šventė „Rudens siurprizai mažiems ir dideliems“

   Spalio 9–osios rytą mūsų darželis ūžė nuo vaikučių klegesio, juoko ir džiaugsmingų šūkčiojimų, mat tądien vyko sveikatingumo šventė „Rudens siurprizai mažiems ir dideliems!“.

   Į kiemą sugužėjusius vaikučius pasitiko dvi linksmos Pelytės (auklėtoja Raimonda Varnaitė ir neformaliojo ugdymo pedagogė Neringa Pavilanskienė). Jos vaikus pakvietė į smagią mankštą su obuoliais. Antaniniai obuoliai šiuo metu labai rūgštūs, bet su jais mankštintis buvo tikras smagumėlis!

 
Projektas „Morka – daržo karalienė“

   „Pelėdžiukų“ grupės vaikai, padedami auklėtojų Dalios ir Vidos bei auklėtojų padėjėjos Jolitos, įgyvendino projektą „Morka – daržo karalienė“: susidomėję klausėsi eilėraštukų, pasakojimų ir pasakų apie morką, tyrinėjo morkos skonį ir kvapą, domėjosi gydomosiomis savybėmis, gamino morkų mišraines, spaudė sultis, patys jas ragavo ir draugus bei tėvelius vaišino. O savo dailės darbelius, sukurtus eilėraštukus apie šią daržo karalienę sudėjo į knygelę, kurią pristatė tėveliams.

 
Kūrybinis projektas „Rudenėlio stebuklai darželio kieme“

   Rodos, dar tik vakar kvatojo auksaplaukė vasara, o štai jau variu pasidabino medžių vainikai, raudonais karoliais pasipuošė šermukšniai ir putinai, o rudeninės kraitės pilnos sodo, daržo ir miško gėrybių. Rudenėlio grožis, jo subrandinti turtai kvieste kviečia jais gėrėtis ir kartu kurti stebuklus. Tad pirmąją spalio mėnesio savaitę lopšelio-darželio bendruomenė savo veiklą nutarė skirti rudeniui, jo subrandintam derliui, ir pakvietė visus dalyvauti kūrybiniame projekte „Rudenėlio stebuklai darželio kieme“.

 
Rudeninių skrybėlių kolekcija

   Spalio 5 - Tarptautinė mokytojų diena. Artėjančios šventės proga lopšelio–darželio pedagogai sukūrė Rudeninių skrybėlių kolekciją. Skrybėlės, padabintos margaspalviais žiedais, lapais, uogomis ir kitokiomis rudens grožybėmis ne tik papuošė darželio aplinką, bet pradžiugino ir mažuosius ugdytinius.  

 
Darželyje lankėsi svečiai

   Šiandien mūsų lopšelyje-darželyje lankėsi Anykščių rajono meras S. Obelevičius, mero pavaduotojas D. Krikštaponis, administracijos direktorius V. Juodelis, administracijos direktoriaus pavaduotojas V. Patumsis, Švietimo skyriaus vedėja V. Dičiūnaitė ir specialistės. Svečiai darželio kieme apžiūrėjo atnaujintas vaikų žaidimų aikšteles, o viduje - projekto "Anykščių vaikų lopšelio-darželio "Spindulėlis" modernizavimas" metu atnaujintas patalpas ir edukacines erdves.

  O mes, lopšelio-darželio bendruomenės nariai, turėjome puikią progą svečiams padėkoti už šiltus ir jaukius namučius, kurias nepaprastai džiaugiamės.

 
Su naujų mokslo metų pradžia!
          Gandrai ant savo sparnų jau išsinešė vasaros šilumą...
         Šalti rytai, kylančios saulės spinduliuose rasomis žėrinčios pievos
         Ir visur besidraikantys voratinkliai tyliai byloja - jau atkeliauja ruduo...
       Pasitikime jį, skelbiantį naujų mokslo metų pradžią, naujais sumanymais ir siekiais ir būkime atkaklūs ir  susitelkę juos įgyvendindami.
                                                                                                                                       
 
,,Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai – rajoninės bitininkų šventės dalyviai

   Visą birželį ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikai, pakviesti dalyvauti rajoninėje bitininkų šventėje, biteles piešė, konstravo, apie jas eilėraštukus, skaičiuotes, daineles mokėsi.

   Nepabūgę lietučio, vėsų birželio 29-osios rytą vaikai, lydimi mamyčių, tėvelių, močiučių, auklėtojos Dalios ir muzikos mokytojos Virginijos, skubėjo į Bitininkų skverelį miesto parke. Vaikai savo piešiniais papuošė avilius, pievelėje ,,apgyvendino“ pačių sukonstruotas bitutes, o naujajame stikliniame avilyje susidomėję stebėjo tikras darbštuoles biteles!

 
„Šlapia“ savaitė

   Smagiausia vaikų pramoga karštą vasaros dieną - žaidimai su vandeniu. Tą patvirtino mūsų lopšelio–darželio ugdytiniai, šią savaitę dalyvavę įvairiose veiklose, organizuotose panaudojant vandenį.

   Štai neformaliojo ugdymo mokytoja Neringa Pavilanskienė organizavo smagias mankšteles, kurių metu vaikai mankštinosi, žaidė, lenktyniavo nuotaikingose estafetėse, kur pagrindine priemone buvo pasirinktas vanduo.  

   Pasirodo, vanduo turi spalvas. Tuo įsitikinsite apsilankę lopšelio–darželio koridoriuje eksponuojamoje vaikų dailės darbų parodoje „Vandens spalvos“. Vaikučiai, žaisdami su akvarele, vandeniu ir popieriumi, sukūrė netikėtai įdomius dailės darbelius.

 
Edukacinės valandėlės „Švarūs, sveiki dantukai – graži vaikučio šypsenėlė“

   Dantukus valyti kasdien tiesiog būtina! Tuo įsitikino visi mūsų lopšelį – darželį lankantys vaikučiai. Mat jie dalyvavo edukacinėse valandėlėse„Švarūs, sveiki dantukai – graži vaikučio šypsenėlė“, kurias organizavo Utenos kolegijos studentė, būsimoji burnos higienistė Eglė Irkinaitė. Šaunioji Eglė kartu su animaciniu veikėju Daktaru Triušiu nuotaikingai mokė vaikučius draugauti su dantukais: papasakojo, kada ir kaip juos valyti, kokią pastą ir kokį šepetėlį naudoti, ką valgyti, kad dantukai būtų sveiki ir dar daug kitokių gudrybių, kurios padeda išsaugoti sveikus dantukus.

 
Sportinė pramoga prie Šventosios „Esam stiprūs, vikrūs ir greiti“

   Saulėtą ir šiltą birželio 14 d. rytą „Boružiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių auklėtojos savo ugdytiniams prie Šventosios upės surengė smagią sportinę pramogą „Esam, stiprūs, vikrūs ir greiti“.

   Gryname ore vaikai smagiai žaidė linksmus judriuosius žaidimus „Paukšteliai prie medelių!“, „Visa, kas gyva, kruta!“, estafetes „Kirmėliukų lenktynės“, „Kas greitesnis?“, lenktyniavo, kuris išpūs daugiau muilo burbulų.

 
Svečiuose pas biteles

   Karštą birželio 7 d. rytmetį „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai lankėsi bitininko A. Žarskaus sodyboje. Čia vaikai dažni ir, pasak šeimininkų, labai laukiami svečiai. Bitininkas maloniai pasitiko vaikučius, papuošė juos bitininko kepurėmis, užkūrė dūminę, ir visi drauge nukeliavo prie avilio. Vaikai kartu su bitininku paprašė bitelių negelti, pažadėjo būti ramūs ir geri. Smalsios vaikučių akutės žiūrėjo į skraidančias darbščiąsias biteles, klausėsi jų nerimastingo dūzgimo. Vaikučiai susidomėję stebėjo ramų ir atsakingą bitininko darbą: avilio atidarymą, dūminimą, korio išėmimą, atidžiai klausėsi bitininko pasakojimo. Teta Albinutė, bitininko žmona, pakvietė mažuosius bitininkus prie vaišių stalo. Vaikai noriai skanavo korį, gaivinosi saldžiu gėrimu.

 
Vasarėlės sutiktuvės

   Vasaros laukia visi: tiek maži, tiek dideli. Štai „Pelėdžiukų“ grupės vaikai, jų šeimų nariai ir pedagogai vasarą džiaugsmingai pasitiko prie Šventosios upės vingio. Mat įvairiais personažais persirengę vaikučių tėveliai linksmino vaikus. Pirmiausiai vaikai pamiškėje pamatė ir pažadino kiek prisnūdusį Meškiną (Rusnės tėtis), kuris smagiai su visais žaidė „Valgoma - nevalgoma“. Sutikta Skruzdėlytė (Gabijos mama) pakvietė pasisvečiuoti stebuklingame miške.Vos į jį įžengę, vaikai ant medžio šakos pamatė nutūpusią Plaštakę (Ainoro mama). Ji paprašė priskinti puokštę miško gėlių. O štai Boružytė (Rusnės mama) palydėjo mažuosius keliautojus klaidžiu miško takeliu.

