Įgyvendintas projektas "„Saugaus eismo mokomės išmaniai”
2021-12-26
Įgyvendintas projektas "„Saugaus eismo mokomės išmaniai”

Baigiantis metams nejučia imi skaičiuoti svariausius jais atliktus darbus. Įgyvendintas projektas „Saugaus eismo mokomės išmaniai“ – vienas iš jų. Šiuo projektu mes siekėme, kad saugaus eismo žinių įsisavinimas 4-6 m. darželį lankantiems vaikams būtų visapusiškai įtraukiantis, inovatyvus, dinamiškas ir daug gilesnis. Tyrimais įrodyta, kad šiandieninės kartos vaikams patyrimu grįstas mokymas panaudojant išmanias technologijas ir organizuotas saugioje virtualioje aplinkoje yra itin efektyvus būdas ugdyti saugaus elgesio eismo aplinkoje įgūdžius.

Projekto įgyvendinimui buvo skirtas finansavimas iš Anykščių rajono savivaldybės biudžeto lėšų pagal Anykščių rajono savivaldybės strateginio 2021–2023 metų veiklos plano 9 programos „Efektyvaus savivaldybės valdymo programa“ priemonę Nr. 9.1.2.23 „Gyventojų saugumo stiprinimas”, skirtomis lėšomis įkurta edukacinė erdvė ,,Bitutės ,,Bee-bot“ saugaus eismo mokyklėlė“. todėl saugaus eismo mokymui galėjome pasitelkti išmaniąsias technologijas (robotukus, interaktyvius žaidimus, edukacijas ir kt.) bei STEAM ugdymo metodiką, jų pagalba siekėme, kad vaikai suvoktų eismo aplinką ir joje egzistuojančią tvarką, grėsmes, kylančias eismo dalyviams, eismo įvykių priežastis ir pasekmes. Veiklų metu vaikai iniciatyviai ir kūrybiškai sprendė su eismo saugumu susijusias problemas, patys priėmė sprendimus įvairiose eismo situacijose.

Dalį projekto veiklų įgyvendinome kartu su Anykščių r. Svėdasų JuozoTumo-Vaižganto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus pedagogais ir 4-6 m. vaikais, o siekdami saugaus eismo įgūdžių ugdymo tęstinumo namuose į projektines veiklas įtraukėme ir ugdytinių šeimas: vaikai kartu su savo artimaisiais dalyvavo kūrybinėse, interaktyviose edukacinėse veiklose.

Tikimės, kad pagrindines eismo taisykles žinantys ir apie saugumą keliuose suprantantys vaikai netolimoje ateityje taps atsakingais ir savarankiškais eismo dalyviais, o už projekto lėšas sukurta inovatyvi edukacinė erdvė padės formuoti saugaus eismo įgūdžius dar ne vienai darželinukų kartai.

Projektas „Saugaus eismo mokomės išmaniai“ – 2019 ir 2020 m. įgyvendintų projektų „Saugaus eismo įgūdžiai – saugaus gyvenimo garantas!“ ir „Saugaus eismo įgūdžių ugdymas nuo ankstyvos vaikystės“ tęsinys, pakeitęs pedagogo vaidmenį vaikų saugaus eismo ugdymo procese bei sutelkęs bendradarbiavimui ir kūrybiškų bei inovatyvių vaikų ugdymo formų paieškai.