Muzikinė pramoga
2012-01-05
Muzikinė pramoga

2012 m. sausio 3 d. popietę ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikučius aplankė netikėti svečiai – tautiniais drabužiais pasipuošusi meninio ugdymo mokytoja Virginija Gindrėnienė ir Nežiniukas (auklėtoja Dalia Šimkienė).

Vaikams ir Nežiniukui  buvo įdomu klausytis mokytojos Virginijos pasakojimo apie lietuvių tautinį kostiumą, jo sudedamąsias dalis, spalvas, gintaro karolius. Mažiesiems nė kiek ne mažiau rūpėjo sužinoti, kas slypi dovanų dėželėse, kurias atnešė Nežiniukas. O jose slėpėsi lietuvių liaudies dainelės, žaidimai ir rateliai, kuriuos vaikučiai, akordeonu pritariant meninio ugdymo mokytojai, dainavo, žaidė, šoko.

Mažieji „pelėdžiukai“ susirūpino tik tada, kai Virginija jiems padainavo lietuvių liaudies dainelę ,,Oželis“. Vaikučiai suprato, kas nutiko neklaužadai oželiui, kai nepaklausė senelės. Tačiau jų nerimastingumą greit pakeitė džiaugsmas, mat Nežiniukas vaikučius apibėrė spalvingomis ir apdalino saldžiomis dovanomis. Atsisveikindamas su vaikais Nežiniukas džiaugėsi, kad išmoko daug lietuvių liaudies žaidimų, dainelių, ratelių ir galės jų pamokyti  savo draugus.

„Pelėdžiukų“ grupės vaikus ugdančios pedagogės Dalia Šimkienė ir Vida Bražiūnienė didelį dėmesį skiria lietuvių liaudies papročių ir tradicijų puoselėjimui, skatina natūralų vaikų domėjimąsi etnokultūra. Lietuvių liaudies žaidimai, dainelės, rateliai dažni „Pelėdžiukų“ grupėje ne tik šventinių renginių, bet ir kasdienės vaikų ugdomosios veiklos elementai.

Nežinuko dovanos
Dainuojame