 
„Sudie, darželi mielas!“

   Šiandien priešmokyklinio ugdymo „Bitelių“ grupės vaikučiai atsisveikino su darželiu. Palydėti jų į svarbią kelionę – į mokyklą - sugužėjo mažesnieji draugai. Šventės dalyvius linksmino nenuorama Spindulėlis (auklėtoja Audronė Užtupienė), o vaikučiai vieni kitiems dovanojo pačias gražiausias daineles, eilėraščius, šokius, šypsenas.

   Visiems priešmokyklinukams buvo įteiktai pirmieji jų gyvenime išsilavinimo dokumentai - pažymėjimai, patvirtinantys, jog sėkmingai baigė priešmokyklinio ugdymo programą.

   Geros saulėtos vasaros, sėkmingo mokyklinio starto, šaunieji mūsų vaikai!

 
Sportinė pramoga „Sportuojame - draugaujame!“

   Saulėtą gegužės 30 d. „Boružiukų“ ir „Pieštukų“ grupių vaikai ir auklėtojos, nešini pačių pagamintais spalvingais popieriniais laiveliais, patraukė link Šventosios upės. Jaukiame gamtos prieglobstyje visi žygeiviai dalyvavo dviejų auklėtojų Raimondų, Linos ir Irenos organizuotoje sportinėje pramogoje „Sportuojame – draugaujame“: žaidė smagius judriuosius žaidimus: „Upė banguoja“, „Žuvys ir tinklas“, „Laivų lenktynės“ ir kt. Paupys skambėjo nuo vaikų klegesio, juoko ir džiaugsmingų šūksnių.

 
Sportinė pramoga „Bėgiojantys automobiliai“

   Gegužės 29 d. rytmetį „Smalsiukų“ grupės vaikai „išvažiavo“ į darželio kiemą automobiliais, kuriuos patys pasigamino iš kartoninių dėžių. O kieme vyko linksma sportinė pramoga „Bėgiojantys automobiliai“.

  

 
Edukacinė valandėlė „Pažinkime nuostabų pievos augalų pasaulį“

  Gegužės 28 d. neformaliojo ugdymo pedagogė Vaida Zlatkutė visus lopšelio–darželio vaikučius pakvietė į neįprastą jogos valandėlę, mat jos metu papasakojo apie aplink mus augančius žolynus, kuriuos galima uostyti, ragauti, iš jų virti skanią arbatą. Vaikai susipažino su raskila, raudonėliu, mėta ir net dilgėle. O dilgėlė, pasirodo, gali ir nedilginti, tik reikia ją prisijaukinti. Vaikai džiaugėsi išmokę „glostyti“ piktąją žolę, su pasimėgavimu išgėrė didžiulį puodą raskilos, kvapniųjų mėtų ir raudonėlio žolių mišinio arbatos, kurią su meile išvirė Vaida. Paskaninta medumi ji buvo tiesiog nuostabi!

   Ši veikla - tai viena iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Mes norime sveikai gyventi!“ priemonių.

 
Projektas „Linksmosios pėdutės pievelėje“

   Basomis kojytėmis bėgioti pievoje neapsakomai smagu. Tuo įsitikino visi lopšelio–darželio vaikučiai, gegužės 27 d. dalyvavę sveikatingumo projekte „Linksmosios pėdutės pievelėje“. Neformaliojo ugdymo pedagogė Neringa Pavilanskienė lopšelio–darželio kieme esančioje pievelėje vaikų grupėms organizavo sveikatinančias mankšteles, skirtas plokščiapėdystės profilaktikai. Vaikai basomis vaikščiojo ir linksmai bėgiojo žolėje, įveikdami iš įvairių paviršių ir faktūrų sporto priemonių Neringos įrengtas spalvingas kliūtis, ant pievelėje patiesto parašiuto mankštinosi su kamuoliais.

 
Pramogėlė „Vabaliukų pievelė“

   Visą savaitę „Boružiukų“ grupės vaikučiai stebėjo, tyrinėjo paslaptingą vabaliukų pasaulį. Jie susipažino su skruzdėlėmis, boružėlėmis, drugeliais, bitutėmis ir kitais gyviais. O štai saulėtą ir šiltą penktadienio rytą visi nutarė keliauti į stebuklingą Vabaliukų pievelę. Kelionė buvo nepaprasta, kupina nuotykių ir netikėtumų. Vaikučiai pievelėje sutiko bitutę Tutę ir boružytę Liputę, kartu su jomis mankštinosi, žaidė „Spalvingą vabaliukų krepšinį“, pūtė muilo burbulus, slėpėsi po "vaivorykšte". Nepamiršo boružiukai aplankyti ir voro. Tačiau voras buvo kiek prisnūdęs popiečio miegelio, tad svečiai nutarė jo nežadinti, o iš siūlų nunėrė voratinklį ir šią dovaną jam paliko.

 
Muzikinė pasaka „Avinėlis Jokūbas ir jo draugai“

   Visą šį pusmetį mūsų darželio vaikučius ir juos ugdančius pedagogus apėmė kūrybos karštinė. Šios „ligos“ rezultatas – muzikinė pasaka „Avinėlis Jokūbas ir jo draugai“, pastatyta pagal nuostabią Onos Jautakės pasakojimą „Avinėlis Jakobas“. Muzikinėje pasakoje dalyvauja vaikus ugdančios auklėtojos, sukūrusios pagrindinius pasakojime dalyvaujančių personažų vaidmenis, o visų grupių vaikučiai meninio ugdymo valandėlių metu išmoktomis dainelėmis ir šokiais pagyvina ir papildo nuotaikingą pasakojimo siužetą.

 
Kūrybinis projektas „Kad senas skėtis neliūdėtų“

   Dažnas seną, pabodusį, aplūžusį skėtį kartu su kitais nenaudojamais daiktais padeda į sandėliuką arba tiesiog išmeta. Tada skėtis ima liūdėti... 

   Mūsų lopšelį–darželį lankantiems vaikams ir jų auklėtojoms pagailo liūdinčių  skėčių, tai visi drauge juos prikėlė antram gyvenimui: čiupo dažus, ir skėčiai pražydo margaspalviais piešinėliais: gėlėtomis pievomis, jose skraidančiomis bitėmis, drugeliais ir juodataškėmis boružytėmis, žydrais debesėliais, pasakų namukais, margaspalviais aitvarėliais...  

   Nuo šiol kas rytą į darželį skubančius vaikučius ir jų tėvelius darželio kieme pasitinka spalvingi, linksmi ir labai laimingi skėčiai.

 
Dalyvavome sporto šventėje

   Šiandien mūsų lopšelio-darželio „Bitelių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai dalyvavo Anykščių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų renginyje „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Anykščius“. Ruošdamiesi renginiui, vaikai kūrė sveikai gyvensenai skirtus eilėraščius, skanduotes, piešė plakatus.

 
Paroda „Sveiki, sparnuočiai!“

   „Pelėdžiukų“ grupės vaikai ilgai lauktą pavasarį pasitiko spalvinga kūrybinių darbų paroda „Sveiki, sparnuočiai!“. Ant medžių šakelių, medinių tvorelės ir inkilėlių „nutūpė“ įvairiomis dailės priemonėmis jų pagaminti paukšteliai. Kiekvienas darbelis, „tupintis“ darželio koridoriuje, skleidžia smagią pavasarišką nuotaiką.

   Kviečiame visus pasigėrėti margaspalviais „Pelėdžiukų“ sparnuočiais...

 
Svečiavosi vaikų poetė Zita Gaižauskaitė

   Šiandien mūsų lopšelyje–darželyje svečiavosi žinoma ir vaikų mylima poetė Zita Gaižauskaitė. Į susitikimą su vaikais poetė atskubėjo lydima gerosios pagalbininkės Pempelės („Bitelių“ grupės ugdytinė Ineta Bruzdeilinaitė), o pati prisistatė Gerąja Raganėlės Pussesere. Viešnia sekė eiliuotą pasaką ir iš sunkaus krepšio traukė įvairias kaukes: saulytės, gandriuko, pelėdikės, kiškelio, ežiuko, varliuko, briedžiuko ir kt., jomis dabino vaikučių galveles.

 
Šiandien mūsų darželyje svečiavosi olandai

    Šiandien mūsų darželyje svečiavosi Olandijos Horsto miesto pedagogai, kartu su Anykščių rajono savivaldybės mokyklomis įgyvendinatys Comenius Regio projektą „Aukime kartu! Socialinis, pedagoginis, psichologinis vaiko pažinimas“.

    Svečiai domėjosi ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimu lopšelyje-darželyje, žavėjosi vaikų ugdymo sąlygomis ir kryptimis, organizuojama veikla. Pedagogai stebėjo popietines individualias veiklas priešmokyklinio ugdymo grupėje bei jogos valandėlę su integruotu ankstyvuoju anglų kalbos ugdymu 4 metų vaikų gupėje.

