Vaikų išvyka į Niūronis
2014-10-21
Vaikų išvyka į Niūronis

Spalio 21 d. rytą „Boružiukų“, „Pelėdžiukų“ ir „Pieštukų“ grupių vaikučiai, lydimi auklėtojų, didžiuliu autobusu vyko į Niūronyse įsikūrusį žirgyną „Vilartas“. Vaikučius sutiko ir visas žirgų paslaptis išpasakojo miela žirgyno šeimininkė Vilmantė. Vaikus ji supažindino su visais žirgyno gyventojais, papasakojo, kaip reikia jais rūpintis, ką jie mėgsta, kokie „aprėdai“ jiems reikalingi, aprodė, kokius apdovanojimus yra gavę žirgai ir jų šeimininkai. O vaikai į svečius atvyko ne tuščiomis, žirgams atvežė įvairiausių skanėstų – duonutės, obuolių, morkų -, kuriais patys vaišino žirgyno gyventojus. Paskui vaikai jodinėjo ant mažosios poniukės Mėtos bei smagaus Žemaituko ir netgi kaip tikri princai ar princesės važinėjosi gražia karieta.

Savo pažintį su žirgais ir arkliais mažieji keliautojai tęsė Arklio muziejuje. Ten vaikai sužinojo, kuo skiriasi arklys nuo žirgo, kokius darbus šiems gyvūnams tekdavo atlikti senovėje, apžiūrėjo anksčiau naudotus darbo padargus, įrankius ir buities rakandus, susipažino su sunkiais ir tuo metu labai svarbiais audėjos bei kalvio darbais.

Įspūdžių kupina kelionė vaikams nė kiek neprailgo, o savo potyrius jie perteikė kūrybiniuose darbeliuose bei džiaugsmingai pasakojo savo tėveliams ir draugams.