Projektas „Kelionė į knygų šalį“
2020-02-03
Projektas „Kelionė į knygų šalį“

,,Pieštukų“ grupės bendruomenė įgyvendino projektą „Kelionė į knygų šalį“. Projekto veiklomis siekėme sužadinti vaiko domėjimąsi knyga, padėti ją pamilti, lavinti vaizduotę, kalbą, kūrybiškumą, suteikti žinių, kaip kuriamos knygos. Projekto metu su vaikais kalbėjomės apie knygelių svarbą, jų priežiūrą, tvarkėme grupės bibliotekėlę. Vaikai atsinešė savo mėgstamiausias knygeles, jas pristatė grupės draugams. Labiausiai ugdytiniams patiko veikla grupėje atsiradusioje „Knygelių ligoninėje“, joje vaikai atidžiai „gydė“ grupės bibliotekėlėje rastas suplyšusias knygeles. metu vaikai, jas reikėjo suklijuoti ir „sugydyti“. Projekto metu grupę lankančių vaikų tėčiai prieš pietų miegą skaitė visiems vaikams knygas.

Vaikai noriai klausėsi skaitomų pasakų ir nekantraudami laukė kitos dienos, kada galės išgirsti jau kito tėvelio skaitomą knygelę. O štai Aisčio tėveliai grupės bibliotekėlei padovanojo didžiulę dėžę knygų.

Projekto pabaigoje „Pieštukų“ ugdytiniai svečiavosi Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos vaikų skyriuje. Bibliotekos darbuotojos, pasipuošusios knygelėmis, pasitiko vaikus, papasakojo apie biblioteką ir atidarė stebuklingą lagaminą, iš kurio ėmė įvairių rūšių knygeles: didžiausią ir mažiausią, ploniausią ir storiausią, kalbančią, grojančią... Vaikai susidomėjo knygelėmis ir pažadėjo ateiti į susitikimą su bibliotekoje gyvenančiu pasakoriumi Katinu Kutuliu.

Projektas užbaigtas vaikų ir jų tėvelių kūrybinių darbelių paroda „Raštuotos raidės“. Spavinga raidelių ekspozicija papuošė darželio koridorių, tad visus kviečiame pasigėrėti įvairiausiais raštais papuoštomis raidelėmis.