   Atsisveikindami svečiai nuoširdžiai šypsojosi: mes pavydime jums, jūsų vaikams, norėtume čia pasilikti dirbti.

   O mes džiaugiamės tokiu įvertinimu.

  

 
Šviesių ir šiltų šv. Velykų!

Šv. Velykų proga linkime -
daugiau šviesos - kad šiandien būtų šviesiau nei vakar,
daugiau džiugesio - kad šypsenomis pasipuoštų veidai,
daugiau supratimo ir meilės artimui,
daugiau saulės spindulių, mėlynų debesėlių, spalvotų drugių,
pakilios pavasarinės nuotaikos,
daugiau gerumo ir tikro laimės jausmo...
Tegul atgimimas pasklinda ne tik gamtoje, bet ir širdyse, tegul prisikėlimo dvasia užlieja visus, atnešdama viltį, ramybę, džiaugsmą...
Jaukių, šiltų šv. Velykų!

 
Paroda „Linksmieji pieštukai“

   Šiandien mūsų lopšelis–darželis pasipuošė „Pieštukų“ grupės vaikų ir jų šeimų narių kūrybinių darbų ekspozicija „Linksmieji pieštukai“. Kiek šilumos, išmonės ir kruopštumo sudėta į nuostabius kūrybinius darbelius. Pasirodo, pieštuką galima pagaminti iš plastilino, kartono, medžio, šieno, nukalti iš metalo ir net numegzti... Parodoje puikuojasi meniški kūriniai, pagaminti iš spalvotų pieštukų: po žiemos miego nubudęs ežiukas, smailiaspyglis kaktusas, pieštukinė vazelė su velykiniais kiškučiais ir daugybė kitų puikių, iš įvairiausių medžiagų pagamintų darbelių, džiuginančių tiek suaugusiojo, tiek vaikučio širdelę.

   Kviečiame aplankyti parodėlę ir pasigrožėti linksmaisiais pieštukais.

 
Naujoje knygoje - apie Anykščių krašto bitininkų ir ,,Pelėdžiukų“ draugystę

   Apie ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikų ir bitelių ,,draugystę“ rašoma ką tik išleistoje knygoje „Anykščių krašto bitininkai“. Tai vienintelė knyga Lietuvoje, kurią išleido bitininkų draugija.

   Mūsų lopšelio-darželio auklėtoja Dalia Šimkienė, ugdydama mažuosius, siekia, kad jie mylėtų gimtąjį kraštą, jo gamtą, būtų atsakingi ir darbštūs. O darbštumo vaikai mokosi net iš mažo švento vabalėlio - bitelės. „Draugaudami“ su bitėmis, vaikai susipažįsta su įdomiu ir sudėtingu jų gyvenimu, suvokia, kaip sunkiai ir pasiaukojamai jos dirba. Tada ir mažieji stengiasi būti panašūs į darbštuolėles, tampa švelnesni, jautresni, nuoširdesni...

   O ar ne tokią augančią kartą mes matyti norime?

 
Vaikų saviraiškos diena „Senolių išmintis - gaivi versmė vaikams“

   Ketvirtadienio rytmetį lopšelyje–darželyje vyko Anykščių miesto ikimokyklinio amžiaus vaikų saviraiškos diena „Senolių išmintis - gaivi versmė vaikams“, skirta Tarmių metams pažymėti. Etnokultūrinėje veikloje dalyvavo po vieną visų keturių miesto lopšelių-darželių 6–7 metų vaikų ir juos ugdančių pedagogų komandą.

 
Kaziuko mugė

   Kovo 4 – osios dienos popietę skambant liaudiškai muzikai „Smalsiukų“ grupėje prasidėjo Kaziuko mugės šurmulys. Į mugę rinkosi vaikučių mamytės, tėveliai, broliukai, sesutės , tetos.... Stalai lūžo, o akys raibo nuo vaikučių ir auklėtojų kurtų įvairiaspalvių darbelių! Svečiai grožėjosi nuostabiais gaminiais, juos mielai rinkosi ir pirko.

 

 
Kviečiame pasigrožėti vaikų kūrybiniais darbais

   Mūsų lopšelis–darželis pasipuošė net trimis kūrybinių darbų parodomis. Kiekviena šių parodų įdomi ir savita.

   Štai „Boružiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikučiai ir jų pedagogai parengė spalvingą kūrybinių darbų ekspoziciją „Gražiam draugų būry darbeliai dideli!“, kuri atspindi jau antrus metus puoselėjamą grupes lankančių mažylių draugystę.

   Priešmokyklinio ugdymo „Bitelių“ grupės vaikai netikėtai įdomiomis dailės išraiškos priemonėmis žiemos grožį perteikė dailės darbų parodoje „Šalčio laiškai“.

 
Lopšelis-darželis „Spindulėlis“ šventė 27-ajį gimtadienį

   Saulėtą vasario 21 d. rytą Spindulėlis (auklėtoja Audronė Užtupienė) trimito garsais sukvietė visus vaikučius į savo gimtadienį. Spindulėlis džiaugėsi ir sveikinosi su gausiai lopšelio–darželio kieme susirinkusiais svečiais, juos kvietė šokti, linksmintis.

 
Šventinis rytmetys „Senolių dainos vaikams“

   Vasario 18 dieną lopšelio–darželio vaikučiai, nešini trispalvėmis vėliavėlėmis, saulutėmis, gėlelėmis, širdelėmis, skubėjo į šventinį rytmetį „Senolių dainos vaikams“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

 
Šventėme Užgavėnes

   Šiandien visi lopšelio – darželio vaikučiai šventė pačią linksmiausią žiemos šventę – Užgavėnes. Vaikai su auklėtojomis, apsirėdę velniukais, ožiukais, čigoniukais, raganėlėm, rinkosi darželio kieme, kur juos pasitiko iš sniego nulipdytas Gavėnas. Čia persirengėlius linksmino Lašininis (auklėtoja Raimonda Varnaitė) ir Kanapinis (meninio ugdymo mokytoja Virginija Gindrėnienė). Vaikai dainomis, rateliais, pokštais, erzinimais varė žiemą iš kiemo ir padėjo Kanapiniui nugalėti Lašininį. Darželinukai Užgavėnių lauže sudegino visus „blogiukus“ ir pasižadėjo būti visada linksmi, draugiški ir darbštūs.

 

 
Smagi „Pelėdžiukų” grupės vaikų šeimų vakaronė

    ,,Pelėdžiukų” grupės ugdytinių tėveliai aktyviai dalyvauja grupės bei įstaigos gyvenime. Sausio 18 dienos popietę šios grupės ugdytinių šeimų nariai atskubėjo į ,,televizijos laidos ,,Suprašė pelėda didelę puotą“ filmavimą“. Diktorės (grupės auklėtojos Dalia Šimkienė  ir Vida Bražiūnienė) bei mažoji Paulina į sceną pakvietė grupės vaikučius, kurie savo prisistatymą pradėjo lietuvių liaudies daina ,,Suprašė pelėda“ bei inscenizavo eilėraštį ,,Tuoj ir rytoj“.

 
Spinduliukų – sveikuoliukų mankšta

   Sausio 16 d. rytmetį neformaliojo ugdymo pedagogė Neringa Pavilanskienė visus lopšelio–darželio vaikučius ir juos ugdančius pedagogus pakvietė į „Spinduliukų – sveikuoliukų mankštą“. O kad mankštintis būtų linksmiau, vaikučiai atsinešė ir po savo mylimiausią pliušinį žaisliuką. Mankšta su žaisliukais rankose būryje draugų buvo smagi ir nuotaikinga. Į grupes vaikai vaikai skirstėsi žvalūs, kupini energijos ir džiugių emocijų. 

   Ši mankšta - tai tęstinė lopšelio-darželio bendruomenės, dalyvaujančios respublikiniame sveikatinimo projekte „Sveikatiada“, veikla.

 
Šventė „Sveiki, Naujieji Metai!“

   Sausio 7 dienos rytmetį į darželį po žiemos atostogų sugrįžęs gausus būrys vaikučių susirinko menų salėje, kur kartu su Kiškučiu Puikučiu ir šešiais linksmais Nykštukais dalijosi šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų švenčių metu patirtais įspūdžiais bei linksminosi. Vaikams teko pažadinti kiek prisnūdusią Žiemą, paskui kartu su ja džiaugėsi šventinėmis dainomis ir šokiais, virė kiškių vakarienę, ragavo į spalvotus ledinukus Žiemos „sušaldytą“ košę. Kad ir kaip gaila, visiems teko atsisveikinti su puošniąja kalėdine eglute, salėje džiuginusia vaikus visą šventinį laikotarpį. Tačiau visą liūdesį išblaškė į salę „atšliaužusi“ gyvatėlė, Naujųjų 2013 metų simbolis, nešina dovanomis ir gražiais palinkėjimais visiems šventės dalyviams.

   Tegu tie palinkėjimai pildosi!

 
Sėkmingų Naujųjų Metų!

