Vaikai viešėjo žirgyne „Vilartas“
2023-10-18
Vaikai viešėjo žirgyne „Vilartas“

Spalio 17-18 dienomis priešmokyklinio ugdymo „Bitelių“ ir „Pieštukų“ grupių vaikai žirgyne „Vilartas“ dalyvavo edukacijoje „Pažink žirgą“. Žirgyno savininkė Vilmantė vaikams papasakojo, kaip gražuolius žirgus prižiūrėti, kaip juos mylėti ir rūpintis bei tapti gerais draugais. Ji taip pat pademonstravo įvairius kinkymo reikmenis – žąslus, kamanas, pavalkus, gūnias, balną ir t.t. bei pristatė apdovanojimus (taures ir medalius), kuriuos jojikai iškovojo kartu su savo žirgais. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kad žirgui labai svarbu turėti apavą – pasagą, kuri apsaugo jo kojas nuo sužeidimų ir leidžia judėti įvairiais paviršiais.

Edukacijos dalyviai susipažino su žirgyno gyventojais Hadu, Saule, Čada, Opalu, Margiu, juos glostė, bei maitino savo atsivežtomis gėrybėmis: obuoliais, morkomis, duona. Patį didžiausią įspūdį vaikams paliko galimybė pajodinėti ant žirgo lydint patyrusiai žirgyno savininkei. Tikimės, kad tarp vaikų ir žirgų užsimezgęs emocinis ryšys virs noru dar ne kartą sugrįžti pas nuostabius keturkojus draugus.

Ši išvyka – tai viena iš Visuomenės sveikatos projekto „Vaikų psichinės ir fizinės sveikatos gerinimas darželyje“ priemonių, kuriam finansavimą skyrė Anykščių rajono savivaldybė.