Dėl lopšelio-darželio darbo organizavimo
2020-03-13
Dėl lopšelio-darželio darbo organizavimo

Informuojame, jog

Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro sprendimu

nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d.  mūsų lopšelis-darželis ugdomosios veiklos nevykdys

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kokius variantus gali pasirinkti tėvai ir globėjai, auginantys mažus vaikus, kuriems reikia priežiūros:

NUOTOLINIS DARBAS. Tėvai ar globėjai gali prašyti darbdavio galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu darbdavys neįrodo, kad nuotolinis darbas sukeltų per dideles sąnaudas, jis privalo tenkinti darbuotojo prašymą dirbti nuotoliniu būdu ne mažiau kaip 1/5 viso darbo laiko, kai to pareikalauja nėščia, neseniai pagimdžiusi ar krūtimi maitinanti darbuotoja, taip pat – darbuotojai, auginantys vaiką iki 3 metų, vieni auginantys vaiką iki 14 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų.

NEDARBINGUMO PAŽYMĖJIMAS. Kai švietimo įstaigoje paskelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas, darželinukų, priešmokyklinukų ir pradinukų tėvai ar globėjai gali kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų išdavimo. Šiuo laikotarpiu iš „Sodros“ mokama ligos išmoka, kuri siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“.

ATOSTOGOS. Tėvai arba globėjai gali prašyti darbdavio suteikti atostogas – kasmetines arba nemokamas.

PAGALBA. Vaiku gali pasirūpinti kiti tėvų parinkti asmenys: seneliai, vyresni broliai ar seserys ir panašiai.

IŠIMTINAIS ATVEJAIS, kai šeima neturės galimybės pagal aukščiau siūlomus variantus užtikrinti vaikų priežiūrą namuose,

prašome kreiptis telefonu Nr. (8 381) 51188 arba elektroniniu paštu spindulelis@res.lt į direktorę Dianą Čereškienę darbo dienomis nuo 8.00 iki 17,00 val.,

TIKIUOSI JŪSŲ VISŲ SUPRATINGUMO IR BENDRYSTĖS ĮVEIKIANT ŠĮ IŠBANDYMĄ.

RŪPINKIMĖS SAVIMI IR ARTIMAISIAIS.