Tik tie metai gražiausi mūsų gyvenime,

 Kurie kupini ieškojimų ir atradimų džiaugsmo,

 Nuskaidrinti bendradarbiavimo ir abipusio pasitikėjimo,

 Turtingi prasmingais darbais ir reikšmingais pasiekimais.

 

Telydi Jus geriausia sveikata, asmeninė laimė ir sėkmė darbuose!

 
Darželyje svečiavosi policijos bičiulis Amsis

   Gruodžio 7 d. lopšelyje–darželyje svečiavosi policijos pareigūnė ir policijos bičiulis Amsis. Jie susirinkusiems vaikams parodė animacinius filmukus, kuriuose Amsis dalijo labai naudingus patarimus: kaip saugiai elgtis kelyje, teisingai pereiti gatvę, kaip saugiai vaikščioti lauke tamsiu paros metu, kaip elgtis pastebėjus vagystę, ką daryti, jei paskambino telefoniniai sukčiai. Blogai besielgiančius vaikučius-filmukų herojus Amsis bandė sugėdinti ir ragino neskriausti silpnesnių ar nevagiliauti.

   Po smagios ir naudingos animacinių filmukų peržiūros vaikai kartu su atvykusiu Amsiu šoko, dainavo, žaidė smagius žaidimus, o atsisveikindami mažieji spinduliečiai svečiams pažadėjo elgtis saugiai.

 
Kūrybinis projektas „Angelų knyga“

    Šiandien kartu su pirmuoju žiemos sniegu į mūsų darželį nusileido daugybė angelų, mat visų grupių vaikučiai juos piešė, tapė, liejo, karpė, raižė, aplikavo ar kitokiomis dailės priemonėmis vaizdavo. Kiekvienas sukurtas angelėlis savitas ir ypatingas, kupinas vaikiškos išmonės, mažų širdelių ir rankučių šilumos. 

   Vaikų sukurti angelėliai darželyje paskleidė gerąją advento dvasią ir ant savo baltųjų sparnų atnešė žinią visai bendruomenei – čia pat ir šv. Kalėdos – meilės, džiaugsmo, gerumo, šilumos ir dovanų metas. 

 
Išvyka į Angelų muziejų

Prasidėjus adventiniam laikotarpiui, gruodžio 3 dieną priešmokyklinio ugdymo „Bitelių“ grupės vaikai apsilankė Anykščių Angelų muziejuje. Prie įėjimo vaikus pasitiko baltas angelas, kuris, pasak gidės, atvyko iš Vilniaus. Vaikai apžiūrėjo angelų ekspoziciją, žavėjosi eksponatų gausa, jų tarpe ieškojo savojo angelo sargo, susikaupę rašė laiškus angelui, o juose patikėjo pačias didžiausias paslaptis ir svajones. Grįžę į darželį, kupini naujai patirtų įspūdžių, vaikai kieme iš šį rytą iškritusio pirmojo žiemos sniego nulipdė nuostabius angelus, kurie kiekvieną praeivį vertė nejučia nusišypsoti.

 
„Sudie, Rudenėli, sveika, Žiemuže!“

   Lapkričio 30 dienos pavakarę priešmokyklinio ugdymo „Bitelių“ grupės vaikai pakvietė savo tėvelius į koncertą „Sudie, Rudenėli, sveika, Žiemuže!“. Laukdami koncerto, tėveliai apžiūrėjo pačių vaikų nufotografuotų gamtos vaizdų nuotraukų parodą ,,Rudens spalvos“. Nuotaikingo koncerto metu vaikai šoko,  dainavo, deklamavo eilėraštukus, kartu su tėveliais žaidė žaidimus ir sveikino juos su artėjančia žiema.

 
Projektas „Draugų būry – duonelė gardi“

    Visą savaitę „Pelėdžiukų“ ir „Pieštukų“ grupių vaikai įgyvendino projektą „Draugų būry – duonelė gardi“: kartu su auklėtojomis kalbėjo apie duoną, jos kelią nuo grūdo iki stalo, susipažino su lietuvių liaudies tautosaka ir papročiais, inscenizavo pasaką „Kaip vilkas užsimanė duonos išsikepti“, mokėsi eilėraštukų ir dainelių, „kepė“ duonelę iš molio, puošė ją rugių grūdų ornamentais , gamino originalius darbelius iš tešlos...

 
Išvyka į Anykščių regioninio parko lankytojų centrą

   Lapkričio 21 dieną priešmokyklinio ugdymo „Bitelių“ grupės vaikai su auklėtojomis, grožėdamiesi Šventosios upės pakrantėmis, pėsčiųjų taku keliavo į Anykščių regioninio parko lankytojų centrą. Centre vaikus pasitiko gidė, kuri trumpai papasakojo apie šio centro veiklą, mūsų miestą ir pakvietė aplankyti ekspoziciją.

 
Mįslių vakaras su joga

   Lapkričio 16 d. pavakare „Smalsiukų“ grupės vaikų tėveliai rinkosi į darželio muzikos salę. Čia jų laukė mįslių vakaras su joga. Tėveliams teko įminti mįsles nuo pačios paprasčiausios – pro kurias duris į salę sugužės vaikai-, iki labai sudėtingų – atspėti rodomų jogos pozų pavadinimus.

  Tėveliai smagiai leido laiką kartu su vaikais atlikdami jogos pratimus, o vaikams buvo smagu pasijusti jogos mokytojais.

   Levandų aliejaus ir mėtų arbatos kvapų apglėbtos visų širdelės prisipildė džiaugsmo, romantikos ir šilumos.

                                                      „Smalsiukų“ gr. auklėtoja Angelė Kraponienė

 
Išvyka į sodybą „Saulės blynas“

   Trečiadienį (lapkričio 14 d.) „Pelėdžiukų“ ir „Bitelių“ grupių vaikai, lydimi auklėtojų, lankėsi Burbiškio kaime esančioje etnografinėje sodyboje „Saulės blynas“. Jaunuosius keliautojus pasitikusi svetingoji šeimininkė Irena palydėjo į sodyboje įrengtą muziejų, kuriame vaikams aprodė eksponuojamus seniau žmonių buityje naudotus įvairių darbų įrankius, verpimo ratelius, audimo stakles, skrynias, pintines ir kitokias įdomybes bei papasakojo apie buvusią jų paskirtį.

 
Kūrybinis projektas „Esame sveika šeima“

    Šiandien darželis pasipuošė dar viena ypač gausia dailės darbų paroda. Šį kartą lopšelį-darželį lankantys vaikučiai kartu su savo šeimų nariais įvairiomis dailės technikomis perteikė savo požiūrį į sveiką gyvenseną. Išradingumu ir sumanumu stebina kiekvienos šeimos kūrybinis darbelis: vienuose pavaizduotos aktyviai sportuojančios ar gamtoje žaidžiančios šeimos, kituose – kartu besimaudančios upėje, ežere ar baseine, dar kituose – renkančios rudens gėrybes ar smagiai ragaujančios vaisius bei daržoves. Iš visų darbelių sklinda meilė ir šiluma, savitarpio supratimas ir palaikymas. 

 
Projektas „Ragaujame žolelių arbatas“

   Lapkričio 8-osios rytą lopšelis-darželis pakvipo mėtomis, čiobreliais, kmynais, raudonėliais, jonažolėmis ir kitokiomis žolelėmis, mat neformaliojo ugdymo mokytoja Vaida Zlatkutė vaikučius sukvietė į netradicinę jogos valandėlę, kurios metu supažindino su stebuklingu žolelių pasauliu, jų nuostabiu aromatu bei gydomosiomis savybėmis. Visi vaikai noriai skanavo Vaidos virtas trijų žolelių – mėtų, kmynų ir raudonėlių - arbatas ir vienbalsiai nutarė, kad arbata, paskaninta medumi, žymiai skanesnė ir sveikesnė nei saldinta cukrumi, o arbatą gerti su gerais draugais daug linksmiau nei vienam. Be to, vaikai susitikimo metu išmoko du naujus angliškus žodžius - tea (arbata) ir honey (medus). Atsisveikindama Vaida įteikė atmintines „Žolelių arbatos – skanu ir sveika!“, kurias vaikai galės perskaityti kartu su tėveliais.

    Šis projektas - viena iš Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Užaukime sveiki ir stiprūs“ veiklų, skirta Tarptautinei sveikos mitybos dienai paminėti.

 

 
Dailės darbų paroda „Rudenėli, tu gražus!“

   Spalio 26 d. lopšelio–darželio aplinka praturtėjo dar viena vaikų dailės darbų paroda. Tai priešmokyklinio ugdymo „Bitelių“ grupės vaikai įvairiomis dailės priemonėmis atskleidė savo meninius gebėjimus.

   Žvelgdamas į jaunųjų dailininkų piešinius gali grožėtis margaspalviais medžių vainikais, džiaugtis paskutiniais rudens žiedais, pajusti dar vasariškai švelnų vėjelį ar rudeniškai šaltą medžių lapus blaškančią vėtrą, išgirsti į pietus traukiančių paukščių klyksmus ir kartu su vaikais nuo rudens lietaus slėptis po spalvingais skėčiais.

