Susitikimas su tautodailininke Danute Gečyte
2020-02-27
Susitikimas su tautodailininke Danute Gečyte

Trečiadienio popietę „Bitelių“ grupės vaikai menų salėje susitiko su tautodailininke Danute Gečyte. Ji vaikams pristatė savo tautodailės darbų parodą „Audžia laumės margą juostą“, papasakojo, ką pavaizdavo austuose ir siuvinėtuose paveikslėliuose, pristatė savo drožtas laumes bei lietuvių senovės deives Žemyną Gabiją, Laimą ir Mildą. Vaikai susidomėję klausėsi Danutės pasakojamos  legendos apie Variaus upelio, prie kurio ji gyvena, atsiradimą. Pasak jos, kipšiukas įsižiūrėjęs gražuolę laumę, o ši nesutikusi už jo tekėti. Kipšiukas taip supykęs, kad pradėjęs lydyti varį, tikėdamasis spindinčiu taku ją prisivilioti...

Vėliau viešnia vaikus mokė rišti  trispalvę juostą, o norinčių išmokti tikrai netrūko. Tautodailininkė paliko vaikams juostos rišimo įrangą ir siūlų, tad vaikai darželyje turės galimybę savo rankomis surišti trispalvę. Dar vaikams teko nelengva užduotis – sprindžiais išmatuoti pačios Danutės rištą kone 7 metrų juostą. Valanda kupina naujų įspūdžių ir potyrių prabėgo akimirksniu. O atsisveikindama Danutė vaikus pakvietė apsilankyti jos gimtajame Stakių kaime, pasigrožėti nuostabiu Variaus upeliu ir salia esančia atodanga.