Respublikinis projektas Lietuvos mažųjų žaidynės–2022“
2022-04-26
Respublikinis projektas Lietuvos mažųjų žaidynės–2022“

Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdomas projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės – 2022“. Projekto organizatoriai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA), o šio projekto globėja Diana Nausėdienė. Tai nekomercinis Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas, kurio tikslai – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį, skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

Šio projekto veiklose jau penktus metus iš eilės dalyvauja ir mūsų darželio ugdytiniai. Šiais metais 4-6(7) metų vaikai dalyvavo nuotoliniu būdu organizuojamose nuotaikingose mankštose, o šiandien išpuoštame lopšelio-darželio kieme įvyko finalinis „Lietuvos mažųjų žaidynių – 2022“ festivalis, jame dalyvavo visi tą dieną darželį lankę vaikai. Muzikaliausias mūsų darželio gyventojas Pingvinas (meninio mokytoja Irma) vaikus pakvietė nuotaikingu šokiu pasveikinti vieni kitus, o Tigriukas (neformaliojo ugdymo mokytoja Neringa) organizavo smagią mankštą. Vėliau vaikai išsiskirstė į grupių aikšteles ir varžėsi pedagogų organizuotose smagiose estafetėse, jose jaunieji sportininkai pademonstravo pačias geriausias savo fizines savybes – greitumą, lankstumą, ištvermę, taiklumą, greitą orientaciją. Renginyje dalyvavę vaikai buvo apdovanoti diplomais.

Šio projekto įgyvendinimą koordinavo lopšelio-darželio auklėtojos Dalia ir Raimonda. Ačiū Joms!