 
Dailės darbų paroda „“Smalsiukų“ ruduo“

    Spalio 25 d. lopšelis-darželis pasipuošė „Smalsiukų“ grupės vaikučių kūrybiniais darbeliais. Darbeliuose puikuojasi margaspalviai klevai, ąžuolai, beržai, liepos ir kiti medžiai bei jų lapai, atlikti įvairiomis dailės technikomis: aplikacija, tapymu, štampavimu, liejimu, pūtimu ir kt. Visi dailės darbeliai labai individualūs, nepakartojami, dvelkiantys paprastumu ir nuoširdumu bei primenantys smagias taip greitai prabėgusio auksinio rudens akimirkas.

 
Parodoje „LDK PILIŲ TAKAIS“

   Spalio 24 dieną „Pelėdžiukų“ ir „Bitelių“ grupių vaikai su auklėtojomis Dalia Šimkiene ir Lina Šinkūniene Anykščių kultūros centre apžiūrėjo Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Parko draugijos organizuotą parodą „LDK PILIŲ TAKAIS“. Nors mažieji dar nesimoko Lietuvos istorijos ir nežino, kas ta Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė, tačiau iš gausybės parodoje eksponuojamų pilių maketų atpažino Gedimino, Trakų, Vorutos, mat apie jas žinojo iš tėvelių ar pedagogų pasakojimų. Jaunuosius parodos lankytojus ypač sužavėjo tai, kad pilių maketai pagaminti iš įvairių medžiagų: molio, žvyro, smėlio, medžio, samanų, kartoninio popieriaus ir kitų tarpusavyje puikiai derančių priemonių.

 
Mokomoji – pažintinė ekskursija prie Puntuko akmens

    Spalio 19 dienos rytą „Pelėdžiukų“, „Bitelių“, „Smalsiukų“ ir „Pieštukų“ grupių vaikai didžiuliu autobusu vyko prie Puntuko akmens.

    Prie akmens „Smalsiukų“ grupės ugdytinės Adrija ir Mingailė sekė sakmę apie Puntuko akmenį. Vaikams buvo neįtikėtina, kaip velnias galėjęs panešti akmenį, juk jis toks didžiulis. Vaikai kartu su auklėtojomis susikibę rankomis apjuosė Puntuko akmenį, o tai dar labiau leido suvokti jo didybę ir galybę.

 
„Smalsiukų“ viešnagė Bronės Buivydaitės muziejuje

    Spalio 18 d. rytą „Smalsiukų“ grupės vaikai su auklėtoja Angele ir auklėtojos padėjėja Danute svečiavosi Bronės Buivydaitės muziejuje. Muziejaus šeimininkė Rita vaikams papasakojo apie rašytoją Bronę Buivydaitę, jos kūrybą bei jos vardu pavadinto muziejaus įkūrimo istoriją. Mažuosius labai sujaudino tai, kad rašytoja senatvėje apako, todėl jai teko samdytis sekretorę, kuri senovine spausdinimo mašinėle spausdindavo jos diktuojamus tekstus. O kad vaikai tai geriau suprastų, grupės auklėtojos padėjėja Danutė suvaidino rašytoją, o auklėtoja Angelė - jos sekretorę.

 
Pramogėlė „Tapu tapu tapu - kas pasislėpė tarp lapų?!“

   Nors saulutė nelepino šiltais spinduliais, o lietutis laistė jau ir taip šlapią žemę, spalio 10 d. rytas „Boružiukų“ grupės vaikams buvo tikrai linksmas.

    Mažieji smagiai keliavo lapų takučiu ir ieškojo juose pasislėpusio Meškiuko Rudnosiuko (auklėtoja Raimonda Varnaitė), o suradę kartu su juo šoko, žaidė žaidimus, rinko lapus ir iš jų „siuvo“ rudens spalvomis išmargintą apklotėlį. Vaikučiai netingėjo, tad apklotėlį „pasiuvo“ didelį ir šiltą. Apsidžiaugė Meškiukas Rudnosiukas, kad turės žiemą kuo užsikloti, ir atsidėkodamas apdovanojo darbštuolius. Ir turbūt visai nesunku atspėti kuo (juk meškiukas didelis smaližius)? Tad visi darbštuoliai ragavo Rudnosiuko miške dar vasarą rinktas saldžias ir nepaprastai skanias „uogeles“.

 
Darželyje svečiavosi Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai

    Spalio 9 dieną Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai Robertas Bimbiris ir Daina Bradauskienė lopšelyje-darželyje susitiko su "Bitelių" ir "Pelėdžiukų" grupių vaikais. Pareigūnai aiškino, kad gaisrininkai ne tik gesina gaisrus, bet  padeda žmonėms ir kitais nelaimės atvejais. Vaikučiai, pareigūnų paklausti, kokiu telefono numeriu reikėtų skambinti atsitikus nelaimei, visi choru atsakė – 112, savo greita orientacija ir žiniomis  gerokai nustebindami ir pradžiugindami pareigūnus. Svečiai mokė vaikus, kaip reikia elgtis kilus gaisrui ar atsitikus nelaimei, o susitikimo pabaigoje visiems padovanojo ženkliukus ir lipdukus su Bebriuko, skambinančio telefonu 112, atvaizdu, kad vaikai bet kokioje situacijoje nepamirštų šių pagalbos šauksmo skaičių.

 
Kūrybinis projektas „Puokštė lietaus bate“

    Spalio 4 – 5 d. visus gera šventiška nuotaika užkrėtė lopšelio-darželio prieigose eksponuojama. neįprasta rudeninių puokščių paroda. Margaspalvės įvairiausių augalų kompozicijos puikavosi ne vazose, o guminiuose aulinukuose. Šios parodos iniciatorė auklėtoja Raimonda Juknevičiūtė.

 
Sveikinimai su Tarptautine mokytojo diena

           Mieli mokytojai,

   Kiekvieno spalio pradžioje Jūsų kambarys pasipuošia dėkingumo žiedais...

   Su kiekvienu spaliu turtėja Jūsų gyvenimo patirtis...

   Kiekvieną spalį Jūsų mintys pasvyra Gyvenimo versmėn ...

  Ir tegul ne tik spalį, tegul kasdien būties palaima vainikuoja Jūsų galvą,

                                                             o ramybės pirštai liečia jautrią Jūsų širdį...

                  Gražios profesinės šventės!

 
Sveikatingumo šventė „Rudens gėrybių fiesta“

    Rudenėjančio dangaus skliaute nušvitusi saulutė malonia šiluma glamonėjo spinduliečius, spalio 4 d. popietę atskubėjusius į darželio kieme vyksiančią sveikatingumo šventę.

    Visus susirinkusius linksmino Kiškis Piškis (meninio ugdymo mokytoja Virginija Gindrėnienė) ir Meškutė Lepečkutė(auklėtoja Raimonda Varnaitė). Kiškis, padedamas vaikų, ilgai žadino per anksti žiemos miegu prisnūdusią meškutę, o jai nubudus visi kartu mankštinosi.

 
Prabėgusi „Smalsiukų“ vasara

    Tiek vaikui, tiek suaugusiam visada smagu prisiminti šiltas ir nuotaikingas vasaros akimirkas...

    „Smalsiukų“ grupės ugdytinio Justino mama Daiva, grupės tėvų komiteto pirmininkė, pakvietė visus grupės vaikučius ir jų tėvelius pasidalinti vasaros įspūdžių akimirkomis ir surengti nuotraukų parodą „Prabėgusi „Smalsiukų“ vasara“. Tėveliai, vaikučiai ir grupės auklėtojos entuziastingai palaikė šią puikią iniciatyvą, ir netrukus grupėje nušvito nemenkas būrys šiltų ir iškalbingų saulučių, kurias iš geltono popieriaus iškarpė ir pagamino darbštuoliai „smalsiukai“, o jų viduryje suklijavo tėvelių atneštas linksmą vasarą primenančias fotonuotraukas.  

    Tikrai vasariškai šilta ir nuotaikinga fotonuotraukų paroda! Visus kviečiame ja pasigrožėti!

    Dėkojame Justino mamai Daivai už gražias inciatyvas, o grupės tėveliams už suteiktą dar vieną puikią progą pasidžiaugti jų bendruomeniškumu ir vaikučių patirtomis nuostabiomis vasaros akimirkomis.

 

 
Pramoga „Rudenėlis išaugino gausią obuolių šeimyną“

   Darganotą spalio 2 dienos vakarą „Pieštukų“ grupės vaikučiai savo tėvelius pradžiugino linksmu muzikiniu pasakojimu apie sodo karalių obuolį. Vaikučiai deklamavo eilėraštukus, dainavo nuotaikingas daineles, kartu su tėveliais smagiai šoko, o koncerto svečiams „dovanojo“ po „saulės spinduliuką“. Vėliau vaikučiai savo tėvelius pakvietė į grupę, kur visi kartu piešė nuotaikingus piešinėlius ir vaišinosi iš obuolių pagamintais skanėstais.

