Projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2019“ I etapas darželyje
2019-02-08
Projekto  „Lietuvos mažųjų žaidynės 2019“ I etapas darželyje

Lietuvos Tautinis Olimpinis Komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) jau keletą metų vykdo projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės “, kurios vyksta 3 etapais. Šio projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų aktyvumą tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus. Jau antrus metus iš eilės mūsų darželis įsijungia į šio aktyvų sportą propaguojantį projekto veiklas.

Vasario 8 d. lopšelyje-darželyje vyko projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2019 “ 1-ojo etapo festivalis, kuriame dalyvavo visi tądien į darželį atkeliavę vaikai. Energingiausias mūsų darželio sportininkas katinas Murklys (logopedė Jolanta) pasveikino sportuoti nusiteikusius festivalio dalyvius ir subūrė į didelį ratą sveikatinančiai rytinei mankštai. Po jos neformaliojo ugdymo mokytojas Marius „Bitelių“, „Boružiukų“ ir „Pieštukų“ grupių vaikus pakvietė palenktyniauti smagiose estafetėse bei savo jėgas išbandyti virvės traukime, rogučių lenktynėse ir žaidžiant žiemos futbolą. Jaunieji sportininkai pademonstravo pačias geriausias savo fizines savybes: greitumą, lankstumą, ištvermę, taiklumą, greitą orientaciją. Na o pačius mažiausius „Smalsiukų“, „Pelėdžiukų“, „Aitvarėlių“ ir „Drugelių“ grupių vaikučius Murklys pakvietė keliauti po ant sniego įsikūrusį spalvų labirintą, žaisti margaspalviais kamuoliukais ir vėžintis auklėtojų traukiamose rogutėse.

Renginyje dalyvavę vaikai buvo apdovanoti „Lietuvos mažųjų žaidynių“ diplomais.