„Smalsiukų“ viešnagė Bronės Buivydaitės muziejuje
2012-10-18
„Smalsiukų“ viešnagė Bronės Buivydaitės muziejuje

Spalio 18 d. rytą „Smalsiukų“ grupės vaikai su auklėtoja Angele ir auklėtojos padėjėja Danute svečiavosi Bronės Buivydaitės muziejuje. Muziejaus šeimininkė Rita vaikams papasakojo apie rašytoją Bronę Buivydaitę, jos kūrybą bei jos vardu pavadinto muziejaus įkūrimo istoriją. Mažuosius labai sujaudino tai, kad rašytoja senatvėje apako, todėl jai teko samdytis sekretorę, kuri senovine spausdinimo mašinėle spausdindavo jos diktuojamus tekstus. O kad vaikai tai geriau suprastų, grupės auklėtojos padėjėja Danutė suvaidino rašytoją, o auklėtoja Angelė - jos sekretorę.

Vėliau vaikai piešė smagius atvirukus, mat pati rašytoja Br. Buivydaitė irgi mėgdavusi rašyti bei gauti laiškus. Ant atvirukų puikavosi įvairiaspalvės saulytės, medžiai, lėlės ir net paspirtukas. Muziejaus šeimininkė džiaugėsi smagiomis Smalsiukų dovanėlėmis.

Prieš atsisveikindama su svečiais, Rita visus pakvietė prie Šaltupio upelio. Vaikai klausėsi smagaus upelio čiurlenimo ir Ritos pasakojimo apie pačios Bronės Buivydaitės pramanytą upelio atsiradimo istoriją.

Viešnagė muziejuje „smalsiukams“ neprailgo, į darželį jie grįžo linksmi ir kupini naujų įspūdžių.