 

 
Projektas "Pažinkime kvapų pasaulį"

   Spalio 2 dienos rytą visame darželyje sklandė nenusakomas aromatas, mat neformaliojo ugdymo pedagogė Vaida Zlatkutė organizavo kvapų terapijos valandėles, o jų metu visus vaikučius supažindino su nuostabiu kvapų pasauliu.

  

 
Pojektas „Kirmėlytė – sveikuolytė“

    Paskutinę rugsėjo savaitę visi darželio vaikai skyrė sodų karaliui – obuoliui.

    Mažieji obuolių mėgėjai visą savaitę obuolius lopšelio-darželio sode rinko, kartu su tėveliais iš namų nešėsi ir iš jų pievelėje dėliojo Kirmėlytę-sveikuolytę.  Kirmėlytė „užaugo“ tikrai labai didelė ir graži, juk į ją sutilpo net 555 obuoliai.

    Šis projektas – tai viena iš Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Užaukime sveiki ir stiprūs“ veiklų.

 
Sportinė pramoga „Linksmieji „Pelėdžiukų“ žaidimai miške“

    Sportas – sveikata. Tai žino net kiekvienas vaikas. O sportuoti miške tiesiog puiku! Tuo vasariškai šiltą rugsėjo 18 dienos popietę tikrai įsitikino „Pelėdžiukų“ grupės vaikai ir jų auklėtojos, išsiruošę į smagų žygį gamtoje.

    Trumpam įsikūrę žalioje ir erdvioje Anykščių šilelio aikštelėje, vaikai išbandė savo jėgas linksmoje kankorėžių rinkimo rungtyje, taiklumo rungtyje varžėsi, kuris pirmasis pataikys visus kankorėžius stengėsi, įsibėgėję mėgino peršokti „aukštus kalnelius“ (tarp medelių įtemptą virvutę), tarsi vikruoliai kiškučiai lenktyniavo, kuris greičiau suras savo namelius.   

 
Sudie, vasarėle, sveikas, rudenėli

   Saulėtą ir vasariškai šiltą 2012 m. rugsėjo 5 dienos popietę vaikučiai su auklėtojomis sugužėjo į lopšelio-darželio kiemą. Ten juos pasitiko Spindulėlis (auklėtoja Audronė Užtupienė), Žemuogėlė (auklėtoja Raimonda Juknevičiūtė) ir Ūmėdėlė (auklėtoja Dalia Šimkienė). Visi kartu prisiminė ir džiaugėsi smagiomis nuskubėjusios vasaros akimirkomis bei gražiu rudenėliu, vėl sukvietusiu vaikučius į darželį.

 
Pirmoji pažintis

    Šiandien pirmąjį kartą į darželį, lydimi mamų ir tėčių, susipažinti su būsimomis auklėtojomis atskubėjo būrys mažųjų anykštėnų. Nuo rugsėjo jie visi pradės lankyti mūsų darželį, tad pirmoji pažintis buvo nepaprastai įdomi ir smagi tiek mums, pedagogams, tiek mažyliams ir jų mamoms bei tėčiams.

   Mieli mažieji mūsų draugai, per vasarėlę dar šiek tiek paūgėkite, valgyte daug uogyčių, vaisių ir daržovių, kad rudenį linksmi, tvirti ir stiprūs papildytumėte didelį ir smagų būrį šauniųjų spinduliečių!

 

 
Vandens žaidimų diena

    Vasara - smagių žaidimų, įvairių pramogų ir linksmybių metas. O kas gali būti vaikui smagiau už smėlio bandelių kepimą, pilių statymą, važinėjimąsi paspirtuku ar dviratuku, bėgiojimą basomis po žolę, margaspalvių drugelių gainiojimą, prisirpusių žemuogių skonį... O kokie smagūs žaidimai vandenyje ir su vandeniu! Tuo kuo puikiausiai įsitikino mūsų ugdytiniai. Juk šiandien lopšelyje – darželyje nepaprasta diena – Vandens žaidimų diena!

 
Sveikiname su tarptautine vaikų gynimo diena

    „Vaikystė - nuostabi šalis, iš kurios mes visi esam kilę"  A. de Sent-Egziuperi

    Visus vaikus, auginančius vaikus ar tiesiog kada nors buvusius vaikais sveikiname su Tarptautine vaikų gynimo diena.

   

 
Priešmokyklinukai atsisveikina su darželiu

   

    Kiekvieną pavasarį, kai gamta pasipuošia sodria žaluma ir įvairiaspalviais žiedais, mūsų darželio priešmokyklinukai kaip tie ūgtelėję paukšteliai išskleidžia savo sparnelius ir išskrenda...

   Ir taip jau 26-erius metus. Šįmet pirmokais taps 37 mūsų darželio ugdytiniai. Linkime jiems sėkmingo skrydžio… 

                Štai ir baigės vingiuotas takelis.

                      Štai ir didelio kelio pradžia.

                      Kur nuves šitas baltas kelias

                      Per galulaukes mūsų gražias.

 

                      Kaip pasiekti tą kalną, tą aukštumą,

                      Nors atrodo – visai arti?

                      Gero vėjo sutinkant aušrą!

                      Būkit savo svajonių verti!

                    

 
Energetikos diena

    Gegužės 7 dieną Kauno regioninės energetikos agentūros (KREA) specialistai apsilankė Anykščių vaikų lopšelyje – darželyje „Spindulėlis“ bei papasakojo vaikams apie klimato kaitą bei energijos taupymo buityje svarbą.

    Susitikimo metu vaikams buvo rodomi animaciniai filmukai energijos taupymo tema. Vaikai aktyviai pasakojo, kaip reikia taupyti energiją namuose. Drąsiausi renginio pabaigoje pristatė savo piešinius energijos tema, o „Pelėdžiukų“ grupės vaikai KREA darbuotojams įteikė šūsnį vėjo malūnėlių. Atsisveikindami svečiai iš Kauno padovanojo vaikams saldainių bei spalvinimo knygutes, supažindinančias su žaliąja energija.

 
Šokio diena

    Šokti – linksma! Šokti - smagu! Šokti - sveika! O dar linksmiau, smagiau ir sveikiau, kai šoki su draugu ar draugams! Tad pirmadienį, balandžio 30 d., lopšelio-darželio vaikučiai aktyviai dalyvavo Šokių dienoje. Vaikai vieni kitiems parodė, kokių šokių išmoko per šiuos mokslo metus, o pabaigoje visi draugiškai sustojo į didžiulį ratą, kartu į taktą lingavo, linksmai sukosi ir trepsėjo, darniai draugams šokėjams ir sau plojo.  

    Šis renginys, skirtas Tarptautinei šokio dienai paminėti, yra tęstinė projekto "Sveikatiada", kuriame jau antri metai dalyvauja lopšelio-darželio bendruomenė, veikla.

 
Paroda Koplyčioje-kamerinių menų centre

    Anykščių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikai dalyvavo kūrybiniame projekte ,,Su paukščiais pakilkime į saulę!“, kurį inicijavo mūsų darželio pedagogai. Ikimokyklinukai stebėjo po žiemos bundančią gamtą ir įvairiausiomis dailės technikomis atskleidė pavasarinės gamtos grožį, harmoniją, formų įvairumą, spalvų bei atspalvių gausą.

   Projekto metu sukurti dailės darbai nuo 2012 m. balandžio 17 d. eksponuojami Koplyčioje - kamerinių menų centre. Kviečiame apsilankyti ir pasigrožėti vaikų darbeliais.

 
Vaikų Velykėlės

     Saulėtą ir pavasariškai šiltą balandžio 12 d. rytą lopšelio-darželio kieme vaikai šventė Vaikų Velykėles.

    Bobutė (meninio ugdymo mokytoja Virginija Gindrėnienė) ir Diedukas (auklėtoja Vida Bražiūnienė) visus susirinkusius pasveikino su atgimstančia gamta, sugrįžusais paukšteliais ir gražiausia pavasario švente šv. Velykomis. Iš miško atstriksėjęs Velykų Kiškutis (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Tatjana Jatkūnienė) linksmai traukė dainą ,, Pavasaris, pavasaris, saulutė taip šviesi...“, o, pamatęs tiek gražių, linksmų ir šventiškai nusiteikusių darželinukų, nepaprastai apsidžiaugė.

 
Velykinių kompozicijų paroda

    Šv. Velykų išvakarėse lopšelis – darželis pasipuošė velykinių kompozicijų paroda „Saulė šypsos, linksmas rytas – jau margutis nudažytas“. Kompozicijas sukūrė ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai kartu su savo išradingomis mamytėmis bei auklėtojomis Dalia Šimkiene ir Vida Bražiūniene. Kiekviena kompozicija savita ir išskirtinė, skleidžianti džiaugsmą, gėrį ir meilę bei skelbianti, kad artėja visų taip laukiama šventė šv. Velykos.

    Kviečiame visus aplankyti šią parodą ir pasidžiaugti nuostabiomis velykinėmis kompozicijomis.

 
Pasibaigė darželio remonto darbai

    Jau daugiau kaip savaitė, kai mūsų darželio kieme neberiogso didžiulis šiukšlių konteineris, rytais daug daugiau vietos mašinų stovėjimo aikštelėje, nes čia jau nebestovi statybininkų transportas, o visuose pastato korpusuose klega linksmas vaikų šurmulys. Tai reiškia, jog pagaliau baigėsi dar praėjusią vasarą prasidėję mūsų darželio remonto darbai. Devyni mėnesiai vis naujos ir kompaktiškos kaimynystės, kraustymai, tvarkymai, įsikūrimai – viskas liko praeityje. Dabar pas mus jau gera, šviesu ir šilta...

 
Draugus vienijantis ,,FUTBOLIUKAS“

    Daugelį metų A. Baranausko vidurinės mokyklos pradinių klasių mokytojas ir lopšelio–darželio „Spindulėlis“ priešmokyklinio ugdymo pedagoges sieja graži ir šilta partnerystė. Ne kartą organizuoti bendri jų ugdytinių susitikimai, kultūriniai ir pažintiniai renginiai.

    Dar kovo mėnesio pradžioje darželio priešmokyklinio ugdymo ,,Aitvarėlių“ ir ,,Bitelių“ grupių vaikai kartu su juos ugdančiomis pedagogėmis keliavo į A. Baranausko vidurinę mokyklą, kur didžiulėje sporto salėje susitiko su 1 A ir 1 B klasių mokinukais ir jų mokytojomis. Priešmokyklinukai pakvietė savo draugus pirmokus dalyvauti projekte ,,Futboliukas“.

 
Kai „smalsiukai“ buvo maži...

    ,,Visada smagu prisiminti nepakartojamas, laiko sustabdytas akimirkas. Pasidalinkime tais prisiminimais kartu... Juk mes - viena didelė šeima“ – tokiais žodžiais į ,,Smalsiukų“ grupės vaikų šeimų narius kreipėsi Justino mama Daiva ir pakvietė atnešti savo vaikučio tų dienų, ,,kai jis atsistojo ant kojyčių ir patraukė SAVO keliu, krėsdamas išdaigas“, nuotraukų bei surengti grupėje jų parodą ,,Kai aš mažas buvau“.

    Tėveliai palaikė šią puikią iniciatyvą, ir netrukus grupė pasipuošė žavingų mažylių nuotraukomis. O kad grupės vaikams būtų lengviau save ir draugus atpažinti, suvokti ir palyginti, kokie jie visi šiandien, keturmečiai ar žengiantys į ketvirtuosius, jau dideli, auklėtoja Angelė Kraponienė šalia pakabino pastarosiomis dienomis užfiksuotus savo ugdytinių atvaizdus.

    Labai graži, šilta ir linksma parodėlė.

    Dėkojame Justino mamai už inciatyvą, grupės tėveliams už suteiktą dar vieną puikią progą pasidžiaugti jų vaikais, ir visus kviečiame užsukti į "Smalsiukų" grupę ir pasigrožėti šia parodėle.     

 

 
Viktorina ,,Lietuva – mano tėviškėlė...“

    Kovo 12 dieną priešmokyklinio ugdymo grupes ,,Biteliės“ ir ,,Aitvarėliai“ lankantys vaikai dalyvavo viktorinoje ,,Lietuva – mano tėviškėlė...“, skirtoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

    Viktorinos metu vaikai nestokojo išmonės ir puikių žinių apie Lietuvos simbolius, įžymias vietas, paminklus ar gamtos turtus, tad visas viktorinos užduotis atliko puikiai. Renginio metu taip pat skambėjo dainelės, eilėraštukai, skirti šiai reikšmingai Lietuvai šventei.

   Taigi būsimieji pirmokėliai gali drąsiai sakyti: ,,Mes jau daug žinome apie savo tėviškėlę Lietuvą!“

 

 
Anykščių vaikų lopšeliui-darželiui ,,Spindulėliui“ – 26

    Gražų ir saulėtą kovo 7-osios rytą visi lopšelio–darželio vaikučiai šventė darželio 26-ąjį gimtadienį. Vaikams buvo smagu „važiuoti traukinuku“ į gimtadienio puotą ir žadinti ,,debesų namelyje“ miegantį Spindulėlį. Spindulėlis džiūgavo, kad jį pažadino mažieji draugai: juk būtų ne tik gimtadienį, bet ir pavasarį pramiegojęs... O pabudus – tai žino visi - svarbu pasimankštinti. Vaikučiai su džiaugsmu ir patys mankštinosi, ir Spindulėlį mokė... Paskui kiekvienos grupės vaikai pasveikino Spindulėlį su gimtadieniu ir padovanojo po jų pačių pagamintą nuotaikingą ir spalvingą Gimtadienio knygelę. Skambant muzikai, jam vaikučiai linkėjo saulėtų dienų, niekad neliūdėti, turėti daug puikių draugų ir siuntė oro bučinukus. Vėliau Spindulėlis į dangų paleido savo ir visų darželio vaikų svajonių ir norų kupiną širdelę–balioną.

 
Draugystės mankšta

    Kad mankšta yra būtinybė, džiaugsmas ir sveikatos šaltinis, žino kiekvienas mūsų lopšelį– darželį lankantis vaikas. O kad mankštintis būtų dar smagiau, galima pasikviesti ir draugus. Tad vasario 29 d. rytmetį neformaliojo ugdymo pedagogė Neringa Pavilanskienė visus lopšelio–darželio vaikučius ir juos ugdančius pedagogus pakvietė į draugystės mankštą.

    Ši mankšta - tai tęstinė lopšelio-darželio bendruomenės, dalyvaujančios sveikatinimo projekte „Sveikatiada“, veikla.

 
Šventėme užgavėnes

    Rodos, dar nespėjome pasidžiaugti visomis žiemos teikiamomis pramogomis, o kalendorius jau mena: šiandien - Užgavėnės. Visi mūsų darželio vaikai, po saldaus popietės miegelio pasistiprinę skaniais mieliniais blynais, kupini jėgų ir energijos, apsirėdę ožiukais, velniukais, čigoniukais ir kitokiais Užgavėnių veikėjais,  rinkosi lopšelio–darželio kieme, kur jų laukė linksmybės.

 
Projektas " Vėliavos spalvom "pražydęs" baltas sniegas"

    Vasario 15 dieną lopšelio–darželio vaikučiai dalyvavo kūrybiniame projekte „Vėliavos spalvom "pražydęs" baltas
sniegas“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

     Mažieji menininkai  piešė, karpė, aplikavo, konstravo vėliavos spalvų paukštelius, vėjo malūnėlius, balionėlius, namelius, širdeles, vėliavėles. Savo darbeliais mažieji darbštuoliai papuošė darželio kiemą. Geltona, žalia ir raudona spalvomis "pražydęs" baltas sniegas džiugina ir kviečia akimirkai stabtelti ir pasigrožėti vaikučių darbeliais.

 
Informacija dėl atostogų
   Informuojame, jog vasario 20-24 dienomis numatytos papildomos priešmokyklinio amžiaus vaikų atostogos yra perkeltos į vasario 6-10 dienas.
   Šiuo laikotarpiu priešmokyklinukams nemokami pietūs nebus skiriami. 
 
Vaikučius aplankė Trys karaliai

     2012 m. sausio 6 dieną visus lopšelio-darželio vaikučius aplankė Trys karaliai - Kasparas (auklėtoja Lina Šinkūnienė), Merkelis (auklėtoja Audronė Užtupienė) ir Baltazaras (meninio ugdymo mokytoja Virginija Gindrėnienė). Karaliai vaikams papasakojo apie Trijų karalių šventės atsiradimo istoriją, šventimo papročius ir tradicijas. Vaikams buvo smagu kartu su svečiais žaisti žaidimus, dainuoti ir šokti.

     Iškeliaudami karaliai vaikams linkėjo augti sveikiems ir linksmiems, būti draugiškais.   Kasparas, Merkelis ir Baltazaras priminė vaikučiams, kad atėjo laikas atsisveikinti su puošniąją Kalėdų eglute.

 
Muzikinė pramoga

     2012 m. sausio 3 d. popietę ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikučius aplankė netikėti svečiai – tautiniais drabužiais pasipuošusi meninio ugdymo mokytoja Virginija Gindrėnienė ir Nežiniukas (auklėtoja Dalia Šimkienė).

    

     Vaikams ir Nežiniukui  buvo įdomu klausytis mokytojos Virginijos pasakojimo apie lietuvių tautinį kostiumą, jo sudedamąsias dalis, spalvas, gintaro karolius. Mažiesiems nė kiek ne mažiau rūpėjo sužinoti, kas slypi dovanų dėželėse, kurias atnešė Nežiniukas. O jose slėpėsi lietuvių liaudies dainelės, žaidimai ir rateliai, kuriuos vaikučiai, akordeonu pritariant meninio ugdymo mokytojai, dainavo, žaidė, šoko.

    

 
Dėkojame už gerumą

    Dėkojame visai lopšelio-darželio bendruomenei, prisidėjusiai prie didžiausios Normanto Prušinsko, A. Baranausko vidurinės mokyklos šeštoko, svajonės - vėl pamatyti pasaulį - išsipildymo. Normanto kelionei į Ufą ir ten jo laukiančiai akių operacijai mūsų bendruomenės skirti 265 Lt pervesti į berniuko mamos Joanos asmeninę sąskaitą.

     Nuoširdžiai linkime, kad Normanto svajonė kuo greičiau taptų realybe.

       

 
Su Naujaisiais Metais
Tebūna visų kelių pabaigoje - NAMAI,
Visų naktų pabaigoje - AUŠRA,
Visų neapykantų pabaigoje - MEILĖ,
Visų nevilčių pabaigoje - VILTIS.
Su Naujaisiais Metais!
 
Nykštukų kepurėlių paroda

      „Smalsiukų“ grupės vaikučiai kartu su savo tėveliais prieš šv. Kalėdas  triūsė išsijuosę: piešė, karpė, siuvo, nėrė, aplikavo nykštukų kepurėles. Kiekviena jų labai graži, įdomi, savita ir išskirtinė, o, svarbiausia, spinduliuojanti meile ir šiluma. Kurį laiką kepurėlės puošę „Smalsiukų“ grupės palangę, dabar nutūpė Menų galerijoje ir nuo šiol džiugins visus darželio vaikučius, jų šeimų narius ir svečius. Kviečiame visus pasigėrėti nuostabiomis nykštukų kepurėlėmis. 

 
Sudie, rudenėli !

     Gruodžio 8 dienos vakarą priešmokyklinio ugdymo ,,Bitelių“ grupės vaikai sukvietė savo tėvelius į jau renovuotą lopšelio-darželio salę. Priešmokyklinukai savo tėveliams dainavo, deklamavo, šoko, taip parodydami, ką jie išmoko darželyje per trumpą rudens laikotarpį. Tėveliai noriai klausėsi vaikų atliekamų muzikinių kūrinėlių, minė mįsles, kartu žaidė. Taip visi kartu atsisveikino su margaspalviu, šiltu ir užsitęsusiu rudenėliu.

 
Mūsų kiemo gražuolė

    Kiekvieną rytą visus, ateinančius į darželį, linksma šypsena pasitinka kirmėlaitė Karalaitė. Ją iš klevo lapų darželio kieme ,,išaugino” ir gražiu Karalaitės vardu pavadino vaikučiai, jų tėveliai ir pedagogai.

    Kirmėlaitė Karalaitė ne tik linksma, bet ir labai didžiulė. O jos ilgį žingeidūs darželio vaikai išmatavo metrais, žingsniais ir net sprindžiais. Taigi kirmėlaitės Karalaitės ilgis - 8 metrai, 26 žingsniai arba 66 sprindžiai. Didelė - tiesa?

   Ačiū mažiesiems darbštuoliams, jų tėveliams ir auklėtojoms.

 
"Mes - už krepšinį"

Saulėtą spalio 18 d. popietę lopšelio–darželio sporto aikštyne virė krepšinio aistros: „Smalsiukų“ grupės vaikučiai, jų šeimų nariai, pedagogai dalyvavo sporto šventėje „Mes – už krepšinį“. Šventės dalyviai kartu su neformaliojo ugdymo pedagoge Neringa atliko nuotaikingą mankštą, poromis išbandė jėgas kamuolio varymo rungtyje. O koks smagumas vaikams, sėdint ant tėvelių, mamyčių ar senelių pečių, mėtyti kamuolius į stebuklingą krepšį ir, žinoma, pataikyti! Savo taiklia ranka galėjo pasipuikuoti ir vaikų tėveliai: kamuoliai į krepšį krito vienas po kito. Ne mažiau vaikams džiaugsminga rungtis – mėtyti kamuolius į pintines, kurias buvo galima ir ranka pasiekti, ir įmestą kamuolį išimti. Nugalėtojais tapo visi renginio dalyviai ir buvo apdovanoti Čempionų taurėmis, kurias pagamino kūrybingos auklėtojos Angelė Kraponienė ir Vida Bražiūnienė! Nuotaikingą krepšinio šventę dar ilgai visiems primins pievelėje vaikučių ir jų tėvelių rankomis iš rudens gėrybių išdėliotas krepšinio kamuolys.

 
Rudens pasaka darželio kieme

Šiais mokslo metais prasidėjusi lopšelio-darželio patalpų renovacija mokyklos administraciją ir pedagogus privertė gerokai pasukti galvas, kaip tokiomis sąlygomis kiek galima sėkmingiau organizuoti visą ugdomąją veiklą ir daugybę mokyklos veikloje numatytų naujų bei jau tradiciniais tapusių renginių.                                                  

    Pirmąją spalio mėnesio savaitę mokyklos bendruomenė savo veiklą skyrė rudeniui ir jo subrandintam derliui. Jau nuo ankstyvo pirmadienio darželio kieme "apsigyveno" pirmieji nuostabūs personažai, pagaminti vaikų ir jų šeimų narių. Kasdien jų būrys vis didėjo ir didėjo, tad ketvirtadienio popietę kemelyje susirinkę vaikučiai, jų tėveliai ir auklėtojos turėjo gerokai pavargti, kol jiems vardelius išrinko ir į nuostabią rudens pasaką "sudėjo"...

    Ačiū visiems, buvusiems kartu...

 
Sveikiname visą "Spindulėlio" bendruomenę su Rugsėjo 1-ąja!

Rugpjūtis ir rugsėjis

                        
Jau taip dažnai užklumpa liūtys,

Jau tyliai vakaras tamsėja,

Kažkam jau baigiasi rugpjūtis,

O tau -  prasideda rugsėjis.

 
Dar kvepia gėlės paskutinės,

Girdi malonią paukščio šneką –

Priglaustum paukštį prie krūtinės,

Bet jis jau kyla, tolsta, lekia.

 

Toli toli miškai – lyg rūkas,

bet jų lapus jau drasko vėjas.

Linksmai nusilenkė rugpjūtis,

O tau jau šypsosi rugsėjis!

   /Liutauras Degėsys/

 
Dovana mylimoms mamytėms

Paskutiniąją balandžio savaitę mūsų darželio vaikučiai su juos ugdančiomis pedagogėmis įgyvendino kūrybinį projektą „TAU, MAMYTE...", ir mūsų darželio kieme mažų rankelių iškirptais žiedais „pražydo" nuostabi obelis. Tai dovana mylimiausioms mamytėms, šį sekmadienį švęsiančioms šviesiausią ir šilčiausią pavasario šventę - Motinos dieną. Būkite laimingos, mielosios, niekada nepavargstančios MAMOS!

 
Gražių pavasario švenčių

Ar jauti?

Pro ūkanotą miglą liejasi rytmečio žara… Rausva palete dažo medžius ir žolę, nuo kurios nukritęs paskutinis lašas žėri deimanto spindesiu…

 
Kviečiame apsilankyti vaikų dailės darbų parodoje

Balandžio 11 d. mūsų lopšelio-darželio patalpas papuošė nuostabūs vaikų dailės darbai, eksponuojami parodoje “Sveiki, paukšteliai, gimtinėn sugrįžę!”.  Kviečiame apsilankyti.

 
Darželyje - paukštelių sutiktuvės

         Saulėtą kovo 31-osios popietę lopšelyje – darželyje „Spindulėlis“ vyko renginys „Paukščių sutiktuvės“, skirtas tarptautinei Paukščių dienai paminėti. Vaikai, nešini pačių ir su auklėtojų pagalba iš buitinių atliekų pagamintais paukšteliais - pempėmis, vieversiais, gandrais, gegutėmis, varnėnais, žvirbliais - bei tėvelių sukaltais inkilėliais, susirinko darželio kieme.

 
Darželinukai mokėsi būti saugūs

Ketvirtadienį, kovo 17 d., lopšelyje-darželyje lankėsi Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio darbuotojai. Susitikimo metu vyresniojo amžiaus vaikai žiūrėjo mokomuosius filmukus, išgirdo daug patarimų, kaip saugiai elgtis.

Lopšelio-darželio bendruomenė dėkoja už mielą dovaną - darželio 25 jubiliejui parengtus "25 policijos bičiulio Amsio patarimus vaikų lopšelio-darželio "Spindulėlis" auklėtiniams".

 
Anykščių vaikų lopšeliui - darželiui „Spindulėlis“ – 25 metai.

Daug tai ar mažai? Svarbu, kuo matuosime.

Jei  žmonijos nueitu keliu, tai 25 metai - labai mažai.

Jei matuosime čia augusių vaikų piešiniais, pastatytomis smėlio pilimis, juoku, dainuotomis dainelėmis, deklamuotomis eilėmis, mintimis, paslaptimis, svajonėmis, juos auginusių meile, rūpesčiu, atidumu, gerumu, kantrybe, širdžių šiluma, išradingumu, nuveiktais darbais – tai susidarys gražus margaspalvis ilgas kelias.

 
Nuorodos